E30 Touring by Mirko and ( Tokyo & Minker )


Recommended Posts

Evo vec neko vreme drndamo na ovom dreshu od furgona pa bi bio red da podelim ova pluca puna shpona sa vama!! ;)

Sve je pocelo iz nekog sela iz okoline Kuceva odakle smo izkopali ovu ragu, ubrzo je pocelo rasklapanje i ostalo se vidi na slikama!!!

Iznenadila nas je malo veca kolicina rdje koja se pojavila iza zastite, ali izgleda da je seosko blato, ne pranje i vlaga ucinilo svoje, medjutim sve se sece do zdravog i radi da bude kako treba!

Motor je bio 1.8 a zamenice ga verovatno 3.5?? Bilo je nekih varijanti oko ubacivanja v8 ali mislim da nece biti nista od toga, kao i od 2.5 Turbo...., otom potom!!

Ugradjujemo i glavcine od e36 sa 5 rupa i jos brdo nekih gluposti...

toliko za sada.... :)

AB05J.jpg

AB2AS.jpg

AB550.jpg

ABa4i.jpg

ABf3A.jpg

ABk2S.jpg

ABp29.jpg

ABrxi.jpg

ABwwA.jpg

ABGv9.jpg

ABNZA.jpg

ABSYS.jpg

ABXY9.jpg

AC1Xr.jpg

AC9qS.jpg

ACqTS.jpg

ACvT9.jpg

ACyni.jpg

ACDmA.jpg

ACIlS.jpg

ACKR0.jpg

ACXjJ.jpg

AD3O9.jpg

ADiM0.jpg

ADnLi.jpg

ADAe0.jpg

ADHIr.jpg

ADPbS.jpg

AE5ES.jpg

AEd8i.jpg

AEi7A.jpg

AEs69.jpg

AEx5r.jpg

AEC4J.jpg

AEOyr.jpg

AER2A.jpg

AETxJ.jpg

AF019.jpg

AF7vA.jpg

AFjZi.jpg

AFtXS.jpg

AFyX9.jpg

AFGqA.jpg

AFLpS.jpg

AF_nJ.jpg

AG9mi.jpg

AGelA.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala na podrsci... ;)

Da, taj Dart Vejder je vlasnik vozila!! :)

3.5 je za sada glavni adut ili kandidat.., kako god?? :)

@Thor

Lezaj od e36 je za oko 6mm veci u precniku od same flansne prednjeg stabla, sve sto treba je da se napravi caura izmedju flansne i lezaja od e36 i to je ceo posao, ima tu jos sitnih detalja oko anker platna i zastite lezaja od prasine kao i pravljenje nosaca kljesta...

Slikacu sve pa cete videti...

Danas je jos radjeno na dijeti, odsecena je komplet rupa od rezervnog tocka, imamo neki plan da auspuh ide u sredinu, mada to mora sve da se isproba posto ne znamo kako bi izgledalo??

Ako ima neko neku sliku, pomoglo bi u planovima???

Ne znam da li ste provalili gore na slikama ali ceo prednji donji vezni lim ide naprad u ravan sa branikom, izgleda dosta modernije i agresivnije... ;)

Link to post
Share on other sites

Ne verujem..., Dart Vejder sto puta meri a jednom sece!!! hahahahahaha

Zna da bude i dosadan! ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo malo dopune... ;)

Glavcine by e36 legle na svoje mesto, trapovi komplet prepakovani, zadnje viljuske ojacane, ma sve je odradjeno...

Felne su ofarbane ( ali ce se ponoviti zbog pojave ljubcanstvene ), dve gume sele, dve se ne daju rasiriti..., limarija prakticno komplet zavrsena i zasticena....

Od malo tuninga..., napred idu 300mm diskovi by e46 2.5ix, tako da imamo malo zajebancije oko izrade nosaca kljesta, ali jednu stranu smo upasovali bukvalno u mm, ostalo malo estetskog brusenja....

Ubacen je i sper diferencijal 3.91... :pleasantry:

Ne mogu vise ni da se setim ovako na brzinu, sad se prelazi na pripremu za farbanje a posto je to gazdino zanimanje ja cu malo da predahnem.. hahaha

Slike su nasumicno ubacene jel ih imam na hiljade pa ne mogu da ih pohvatam...

4bvnr.jpg

4bAmJ.jpg

4bMQr.jpg

4c3ir.jpg

4cpKJ.jpg

4czJi.jpg

4cHcJ.jpg

4cMc0.jpg

4cRbi.jpg

4cTGr.jpg

4d2F0.jpg

4da8r.jpg

4dmC9.jpg

4drBr.jpg

4du5A.jpg

4dwAJ.jpg

4dE49.jpg

4dGzi.jpg

4dLyA.jpg

4dVx9.jpg

4e4vJ.jpg

4egZr.jpg

Link to post
Share on other sites
jesi li razmisljao o ivicnjacima kada si stavljao felne i gume? inace sve drugo za pohvalu.

Kod nas u Nisu su sve ivicnjake postavili pod uglom od 90 stepeni, tako ako nemas neki 4x4 i gume kroz 80, nema sanse da se popenjes.

Link to post
Share on other sites