problemi prilikom menjanja stopaljke


Recommended Posts

stavio sam stopaljke od Ma. i odma je pocelo brljavljenje. nekako sam namestio da desna radi kompletno. znaci da bude i malenka, i pozicija, i kocnica, i zmigavac, i rikverc. a desna nikako nece maglenka, nekako se topila ona plastika gde se uvrce sijalica, i jebe pa jebe, i ne mogu da da namestim, tu sam nekako drko njako, i sad na desnoj strani ne radi maglenka, i vrhunac je bio kad nije htelo da mi radi osvetljenje u kabini, ne sija nista kad otvorim vrata, a pre je sijalo.

bacio sam pogled na osigurace, svi deluju celi.

Link to post
Share on other sites

Desna i ne moze biti maglenka. Samo na levom stopu imas dvovlaknastu sijalicu za svetlo za maglu, dok na desnom ide obicna. 100%

Link to post
Share on other sites

ma to nije tacno. kako sam na proslom 318 i na proslim stopovima stavio sijalicu sa dva vlakna i radila je i na ovom kupeu i na crnom 318. znaci na coskovima stopaljke i levom i desnom sijala je maglenka, kad upalim maglenke.

Link to post
Share on other sites

neznam jer se nekuzim u praksi u e 36 al kad meni na sedmici linija e 32 nije radilo osvjetljenje kabine isto sam pretresao osigurace pod haubom bili su u redu al ima jos osiguraca pod zadnjim sjedistem na sedmicama i petici e34 ti je to na vozacevoj strani ispod donje klupe zadnjeg sjedista nadam se da ces razumit sto sam napisao i da ce ti biti korisno

Link to post
Share on other sites

pogledaj dali su ti grla sa 3 kontkta tj za dvovlakne sijalice,inace kod mene je samo leva stopka sa maglenkom,tj ima 3 kontakta na ploci ,isto je bilo i sa starim stopkama ,i sada i na M-ovim

Link to post
Share on other sites

ma nemoguce brate. imao sam na fabrickim stopkama obe maglenke. a na grlima kolko se secam ima 4 kontakta. ona plasticna grla sto se uvrcu u farove.

Link to post
Share on other sites

trebalo bi 3 kontakte tj minus,pozicija i svetlo za maglu.ako na ploci gde uvrces sijalicu u stopku imas 3 plocice tj kontakta,onda treba da radi,proveri dali i grla imaju isti broj kontakata,jer ako stavis sa 2,onda pravi kratak spoj na ploci i gori osigurac

Link to post
Share on other sites

na sijalicnom grlu imas 3 pipka ili plocice,isto tako na mestu gde ubacujes sijalicu u rupu od stopaljke trebas oko rupe da imas 3 kontakta.kod mene ima 3 kom samo na levoj stopaljki,neznam kako je kod tebe tako,koliko znam na vecini auta je samo leva zadnja maglenka da bi auto bio uocljiviji

Link to post
Share on other sites

tako

i jos nesto ako pokusas sijalicu sa dva kontakta tj sa jednim vlaknom uguras u leziste sa 3 kontakta ,slomice se plastika koja drzi sijalicu,a uz to ce i napraviti kratak spoj i izgorece osugurac kada upalis maglenku,tako je neko pokusavao kod mene pa je ostecen kontakt na stop lampi,a inace nemam grlo sa tri kontakta i ne mogu da ga nadjem,,pa sam nekako ugurao sa 2 kontakta,ali sam otkacio kabl od maglenke da mi nebi pregorevao osigurac

Link to post
Share on other sites

nja!!!!

sa ukljucenim maglenkama. OBE RADE!!!

Image615.jpg

sa iskljucenim maglenkama OBE NE RADE!!!

Image616.jpg

na obe stopaljke imam po 3 kontakta, i na oba grla imam po 4 gotakta. sto su 2 masa, 2 plus. znaci u obe stopaljke bi trebale ici u mesta za maglenke sijalice po 2 vlakna. to sam stavio i sad rade obe odlicno. kao sto si i rekao wice. neko je pre mene stavio u maglenke sijalice po 1 vlakno pa je gorela plastika, vidi se. problem je bio sto su crkla 3 osiguraca, a ja ih nisam video. kako nemam pojma. jednostavno crkla, nisam ih primetio da su crkla. sad je sve u fulu sto se tice stopaljki.

Link to post
Share on other sites

nisam nigde nabavio. tako sam dobio uz ove stopaljke. a i u proslim stopaljkama na ovom kupeu su bila takva grla isto. a i na onom crnom 318 su bila takva grla.

Link to post
Share on other sites
Objasni mi sto se divis mojoj izjavi?

Divim se da neko ko se razume u BMW nezna za ovu glupost! da u obe shtopke idu maglenke.... Zeljko je to dokazao! a i ja znam da su mu na crnom radile obe maglenke i na crvenom (sa obichnim shtopaljkama)

No sad nije ni bitno... vidi se ko je bio upravu :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Divim se da neko ko se razume u BMW nezna za ovu glupost! da u obe shtopke idu maglenke.... Zeljko je to dokazao! a i ja znam da su mu na crnom radile obe maglenke i na crvenom (sa obichnim shtopaljkama)

No sad nije ni bitno... vidi se ko je bio upravu :prankster2:

Odgovario sam na boldovano i objasnio zasto je Leon rekao ovo za jednu maglenku...

Link to post
Share on other sites