Ubacivanje 2.5i 24v M50TUB25 IZ E36 u E30


Recommended Posts

Ljudi ovako ....problem je sl. prirode.... treba mi par saveta oko zamene motora..... imam e30 325i sa m20 motorom... i hteo bi da ubacim 2.5i 24v iz e36.... Interesuje me STA MI JE SVE POTREBNO od delova ... i koliko je to izvodljivo... znam par sluchajeva iz susedne nam Hrvatske... Pa me interesuje npr. sta sve trebam da menjam tj. shirim,da li ima dr*anja oko namestanja menjacha..i koji ide...,sta od agregata.... itd..itd..!

Svi dobri saveti su dobrodoshli.... ;-)

Link to post
Share on other sites

Treba ti karter i usisnik uljne pumpe od e34,ukoliko hoces da lepo izgleda i nema onu ruznu plasticnu budzu na sebi treba ti i motorna instalacija od e34,alu nosaci motora ukoliko nemas klimu /tj montaza motora bez viska/ostaju od e36 samo se gumeni kombinuju zbog visine i polozaja motora ,prednji el ventilator od e34 od klime i odgovarajuci termo davac,ostalo je sve sitan posao

Ps u bg se vozi jedna kocka sto smo skoro ubacili m50 motor pa pogledaj kako izgleda

Link to post
Share on other sites

po meni bi bilo bolje da malo nasiljis taj postojeci motor nego ubacivati kravu od motora koja je puna djecijih bolesti.

m20b25 sa port&polishing,pletenim graanama,olaksanim zamajcem,el vent mjesto viska,chip i imas 6-6.5 sec o-100kmh i jedno 210-215ks koji skacu na gas momentalno.

ako ubacujes m50 samo radi isplasticarenih djelova koje ces mazati sprejem za kokpit onda ces se samo zajebati.

Link to post
Share on other sites
Druze 6 sec ili 6.5 kako kazes taj 2.5m20 moze da ide samo kad ga bacis iz avona,a sve sto si naveo mozes da dobijes maximum 20konja!

Zasto se sve mora dokazivsti... govorim o zavrsenim projektima.

Evo snimak od kolege sa foruma kojeg smatram jakop ozbiljnim kad kaze da ide 6.5 do 100kmh a kad se vrijeme proljepsa bice i neki snimak

http://www.youtube.com/user/sguljase#p/a/u/0/4AfpbmJbz9A

evo e30 pickup kako ide m20b23 sa pletenicama,motronic 1.3 strujom i chipom.... cca 7sec sa losim startom i losim m+s gumama.

http://www.youtube.com/watch?v=1VlgesItP1g

s14 pogotovo slabijim modelima moze da parira blago nasiljen m20b25,znam da je to tesko za prihvatiti ali je tako.

Link to post
Share on other sites

M5 3.6 i M3 3.0 idu 6.3sec i 6.0sec do 100 pa ti vidi o cemu se radi i da li je to sto pricas i tacno u praksi!A da li znas koliko su to ozbiljni motori za jedan 2.5 malo nabrijan????

Link to post
Share on other sites

M3 3.0 je tezak auto 1515kg, dok je kockica dosta laksha i taj motor bi u njoj sigurno ishao ispod 6 sekundi, ali opet sa onako malo navedenih stvari taj motor ne dobija veliku snagu, a nishta od navedenog nije jeftino, podjimo od zamajca koji je oko 600e, izduvne grane i sl to lagano predje 2500.... Nije to bash isplativo... Bolje je reshenje da stvi veci i jachi motor. Bar ja tako mislim.

Link to post
Share on other sites

zamajac se moze olaksati kod dobrog majstora kao i balansirati,grane se mogu porecrtati ili naci polovne,poliranje,malo truda,chip tuning isto nije mnogo love..

koliko kosta jedan rahiticni m5o tu sa svim potrebnim za swap kojem ce nakon 500km crknut vanos a onda kad covjek zamjene vanos crkne plivajuci zamjac i jedni sto ce preostati to je spricanje kokpit sprejem po motoru.

Link to post
Share on other sites

m20 b25 izuva m50 bez problema ikakvi sa ulaganjem od cca 1000 eura a da bi samo pomislio o dobrom m50 motoru odma kontaj da nutra moras upasovati bar 1000 eura da ga dovedes u pristojno stanje i opet nemoze stati uz bok m20 motoru

a ako vec ides na te 24v kosilice onda samo 2.8 ili nista taj motor je totalno druga prica

vec se fino okani toga ;) na svoj motor malo dijelova sa ete olaksaj zamajac sredi usis i ispuh ( grana ima ovde po forumu za 100 ojra se prodavale) dizne od 3.5 , ukloni visko neke bregaste lude i dobar remap pa da vidis kako urlikne stara skola :preved:

Link to post
Share on other sites

Kad čovek sluša ove priče pomisliće da je to kad kupiš kinder jaje i sklopiš igračkicu.

