Recommended Posts

Ovako! Auto na plin radi bez greske, ali na benzin pri pustanju papucice gasa kao da sam pritisnuo kocnicu,

kad dodam gas isto cimne i ne vuce ravnomerno, kada se malo zagreje bolje radi ali ne kako treba,

Zamenjene su dizne, protokomer, svecice, kablovi, i dalje sve isto.

Link to post
Share on other sites

koji je motor u pitanju , posto ti ne pise u profilu

Link to post
Share on other sites

jesi li proverio da ne zaglavljuju mozda cilindri na kocionim klestima???

Link to post
Share on other sites

e36 2.0 nekada bio plin pa izbacen i sada muku mucim da ga sredim na da radi kako treba na benzinu, moj ti je savet ako radi lepo na plinu vozi tako i uzivaj samo pali auti i gasi na benzinu da bi ocuvao diznei uvek ga ostavi da radi par minuta na benzinu pre nego ga ugasis jer ako gasis na plin u cilindrima ostaje smesa plina i tako rasusuje dizne i cepi ih raznoraznom prljavstinom iz plina jer plin takodje nije cist, pogledaj samo sta sve ostane u filteru za plin a uvek nesto prodje i kroz filter. To ti je moj savet samo ces bacati pare, sedi vozi i uzivaj

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jesi li proverio da ne zaglavljuju mozda cilindri na kocionim klestima???

kakve bre kocnice :rofl: ...mora da su mu lose metlice na brisacima :) Lepo ti zameni benzisku pumpu, pa da vidis kako ce da prede..da nebih kupovao prvo probaj,skini sa nekog drugog i stavi na svoj..lako se skida

Link to post
Share on other sites

Problem i jeste u tome sto plin sve razjebe idok ne dovedes sve na svoje ispizdis milion puta dnevno, to mi je kocka radila dok je nisam doveo da radi i na plinu i na benzinu kako treba a i ovaj sada mi je dusu izvadio dok nisam sredio da radi na benzinu jer mu je plin jbo sve po spisku a naravno i bivsi vlasnik i sada vozim samo na benzinu, plin izbacen napolje. Ljudi misle plin je jeftin, jeste ali stalno trazi odrzavanje motora da bi sve funkcionisalo kako treba. Moras da ides postepeno deo po deo jedino tako a u prethodnim postovima sam ti napisao kako sam ja resio problem i nije mi jasno sto ga sredjujes da radi na benzinu kada ga vozis na plin. Sto se tice dizni jedino da bi bio siguran da li su dobre moras fizicki da ih skines pa tek onda da vidis u kakvom su stanju. Ako si vec odlucio da sredis sve to onda samo deo po deo i naoruzaj se strpljenjem i resices problem sigurno. Jos jednom sa srecom.

Link to post
Share on other sites

Ne bih da se ovo pretvori u jos jednu raspravu benzin vs plin, ali bih hteo da kazem sledece:

Plin nece nista da razjebe ako se ugradi odgovarajuca originalna oprema kod dobrog majstora. Odrzavanje se svodi na isto, a potrosne delove kao sto su ulje i svecice mozes da menjas i na vecoj kilometrazi nego dok je auto bio samo na benzin.

Ja sam ugradio najobicniji venturi u moju kockicu, i od prvog dana sve radi savrseno, ukljucujuci i rad na benzinu. Ugradio sam u BG-u, u AC Rasic; nije me mrzelo niti bilo skupo da predjem 250 km po pravcu i da odem kod malo skupljeg majstora, ali koji zna znanje i da za svoje pare dobijem najbolji kvalitet. Ako se u auto strucno ugradi odgovarajuca originalna oprema, nece imati problema ni auto ni vlasnik, koji u 95% situacija na putu nece ni primetiti na sta vozi.

Takva su iskustva svih ljudi koji nisu stedeli da odu kod dobrog majstora, a kome je ugradjivao neki nazovi `strucnjak`, sta da mu radim , osim da probam da pomognem savetima.

