grejanje zadnjeg dela kabine...


Recommended Posts

imam jedno pitanje? da li iz srednjeg stuba izmedju prednjih sedista kroz koji prolazi ventilacija za zadnja sedista moze da ide i grejanje ili samo hladjenje? isto to pitanje je i za ventilaciju kod nogu...nazad?

Link to post
Share on other sites
Kod nogu ide grejanje sigurno ali gore valda samo hladjenje ili kod mene ne radi kako treba :drinks:

pa i kod mene nesto cudno radi...nema grejanja ni kod nogu ni po sredini....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
imam jedno pitanje? da li iz srednjeg stuba izmedju prednjih sedista kroz koji prolazi ventilacija za zadnja sedista moze da ide i grejanje ili samo hladjenje? isto to pitanje je i za ventilaciju kod nogu...nazad?

Imam isti problem, za grijanje ispod vozacevog i suvozacevog sijedala ne znam, ili sam saznao da u predjelu izmedju prednjih sjedala postoji motoric koji prebacuje s grijanja na hladjenje. Pretpostavljam da je nas problem u tom motoricu, ako netko nesta zna nek javi. pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kao i sredina ventilacije, treba da duva i vruće i hladno i za to ima na sredini klapnu vruće/hladno koja izgleda isto kao i otvaranje/zatvaranje ventilacije, ali je obeleženo crveno i plavo, a kontrola je za oba baš na sredini, napred...

Link to post
Share on other sites
Kao i sredina ventilacije, treba da duva i vruće i hladno i za to ima na sredini klapnu vruće/hladno koja izgleda isto kao i otvaranje/zatvaranje ventilacije, ali je obeleženo crveno i plavo, a kontrola je za oba baš na sredini, napred...

to je ok sto ti kazes...ali ja pricam za ventilaciju zadnjih sedista, tj zadnjeg dela kabine...? kod mene duva hladno i na centralnom delu izmeddju prednjih sedista i ispod prednjih sedista na ventilaciji nogu...??? jel postoji mogucnost da je tu neka klapna zatvorena....??

Link to post
Share on other sites
To ti i pričam, ta klapna napred reguliše komplet sredinu, i napred i nazad...

da ali ja imam grejanje napred na sredini kad stavim na onom tocku na grejanje, ali pozadi je non stop hladno

Link to post
Share on other sites
Trebalo bi da radi zajedno, možda je neka klapna zaglavljena ili flap motor ne radi...

sta je flap motor i gde se nalazi ili ta klapna..jel znas gde su..gde da ih trazi...sta da kupusam...

Link to post
Share on other sites

Flap motor je elektro motor, mali, ima ga na svakoj klapni (skoro svakoj). To se čuje kako zuji u tabli kada ugasiš motor sekund dva.

Najbolje da vidiš negde na otpadu unutrašnju jedinicu klime i tamo snimi šta kako konkretno radi i onda tek kupusaj.

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem sa grijanjem zadnjeg djela, rekli su mi da mi je otisao neki motoric izmedju prednjih sjedala u predjelu rucne se nalazi, on otvara i zatvara dovod toplog zraka u zadnji dio kabine. Trebalo bi ispitati taj motoric. To ti je ono iza u sredini, a zasto ne grije ispod sjedala zadnji dio ne znam, mozda je to povezano s srednjim djelom, pa kad popravis ovo proradi i ispod sjedala grijanje.pozdrav i sretno.

Link to post
Share on other sites
Imam isti problem sa grijanjem zadnjeg djela, rekli su mi da mi je otisao neki motoric izmedju prednjih sjedala u predjelu rucne se nalazi, on otvara i zatvara dovod toplog zraka u zadnji dio kabine. Trebalo bi ispitati taj motoric. To ti je ono iza u sredini, a zasto ne grije ispod sjedala zadnji dio ne znam, mozda je to povezano s srednjim djelom, pa kad popravis ovo proradi i ispod sjedala grijanje.pozdrav i sretno.

za vikend cu da kupusam taj deo, pa javljam sta sam nasao..dal gremline ili nesto drugo... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

ljudi neznam sta imate vi, ali na mom e39,

napred kod vozaca ima onu klapnu ili tocak plavo/crveno ili hladno/vruce, samo klimu on/off-temperaturu-pravac duvanja odredjujes na digitalnom displeju,

nazad isto na sredini ima klapnu ili tocak plavo/crveno ili hladno vruce i ima klapnu/tocak za otvaranje ili zatvaranje ventilacije u zadnjem delu, e sad duvanje u sredini ili na noge odredjujes opet napred na digitalnom displeju.

ako je i napred i nazad klapna na plavo onda duva samo ventilacija ili kad ukljucis klimu onda hladi i napred i nazad, isto i ako je na crveno, e sad ako je napred na crveno na grejanje napred se grejes a nazad u istom trenutku ako je na plavo onda duva hladni vazduh spolja.

nazad u noge hladi ili greje u zavisnosti kako stavis klapnu u kako podesis na displeju dali da duva u noge ili ne.

grejanje i hladjenje treba svuda da radi podednakvo, znaci gore na sajbu, sredina, noge, napred, nazad, ne moze u sajbu da greje a u sredini da hladi, onda nesto nije u redu najverovatno ventil za parno ili watervalve.

nadam se da ste me razumeli

trenutno i ja imam slican problem samo na mom e46, u sredini hladi klima a na sajbu i noge greje, cak i u sredini mesa hladan i topli vazduh, a posto sam vec porucio taj ventil za parno i termostat za motor kad montiram nadam se da ce sve da se resi, koliko sam ja shvatio taj ventil ima unutra konusni oblik i kad podesujes temperaturu on otvara ili zatvara stim propusta toplu vodu sa motoru da zagreje vazduh u kabini, tako nekako nisam siguran........

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Druze si resio problem...ja isto imam problem na mom bmw 520i 1988 greje u noge na soferki sve ok a napred i kod vrata duva ledeno..a tu iznad playera ima 2 dockica oba su na crveno i dzaba opet duva hladno u sredini kad namestim dockic na hladno opet duva toplo u noge i na soferki...znas mozda u cemu je problem ? zasto je greje na sredini ??pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Druze si resio problem...ja isto imam problem na mom bmw 520i 1988 greje u noge na soferki sve ok a napred i kod vrata duva ledeno..a tu iznad playera ima 2 dockica oba su na crveno i dzaba opet duva hladno u sredini kad namestim dockic na hladno opet duva toplo u noge i na soferki...znas mozda u cemu je problem ? zasto je greje na sredini ??pozdrav

Ako nema klimu nece nikada da produva toplo po sredini.

Zato sto tako mora.

Link to post
Share on other sites