Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miksa svako sa malo ozbiljnijom dijagnostikom ti moze proveriti da li je auto cipovan, vidi se da su odredjeni parametri razliciti od fabrickih

pretpostavljao sam da je to jedina opcija pored dyno testa,al reko da pitam

tripujem da je moj auto neko vec cipovao

nije mi bitno odgovara mi ovako kako jeste :rolleyes: i ako jeste i ako nije cipovan

Link to post
Share on other sites

pretpostavljao sam da je to jedina opcija pored dyno testa,al reko da pitam

tripujem da je moj auto neko vec cipovao

nije mi bitno odgovara mi ovako kako jeste :rolleyes: i ako jeste i ako nije cipovan

Mislim da je za performanse polovnog auta jako bitno kako ga je razradio prvi vlasnik. Nema dva polovna auta da idu isto. Motor uslovno receno navikne na neki rezim voznje. Zato neki kazu da im auto ide kao djavo, a nekima je isti takav auto dosta lenj.

Link to post
Share on other sites

dok ne dobijemo odogovor za vreme paljenja na dizelu, da pojasnimo kako utvrditi da li je auto cipovan.

zakaci se dijagnostika koja moze da prati max pritisak, sipa se 3 litre nafte, istera na put i ako u konstantnoj voznji, u visem stepenu prenosa(recimo 5. brzina) pokazuje pritisak veci od fabrickog, skoro pa sigurno da je cipovan.

Link to post
Share on other sites

Nisam rekao uopste da li je dizel ili benzin, a to sto se ti pravis pametan to je nesto drugo. Pritisak turba najbolje pokaze vidi se odmah da li izlazi iz fabrickog pritiska

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je bitno i da se ne otvara hauba naglo, kako se motor ne bi uplasio. Zato neki kazu da im auto stuca dok ide, dok nekima ide normalno i tecno.

Vidim da kod tebe ima trokiranja. Sad da li si naglo digao haubu ne znam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cipovao sam moj u PRO TUNING-u pre dve nedelje... Mogu reci da sam za sada zadovoljan. Mnogo bolje ide, povlaci iz nizih obrtaja.

Za potrosnju nisam siguran i ne mogu da pricam da li je smanjio jer ga sada vozim malo ostrije dok se ne zadovoljim :prankster2:

Prvenstveno sam ga cipovao bas zbog toga sto mi treba startnost pri obilazenju i preticanju vozila na putu a ne zbog ustede goriva ali ako i ustedim malo ne bi bilo lose. Po pola litra na 100 km, ja predjem 2000 do 2500 km mesecno to bi bilo nekih 10-ak litara i za par meseci chip isplati sam sebe... :pilot:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mogu Vam reci da imam vrlo dobra iskustva sa chipom predhodni auto sam kupio nov i odradili smo cip sa 35000 sa 75ks podigli smo na 136ks konkretno radi se o polu 1.6 tdi 2009 godiste, prodao sam ga sa 136000 i nisam ima bas nikakvih problema sem gasenja dpf na 130000 km, od decembra vozim x3 i naravno odmah cip http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=31855

tako da je moja preporuka za cip :dance3:

Link to post
Share on other sites

BMW e46 320d, pre chipa meren na dyno, 129 ks pokazao, posle chipa 156. Prva i druga se ne primeti nesto, u trecoj brzini se najvise oseti. Auto inace od mog najboljeg drugara, bio sam prisutan, nije prica rekla kazala.

A ova prica sto skoro duplo dize konjazu...izvini druze, ali ne verujem.

Link to post
Share on other sites

konja kao u bajci.

Sto se tice pola to moze da se dobije samo na tom motoru 1.6 tdi tj. vw je odradio iste kompijutere samo je blokadom ogranicio snagu tj. moj smo prvo otkljucali na 105 pa onda cipovali zbog toga toliko konja

Link to post
Share on other sites

jel ima nesto da podrzi te reci ili samo na verovanju ostaje? valjci?

nekako mi zvuci suvise dobro da bi bilo istinito,a to uglavnom tako i bude... jer koliko bi onda izvlacili iz onih jacih turbo motora,dizel ili benzin...plus 100% dobitak???!

Link to post
Share on other sites