Vlaga u gepeku


Recommended Posts

Imam malu baricu na sredini gepeka :pleasantry:

Moguci problemi:

- na kederu oko zadnje sofersajbne fali parce pri dnu 2cm

- keder oko otvora gepeka moguce da je istrosen, mada naizgled deluje korektno

- rubovi oko vrata gepeka sa unutrasnje stane zardjali (onaj lim koji se podvija ka unutra)

Savetuju mi promenu vrata – mada kad dobro zagledam taj lim koji se podvija ka unutra tacno ulazi u kanal za vodu……ne znam da li je to resenje...

Promena polovnih kedera - da....ali, pitanje je koliko su bolji od mojih....

Da li bi silikon resio problem rupe u kederu na sofersajbni…tj..da li se silikon vezuje i za gumu i za lim istovremeno..i koji silikon?

Link to post
Share on other sites

Ja sam napunio stari keder silikonom al i dalje curka, to sto ti fali parce kedera moze silikon ali je pitanje koliko ce dugo izdrzati. Takodje je sanitarni jedini koji ima dodatke protiv budjanja ali se on pravi samo beo.......a ova Hermesova ideja je skroz na mestu.

Link to post
Share on other sites

Da li fali parce bas kedera ili onog profila-lajsne sto fiksira sofersajbnu? Ako fali parce lajsne, nije problem, a i silikon to nece rijesiti. Sto se tice silikona, vezace on i za lim i za gumu i za staklo, bez brige, ali ako ces to raditi koristi akrilni git, isto dolazi u tubi kao i silikon, a elasticniji je nego silikon, posto ce taj spoj sa vremenom poceti da radi(ljeti se grije-siri, zimi hladi-skuplja, plus vibracije, a taj git moze i da se prefarba, ako ne nadjes crni)

Ako je keder gepeka naizgled ok, probaj da nastelujes nalijeganje gepeka. Imas na onom L pipku sto zabravljuje gepek maticu pri dnu(vratima). Sa njome stelujes polozaj zabravljivanja vrata. Odvij je malo, sto ce izazvati povlacenje pipka ka(u) vratima i vrata ce zabraviti nize, tj. cvrsce ce pritisnuti keder, te poboljsati dihtovanje.

Sto se tice tog lima nema on blage veze sa curenjem, to zaboravi, i nemoj dzabe da mijenjas vrata...

Provjeri jos(jer je meni tu neprimjetno ulazila mala Nijagara u gepek)dihtunge zadnjih svjetala, obicno kad curi puni one bocne komore, ali zavisno od mjesta curenja moze da ode i na centralni dio. Njih sam isto rijesio sa akrilnim gitom(skinuo svjetla, ocistio dobro i tanak sloj na obe strane dihtunga, ka svjetlu i ka karoseriji).

Ako zapazis neki novi detalj oko curenja javi, ali mislim da ces sa ovim rijesiti problem.

Link to post
Share on other sites

NESTAVALJA SE SILIKON NIKAD NA AUTO POSTO JE ABROZIVAN I NAGRIZA LIM!

lepo se sve skine i imate u tubi kao za silikon masu koja se 444 bodiyevu to je u sustini sirova guma koja sluzi za nalivanje kedera i de stvari koje ideu na sasiju bas zbog pustanja vode.Ako si skidala stakla i ostale stvari,predvideli ste da nanasete ovu stvar posto se ona nanosi u kedere kad se soferka vraca kao i stop lampte i sve so ima kedere.

kad se to uradi nece ti vise cureti vode u njega!!!

Link to post
Share on other sites
Imam malu baricu na sredini gepeka :P

Moguci problemi:

- na kederu oko zadnje sofersajbne fali parce pri dnu 2cm

- keder oko otvora gepeka moguce da je istrosen, mada naizgled deluje korektno

- rubovi oko vrata gepeka sa unutrasnje stane zardjali (onaj lim koji se podvija ka unutra)

Savetuju mi promenu vrata – mada kad dobro zagledam taj lim koji se podvija ka unutra tacno ulazi u kanal za vodu……ne znam da li je to resenje...

