Molim preporuke za neki autic...


Recommended Posts

Molim, dajte mi preporuke za neki autic…… nesto sto je do 4 godine polovno – do 8000 eur…

Bitno mi je:

Mala potrosnja

Mala podloznost kvarovima

Manje bitno mi je:

Snaga motora

Vizuelno – vise-manje sve je to isto…

Velicina gepeka i sl

Zakljucak: Bitna mi je iskljucivo racionalna varijanta - isplatljivi autic za svakodnevnu gradsku i prigradsku voznju…Hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije tacno to su odlicna kola i przaju dosta za novce koji kostaju. Vozikao sam ih dosta i za tu klasu su skroz ok.

A za te pare mozes da biras citav niz kola iz te klase!

Link to post
Share on other sites

Najbolja kupovina za to sto ti treba Renault Clio 1.5dCi.

Pouzdan izuzetno, potrošnja bukvalno oko 5 litara evrodizela po gradu.

Ima od koga da se kupi i evrodizel na crno po 60-70din, znači sa 300-500din 100km po gradu.

Jedino bitno, mala kilometraža...

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo sto vi pricate, ali...

Kod japanaca i renoa(a pogotovu renoa) su skupi delovi(licno se uverio)...

Ako hoces auto koji malo trosi i nije skup za delove to je definitivno VW Lupo 1.0benzinac ili isti takav(nisam siguran za kubikazu) dizelas. Vrlo malo trose, a delovi i odrzavanje nije skupo, pa cak ni za mog pasata koji je 2002.god. Ili imas i drugu soluciju, a to je Opel Corsa ali ona ne stoji bas najbolje sa limarijom tj. hoce da rdja... Nadam se da sam pomogao Ljiljo... ;)

Link to post
Share on other sites

Renoa da, ali samo ako je u pitanju bas mala kilometraza, cetri dizne za taj motor su 80 ili 90 hiljada dinara a imaju obicaj da zastekaju od ovog naseg sranja sto tocimo. Moj glas za korsu ili vw polo, nije dzabe nemac nemac.

Link to post
Share on other sites

svi ti noviji automobili su manje vise isti, nema tu nekih preteranih velikih razlika ni u ceni odrzavanja ni u kvalitetu. Benzin ili dizel, bezninac je malo jeftiniji, jeftiniji je za odrzavanja i naravno, dobije se manje para kod kasnije prodaje, sve to u donosu na isti auto dizel. registracija, benzinci mogu da budu manje kubikaze pa je i to plus u njihovu korist. potrosnja, zavisi od predjenih kilometara godisnje, ako ne prelazis puno kilometara bolje benzinac, u koji moze eventualno i plin da se ugradi(sekvent nije vise tako velika stavka).

meni se licno dopada jaris, imamo jedan u firmi, 1.0 70 konja, ne kvari se, mali autic, ekstra za po gradu. neko rece da su delovi skupi, mozda jesu skuplji u odnosu na punta, ali se definitivno auto ne kvari.

Link to post
Share on other sites

Kia c'eed i Twigo, ruzan je mnogo, ali ispunjava sve ostale tvoje zahteve. Moja sestra ga vozi po BG-u vec 2 godine i odusevljena je sa njim.

Link to post
Share on other sites

Ajmo onda redom...

BMW ///M5 e34

BMW ///M3 e30

BMW ///M6 e24

...hahahahahhaa šalim se, naravno da nećeš to uzimat... :)

Evo mojih preporuka:

1. Smart (Jako mal autić, šparljiv i pogodan za gradski promet...Ako nađeš dizela još bolje...ZADNJI POGON!!!! :D :D :D )

2. VW Lupo SDI (Jako sladak, ali to je stvar ukusa...Malo troši i ima dosta mista iako po meni mista nikad dosta u autu)

3. Renault Clio 1.5 dci (Vozio sam ga u autoškoli i mogu reć da je za gradsku vožnju jako dobar...Nebi smio puno trošit s obzirom na kubikažu, ali zato ima dosta momenta...Kad krićeš s njime imaš osjećaj da može povuć još dva tenka za sobom...Ima mista, ali svedno ti nebi preporučija trpat pun aut)

4. Peugeot 107 (Za ovoga nemogu reć ništa šta se tiče potrošnje isvega ostalog, ali aut mi izgleda OK i dovoljno velik za otič obedit spizu i vako po gradu kroz promet se provlačit)

5. Citroen C1 (Za ovoga vridi isto sve šta sam reka ki za Peugeot-a...Iako su dosta slični, skoro isti, prije bi uzea PUG-a nego njega)

Nadam se da moš iz ovoga nešto korisno izvuć... ;)

Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice Mazda 2 je ekstra. Drug je ima vec godinu dana i perfektna je (motor 1.3 benzinac). Po gradu trosi 4.5l a ide bas super. A sto se tice odrzavanja je jos bolja, godisnji redovni servis kosta 8000din. i to ko dilera. Za 8000e mozes da nadjes bas super ocuvanu i sa solidnom opremom (klima, podizaci i jos ponesto) a za grad je super. Mozes i na zardinjeru da je popnes!!! ;) A da i ima 12 godina garancije na skoljku!

Dok su francuzi uzas zivi za odrzavanje a da ne pricamo o redovnom servisu koji su bar za 50% skuplji od svih drugih!!!

Moje misljenje!

Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle da su za renoa skupi delovi? Tj, da su skuplji nego za ostale iste generacije i klase?

Znam samo da mi se svi koji voze Renault sport (clio, megan) smeju kada idem da kupujem delove u Deltu...

Link to post
Share on other sites
A da onda kupi nov??

necu da dam vise od 8000 eur....zato se odlucih za polovnu varijantu do 4 godine...nista mi nije hitno nego, za pocetak, da vidim sta uopste da trazim...;)

Krenula sam ja prvo od cene novih i to sledecih modela (skoro najnize cene) - da vidim red-velicina:

Toyota Jaris 1.0.....11.000

Mazda 2, 1.3..........11.000

Nissan Micra 1.2.....11.000

Opel Corsa 1.2.......11.000

Reno Clio 1.2.........10.000

Reno Twingo 1.2......9.400

Hjundai 1.0..............8.000

Link to post
Share on other sites