Recommended Posts

Chipovanje ili ti remap nema nikakve dodirne tacke sa dijagnostikom.Preko dijagnostike nemozes da uradis nista,osim da gledas live parameter itd itd...

Remap se radi preko posebnih programa uglavnom sa laptopom,e sad,to ti je citava matematika,koji parametric mogu da se pojacavaju menjaju,odnos vazduha,goriva...Bukvalno iskusan tuner moze svasta da radi sa mapom I da pravi od nje sta hoce.

Generalno,iscita se tvoja originalna mapa I sacuva negde na kompu ( kod tog ko ti radi remap ),on odprilike pravi novu mapu,na osnovu postojece,samo sto je malo da kazem ``pojacava``, odnos vazduh gorivo...

Toliko sam ja naucio sa ovih 6 krvavih meseci sa ProTunningom,i mislim da imamo sad isto znanje :)

 

Ako te zanima sve o chipu,pitaj coveka sa foruma : Torque , mnogima je pomogao,tebe moze dobro da posavetuje I uputi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala na objasnjenju.Reci mi samo da li postoji neko ogranicenje do koliko moze da se cipuje?Ja sam mislio do 200ks da ga podignem ako moze motor to da izdrzi i ako je u opste to izvodljivo.I za kraj,koliko bi me kostalo do zadovoljstvo?Hvala jos jednom

Link to post
Share on other sites

A sad,to zavisi.Mozes da se podigne,ali to podrazumeva ozbiljna budzenja,turbina jaca,hladjenje itd itd...To neces sigurno raditi.

Moj 150ks je sad na 180,toliko je izmereno.Torque je njegov podigao na 195 ( o tome detaljnije pitaj njega ).

j***m li ga za cenu,od 50 do 200 evra + imas tu I gasenje EGRa neko to naplati,neko ne,ali nemoj da gledas pare,koliko ce to da kosta,nego gledaj ko to radi kako treba I da ti uradi kako treba,jer ako ti nesto pobrkaju,kostace te vise I od tih 200e...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pisi na privatnoj poruci sta god te interesuje , savjetovanje , predlog ,misljenje itd itd

 

Tu sam na raspolaganju ! :)

 

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Putem privatne poruke ili ovde svejedno :)

Kome god treba pomoc ako sam u stanju da pomognem to cu i uraditi :)

Nema potrebe za ironijom ;)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Video sam da su ovde neki vec kacili. Ali niko se nije javio sa nekim detaljnim iskustvima.

https://www.racechip.com/

Ovo bi bila cifra za moj bmw https://www.racechip.com/shop/bmw/3-series-e90-93-2004-to-2011/320d-1995ccm-177hp-130kw-350nm.html

Ovo je stavio brat na pasata i dosta mu ide lepse na sve to manje trosi.

Da li je neko stavljao na svoj BMW??

Link to post
Share on other sites

Ne bih stavio to ni da mi plate. Brat je ubedio sebe da auto bolje ide s tom prevarom, kao ja sebe kad uradim mali servis i cini mi se da je 30% snazniji?

Priznajem samo klasican remap, a poznati su “alati” za to, galletto, kess itd.

Link to post
Share on other sites

Svako ima neku svoju ideju. Ma da ne verujem da bi trajalo toliko da ne sluzi bas nicemu. A da je ubedio sebe tesko. Posto auto ima oko 3god pre nego sto je to ugradio.

Kilometraze prelazi velike nekad i 1300km u danu. Svi uvek sipamo do cepa i onda merenje potrosnje a ne ove varijante za 2000din pa od prilike po bordu.

 

Link to post
Share on other sites

Dobro zna li neko nekoga da je sjebao motor time?

E sada dolazimo do jedne stvake, razlog stvaljanje cipa.

Ako je neko stavio da bi ga cepa i kao izvukao vise da moze da se lozi taj je MAGARAC!

Prvo svako ko je kupio dizel i lozi se nesto kao da je seo u M je magarac!

Dizel nema sta da trazi u vise od 3000 obrtaja. A strucnjaci koji to "teraju da se vrti u obrtijima su po meni slucajevi za sebe.

To je ono nema za posten benzinac od 6cilindara da ga vrtim u 5-6 pa kao aj imam za dizel posto trosi malo.

To je sve sviranje kkk.

Ok, kupio sam dizel, ide lepo ali sam se pomirio ja sa penzijom, da vozim lagano bez rokanja u obrtaje ali kada treba moze lepo da ide.

Ali nije to nikada neki 2.5 benzinac! 

Tako da ako bih ja stavljao cip to bi bilo iskljucivo zbog bolje iskoriscenja, manje potrosnje.. I sasvim normalne voznje, neki bi rekli penzija.

Ali opet kazem ako si lozana budi i dzek pa lepo benzinac i cepaj!

Link to post
Share on other sites

Zna se kako se radi povečanje snage, svaki auto je poseban slučaj, nemože da valja nešto univerzalno.... Ovo je isti pricip kao sa onim "tjunerima" koji su skidali mape sa interneta i uništili bezbroj motora....

Za benzin se slažem, samo mi Srbi idioti se ložimo na dizel...

Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni je bitno da ide, da poteze, da lepo radi, da se lepo cuje. Vozio sam i benzince i turbo benzince i starije i novije dizele. U sustini jos noviji 3.0d idu veoma ozbiljno, od 200 i nesto pa do skoro 400 konja. Tu je i ozbiljan obrtni moment. Drugar skoro sa e60 dolazio, cipovan sa 230 na 285 konja, brate, osmeh mami, ne mora preko 3000 da ide a puni za 6 sek do 100. Tako da jebe* i benzinca sa 8000 obrtaja ako je les i ako vec na 4000 obrtaja umire :D lepa je voznja i kad do 5,6 brzine onako lepo naslaze sve na po 3000 obrtaja :D

Link to post
Share on other sites

Niko ovde nema problem sa remapom, uglavnom ga svi podrzavamo, prvi ja. Medjutim, svakom autu se treba pristupiti studiozno i na osnovu analize izvrsiti remap, opet kazem zna se kako i pomocu cega. ;)

Nikakvi dzek dodaci, a o "univerzalnim" mapama da ne govorim...

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dredger said:

Najozbiljniji su u Srbiji. Mada vidim na forumu da sad vec ima dosta ljudi koji su zadovoljni kako im je Torque odradio chip i jos neke stvari. 

Javice se Nemanja cim bude imao vremena...??

Koliko mi je poznato, on svaki auto detaljno analizira, saslusa zahtev klijenta i odradi bezbedan zdrav remap. Takodje, ako se ne varam, on inicijalnu mapu sacuva i moze da je vrati ukoliko klijent ima problema.

Link to post
Share on other sites