Promena polovnih kedera - da....ali, pitanje je koliko su bolji od mojih....

Da li bi silikon resio problem rupe u kederu na sofersajbni…tj..da li se silikon vezuje i za gumu i za lim istovremeno..i koji silikon?

Prvo treba povaditi kompletne tapacire iz gepeka i sve posusiti,pogledaj da li je limarija oko rubova i amortizera zdrava jer moze i tu da dolazi voda,neznam koji je auto u pitanju ali ako je e30 moguci problem,ako je tu sve ok onda je problem samo do kedera ili diht.oko stopova.

Link to post
Share on other sites
e...da...fali parce tog profila-lajsne sa donje strane

To neka te ne brine, fali i meni na E21 po 1,2 cm na oba coska na zadnjoj i po 2-3 na sastavu na prednjoj sofersajbni i ne prodire voda nigdje, toliko malo nedostajuce lajsne ne moze da olabavi keder da propusti vodu. Vidi ove ostale mogucnosti i da, bilo bi jako pozeljno da skines tapacirunge gepeka, moze da pokaze trag odakle dolazi, ako nista neposredno nakon kise.

Link to post
Share on other sites
Ako je keder gepeka naizgled ok, probaj da nastelujes nalijeganje gepeka. Imas na onom L pipku sto zabravljuje gepek maticu pri dnu(vratima). Sa njome stelujes polozaj zabravljivanja vrata. Odvij je malo, sto ce izazvati povlacenje pipka ka(u) vratima i vrata ce zabraviti nize, tj. cvrsce ce pritisnuti keder, te poboljsati dihtovanje.

.....

Provjeri jos(jer je meni tu neprimjetno ulazila mala Nijagara u gepek)dihtunge zadnjih svjetala, obicno kad curi puni one bocne komore, ali zavisno od mjesta curenja moze da ode i na centralni dio. Njih sam isto rijesio sa akrilnim gitom(skinuo svjetla, ocistio dobro i tanak sloj na obe strane dihtunga, ka svjetlu i ka karoseriji).

Ovaj momak Dejan mi je veceras na -5C sat vremena sredjivao gore pomenute dihtunge zadnjih svetala i bravu na gepeku....

...SVAKA CAST !! ;)

Link to post
Share on other sites

Veceras sam provalio posle puskiranja da mi ulazi voda u gepek sa leve strane, takodje sam primetio da mi se leva strana gepeka podigla za jedno 2mm i da ne lezi u ravni sa krilom. Sta da radim?

Link to post
Share on other sites
I jel sredio? ;)

nadam se da jeste...bilo je vlage u stop svetlu s jedne strane i dole u koshu iza tocka

inace...teziste je bilo na pristupu i predusetljivosti tog momka...

Veceras sam provalio posle puskiranja da mi ulazi voda u gepek sa leve strane, takodje sam primetio da mi se leva strana gepeka podigla za jedno 2mm i da ne lezi u ravni sa krilom. Sta da radim?

isti slucaj...probaj da namestis tu bravicu na gepeku na nacin koji je Duta gore opisao...moja vrata su sad ravnija

Inace, provalila sam jos jednu glupost: Onaj moj mali ispucali spojlercic nije po sredini dobro pricvrscen....Voda ulazi u spojlercic, curi kroz zardjali shraf koji nema maticu, kaplje po onoj plastici s prednje strane i uliva se u gepek....

Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju kockica i kod onog levog ili desnog udubljenja ima vode ?????lek je jedino da izbushish bushilicom tu malene rupice da ti voda odlazi.....

Link to post
Share on other sites

Ma ok bravica, nego mi je podignut gornji deo gepeka, do zadnjeg stakla, sa leve strane na cosku, sa desne je ok pa sam mislio da moze nosac da se steluje ili nesto....

Link to post
Share on other sites