Link to post
Share on other sites

U pravi su u potpunosti mnogo je tzv majtora, moras na vreme da menjas svecice, filter vazduha i filter za plin da bi sve to radilo kako treba. Sto se tice plina, pa ja sam se slatko navozao sa plinom, presao skoro 40000 km za godinu dana i nijedna explozija, i to sve zahvaljujuci tome sto je sve menjano na vreme. Onog trenutka kada pocnu da se desavaju explozije pocne razjebavanje motora, mislim na dizne ler ventil i protokomer a moze da se zadesi da bude jos nesto, e zato ja kazem da plin razjebe sve. Pa meni je na e36 svih 6 dizni bilo spaljeno od plina i totalno zacepljene a od tih 6 jedna bila istopljena zao mi je samo sto to nisam slikao pa da vam pokazem, naravno plin je radio extra majstor neznalica a ponosni bivsi vlasnik stavio beru jednokraku svecicu od golfa cini mi se i eto veselja.

Link to post
Share on other sites

znam da je Dragance iskusan ali takvu glupost,ne znam sta mu je!

ma ja procitah samo deo da mu kad oduzme gas auto koci .....

manite se zezanja ako covek ima problem.....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E ovako, pumpu za benzin sam menjao 3 puta, (nakon sto je original "crkla", kupio sam novu i posle jedno pola godine pumpa je bila itopljena, neznam kako se to desilo, nego sva sreca pa nisam odleteo u vazduh, e onda sam kupio polovnu i opet ista stvar... Takodje sam probao sa drugim protokomerom, stavio druge dizne, regulator pritiska, i idalje isto radi....E sad je ostao samo jos ECU. Znaci da rezimiramo, kada vozim laganu gradsku voznju on ide kao da je ugradjena "hidraulika" :) , ali kada bih da vozim malo brze on pocne da se gusi :D .... Ne znam sta da radim!

PozzZ

Link to post
Share on other sites

Probao sam sa iskljucenim protokomerom, radi jos gore :) , a ovo sa sondom, probao sam da je iskljucim medjutim nista se ne desava ( je l` to normalno) ... E sad da probam sa novom sondom, jer jedino nju nisam menjao!

PozzZ

Link to post
Share on other sites

Najskuplje je napamet menjati delove.

Idi na dijagnostiku, pa ces da vidis kako stoje stvari sa odredjenim delovima. Ako hoces preporuku za majstora, samo kazi.

I obrati paznju da ukoliko izbaci greske na dijagnostici za odredjene delove, ne mora da znaci da su nuzno neispravni, vec moze da bude neispravno i nesto sto posle daje pogresne podatke nekom drugom delu motora, za koji onda izadje greska.

Dijagnostika je nauka, nije samo ocitavanje gresaka i menjanje delova.

Link to post
Share on other sites

Bio sam na dijagnostiku i sve je u redu, e sad jedan servis kaze da ociste dizne, drugi regulator pritiska, pa sam merio deo po deo, i sve je bilo ispravno. Od drugog bmw-a sam uzeo sve na sta sam sumnjao i prepakovao, i nista. Probacu drugu sondu i komp.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ako nisi resio problem do sada onda proveri struju koja dolazi na pumpu jer koliko sam razumeo menjao si pumpu koja se istopila a to se desilo i nakon zamene. Ako ti se desava da ti se pumpe tope onda nema nista drugo nego struja do pumpe i to sto kazes da cim krenes brze da ga vozis da se gusi to meni deluje samo kao da je pumpa. Mada sam ja imao neki slican problem na leru i pod malim gasom radi kako treba cim dam jaci gas pocne da se gusi i nece da sastavi pa sam pregledao releje za pumpu i video da je kontak oxidirao, ocistio kontakte i vise mi nije do sada pravio probleme, pogledaj i to nikad se nezna.

Link to post
Share on other sites

a vidi sta se meni desilo pumpa mi se topila tj.2 i sve sam zivo iskusavo i mjenjao kompletnu struju do nje i crijeva od goriva tj.sve sta se moglo i otkrio da mi je otisla onj mali dio sta regulira povrat viska goriva iz motora pumpa je stalno nabijala pritisak u sistem i pregrijavala se

Link to post
Share on other sites