M3 E36 G Power 520hp


Recommended Posts

Po nekoj mojoj,laičkoj proceni...nema tu 520 konja...ili nešto tu nije bilo naštelovano...auto mi liči na onaj čika Bobi Petoševićev...nego,ako ///Miško čita ovu temu...felne nekako liče..!!???

Sa orginalnim motorom i g power kitom stage 3 auto je imao, po G power-u 470ks, medjutim taj motor je davno ge crk i posle toga su kroz automobil prosla jos dva seriska 3.2 agregata, koja su isto ge crk, jednom je veliki stepen kompresije ( jer je turbina radila na seriskom agregatu ) dosao glave, a drugom sletanje sa puta i sraf letve volana, koji je zavrsio u karteru, to jest radilici.

Treci je vrlo kratko vozen na kompresoru, kompresor skinut na vreme i taj motor je poziveo, sve do odlaska u Tursku, na BUDZENJE NA 1000KS!!!

E i taj mucenik je riknuo, pa je Sloba stavio DRUGI agregat, jebote dok pisem ovo, sinu mi sad, pa ja sam prodao dva motora za ovu karoseriju... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Bio je pre nekoliko godina Bane iz Pirota sa nekim M3 G Power-om ovde kod mene i lici mi dosta na ovaj :pleasantry: ako je bio jedini u srbiji onda je to taj. Probao ga moj teca ali od spolja deluje da ne ide nista preterano. Nisam se vozio pa ne znam :) ali je bila rec da je G Power sa oko 500ks.

Link to post
Share on other sites

Bio je pre nekoliko godina Bane iz Pirota sa nekim M3 G Power-om ovde kod mene i lici mi dosta na ovaj :) ako je bio jedini u srbiji onda je to taj. Probao ga moj teca ali od spolja deluje da ne ide nista preterano. Nisam se vozio pa ne znam :) ali je bila rec da je G Power sa oko 500ks.

To jo taj! Kod Pirota se i desilo sletanje u njive koliko sam obavesten! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
To jo taj! Kod Pirota se i desilo sletanje u njive koliko sam obavesten! :pleasantry:

To je taj cuveni majstor, sto ga popravljao 6 meseci, i na kraju dal iz ocaja il proradilo nesto na autu, sleteo u njivu!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Posto licno znam Baneta iz Pirota pricao sam s njim o ovoj ///M3-ci. Auto je imao neki problem koji predhodni majstori nisu mogli da rese pa je tako kruzio od majstora do majstora. Kada je dovezen kod Baneta imao je nesto preko 400ks i taj problem. Auto je ostao kod njega 4-5 meseci nije mogao da ustanovi u cemu je problem. Nakon detaljnog pregleda auta koje je potrajalo, ustanovio je da je problem softverski i to bas oko tog G-POWER kit-a. Softver je tako podesen da posle odredjene kilometraze ili vremenski natempiranog ogranicenja pokazuje gresku tj kvar auta (kako bi drugovi iz G-POWER-a uzeli kintu ponovo). Uhakovao je sofver odkljucao ga i izbrisao gresku. Auto je radio kao sat ali tadasnjem vlasniku to nije bilo dovoljno snazno( 400+) pa je trazio od Baneta da se podigne snaga auta. Auto je doveden do nekih 500ks i kada su ga probali pukla je zadnja poluosovina i sleteli u njivu (dok su ga isprobavali jedan nas drug iz kluba se vozio u njemu koji je takodje vrstan poznavalac BMW-a i kaze da je imao neverovano ubrzanje). Da li je to ovaj auto sa ovog klipa ne znam jer ga nikad nisam video ali nejverovatnije da jeste jer nisam cuo ni za jedan drugi crni E36 ///M3 G-POWER.

Dalje sta se desavalo s tim autom to ne znam.

Link to post
Share on other sites

hahahahahahahah to je majstorova verzija !!!

a kako su to znali kolika je konjaza, odokativno ? dal je oko 400 ili oko 500 !

lepo vam covek kaze sta je bio problem sa motorom-kolima al ne slusate !!! ako je neko petljao sa tim kitom onda je to ON, a mozda jos uvek petlja ko ce to znati... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Ja kazem sta su meni rekli!!! Nikada nisam video taj auto tako da ne mogu da polemisem o istom, njegovi ponosni vlasnici najbolje znaju sta je radjeno oko auta kao i majstori kroz cije je ruke prosao. :)

Link to post
Share on other sites

ovim na videu nisam impresioniran... na kraju snimka dodaje gas u prvoj,malo prokliza pa onda druga i bwooooom nista... 52o ks treba da ledi obrtaljku na dodir gasa....

ALI.... ako je to onaj BMW koji je 2004 (mislim) dolazio na SR u BL i na njemu pisalo BOBI.... taj je auto vozio u klasi 12 i zapalio je cjelu pistu ali bukvalno.... :)

Link to post
Share on other sites

auto bi trebalo da je isti, bar vecina delova al je motor na videu 3.2+compressor Gpower a u banjaluci nestretni 3.2 turbo koji je trebalo da ima tonu konja posle tuninga u turskoj...

navodno sad opet dobro radi samo nema kvacila koje to moze da izdrzi pa se ceka 6 meseci da stigne...

Link to post
Share on other sites

auuuu dobro je radio n SR-u tad...kazem bio klasa 12,gledo sam motor i to,kvalitetno je izgledalo da je odrađeno,alu usisna i sve ostalo...strah ga je bilo gledati,cini mi se da je imao mnogo problema sa trakcijom cak i do 300met piste...davno bilo..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

ja ga gledao na testiranju na miseluku i auto nas je ostavio bez teksta! jedva cekam da se pojavi na nekoj zvanicnoj manifestaciji da vidim vreme...

Poslednji put vozen u Osijeku u leto 2010,najbolje vreme 11,7 na treningu,vozio polufinale ili finale klase 12 i izgubio od elektro e30 Mate Rimca,(tada postavio svetski rekord na 402m sa elektro pogonom).I dalje je kod Slobe Petosevica polurastavljen i u prilicno jadnom stanju...

Link to post
Share on other sites

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Da li neko zna sta se na kraju desilo sa ovim autom i gde je sada?

Poznat mi taj GPower kit ;)

Link to post
Share on other sites