Recommended Posts

Evo...kako red nalaze...da uparkiram DeDiCu :D

Inace,Auto je proizveden 1977god. motor M10 1573ccm i za svoje godine je u jako dobrom stanju...naravno bice tu posla ali je osnova vise nego dobra... :preved:

slika009a.jpgw640.png

sl1k.jpgw640.png

slika001.jpgw640.png

slika003j.jpgw640.png

Link to post
Share on other sites

To su kola...Skidam ti kapu... :D

Ritki su ovi sa duplim farovima, nisam ih puno viđa...Tvoj izgleda odlično očuvan, vodi računa da i dalje tako bude... :preved:

Link to post
Share on other sites

Za pocetak me ceka sredjivanje kocnica, i registracija, kako bih odmah mogao da ga vozim, jer sam ostao bez predhodnog auta. Detaljnije sredjivanje ce najverovatnije da krene s jeseni, sledece godine. Do tada cu ga vozikati, i pratiti sve njegove nedostatke. Inace kupio sam ga od zaista postenih ljudi koji su mi rekli sve mane i vrline koje su primetili, bez uvijanja i zavlacenja. Pored toga cenu su mi spustili vise nego sto sam se nadao i za te pare mogu voziti jos jedino bicikl.

Auto ima ugradjen i atestiran plinski uredjaj, nov akumulator, nov filter vazuha, jedan rub je zamenjen a drugi mi je dao potpuno nov (ali nije zamenjen jer je i stari odlican). Pragovi i patos su dobri, zanji kosevi sredjeni, prednji u dosta dobrom stanju (mozda tu ima malo posla)...

Sto se tife funkcionalnosti, osim sva 4 zmigavca, sve ostalo radi. Motor drzi pritisak ulja i na 200 obrtaja(nizak mi je ler gas dok se auto ne zagreje), i po minusu pali na plin bez sekunde vreglanja, na sam dodir kljuca.

Prednju masku nisu imali pa su je pravili od metalnih sipki (sparinga), koretkno je napravljena pa cu je za pocetak eventualno samo ofarbati.

Felge su kao sto vidite al, od kockice (jedne od mojih omiljenih).

Inace jos da napomenem da je auto bio registrovan do kraja oktobra.

Kada krenu prvi radovi krece i foto-reportaza.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sa prvim radovima poceli su i prvi problemi. Skinuo sam kocione cilindre prednjeg levog tocka, da ih ocistim i razradim. Bili su dosta korodirali i slabo su radili pa uopste nije kocio (iako nije culilo ulje). Pazljivo sam ih skinuo izvadio klipove iz cilindra i skinuo gumice. Klipove i cilindre sam ispolirao i ocistio ali mi je ostao veliki problem. Nigde u gradu ne mogu naci gumice, a hteo bih da ih promenim, (tri su u dobrom stanju ali jedna je malo losija pa sumjnam da ce pustati ulje, i zdog toga bih zamenio sve 4 kao i 4 zastitne, spoljne).

Ako neko zna gde ih mogu naci neka javi....

U napred hvala...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Lep ti je bmw,samo opet mi je lepsa maska bez tih duplih farova,daje mu neki stek starine :D I moj predlog: vadi taj plin i ako dosta prelazis sa autom,ne isplati se njega ganjati :D Pozdrav i srecno u buducim radovima!

Link to post
Share on other sites

Mikac, auto okej izgleda...ima potencijala, a i felge mu ne stoje lose.. vidjam po netu dosta u americi s takvim felnama... no o ukusima i americi ne treba raspravljati :D ...

Maska mi je cak i simpaticna...

joooj... ubi me ovaj cep za plin :D ...

Link to post
Share on other sites

Jao ljudi.... na kraju cu zaista poludeti zbog tog cepa, i zatvoricu rupu, a priljucak za tocenje negde izmestiti.

Inace jos pte par dana sam trebao otici po tablice, ali me stegla neka prehlada, pa cu najverovatnije popodne da skoknem do sup-a. Jedva sam ih docekao.

Link to post
Share on other sites