Dobro ne baš kinder jaje, na primer lego technic igračku do 14godina.

Ili tražiš isprobane recepte i pripremiš sve ćivo novo od karika, ležajeva, lanaca, kajiša ili se okaneš ćorava posla.

Šta god džaraš pitaj se ko će ti raditi mapu, kako da pogodiš smešu itd. Grane i set kvačila (zamajac) super, brendirana bregasta i poliranja super, ostalo nikako.

Link to post
Share on other sites

Zare javi mi se na tel. da ti sve lepo objasnim sta da uradis za najmanje para. Veruj mi da ces dobiti ono sta hoces. Batali m50 to ti ne treba. m50b25 jedva dobije m20b27 etu na plin.

Link to post
Share on other sites

Ovo su stvarno cudne price, "lude bregaste" one ludo kostaju, niko ne deli dzabe shrikove bregaste da bi mi vozachi bavarskih mashina ludovali. Nema toga. kad promeni dizne trebace mu i druga pumpa, pa kad sve sabere, jeftinije mu je da ubaci S50B30 ili b32 i da se ne muchi, sa pravim i krivim majstorima, nece ti trbati ni poliranje ni drugi usis i izduv.

Link to post
Share on other sites

ta luda bregasta kosta oko 400 eura sa novim oprugama i garancijom 2 godine schrick i dbilas slicna je cijena

ispusna grana 100eura

kvalitetan usis BMC ili nesto slino 150-200 eura moze polovan i nize da se nadje

olaksavanje zamajca i balansiranje zavisi od majstora kako nadje

klipnjace radilica sta ja znam od ete moze od 50 do 200 eura da se nadje zavisi ko prodaje

dizne od M30 od 50 do 100 eura pumpa od 2.5 moze bez problema da im daje dovoljan pritisak

sve za generalku m20 motora cca 500 eura

remap takva motora profesionalno i na valjcima cca 400 eura

i na to nek doda 500 eura ruka majstora koji ce mu to ugraditi na motor ako nezna sam i eto ti neke odokativne i jako razumne cifre za motor preko 200 ks koji ide ko kuga ;) ali za skoro pa nov motor jer bi mu sve sredio kako treba

a za te pare se nemoze sloziti tako lud m50

a pogotovo se nemoze naci dobar i ocuvan s50 pa nek prica sta god ko hoce

Link to post
Share on other sites

Sve je to diskutabilno...

Moja bivsa fabricka m20b25 je isla neverovatno...., jednom prilikom sam se probao sa dve 2.7 kocke iz Zemuna, jednu je radio Klinik a drugu je radio taj decko ciji je auto, bregaste, pletene grane, cipovi cuda muda.., pa su mi obojica gledali auspuh i to do 170-180 tako da nema pravila???

A auto je kupljen od starijeg coveka koji ga je bukvalno gnjavio, ni dizne mu nisam ocisto ali eto, kad se pogodi onda se pogodi..

I ovde na forumu je i moj drugar koji ima ALFU 75 sa ubacenim motorom iz 164-tvorke 3.0 24v cirka 220ks, i on moze da kaze kavo je iskustvo imao kad smo se trkali, ja jos uvek ne mogu da verujem???

Link to post
Share on other sites

moja preporuka je m20,ako se bira između m50 i m20...m20 je puno jeftiniji za održavat a i bolje se ponaša u kocki,ako si u mogućnosti složi si kombinaciju 2.7i,nećeš požalit sigurno,a jebat ćeš svima kevu ko ima m50b25 ;) iz iskustva ti govorim :preved:

Link to post
Share on other sites

Kod mene je s50b30, preshao je 160 hiljada, i nisu ga vozili baka i deka nego su ga kidali manijaci kao shto sam ja, od 1993 auto je na putevima beograda, svi vlasnici su bili idioti koji su silovali taj auto, i evo kod mene ide i dalje kao lud, a ne mogu prethodne vlasnike ni da pohvalim redovnim odrzhavanjem niti bilo chim drugim. Uskoro cu podici snimke dok sam ga vozio po shapcu, ko zna kuda ide obilazni put videce da gura 200 izmedju dva semafora kao nishta, a na auto putu samo 270, i to zato shto ja nisam smeo zbog sigurnosti drugih uchesnika u saobracaju. Svaki S motor je nauka, i mozhe da se unishti samo nepaznjom i ako dugo stoji ne konzerviran.... Sve ostalo mu ne mozhe nishta.

Link to post
Share on other sites
Treba ti karter i usisnik uljne pumpe od e34,ukoliko hoces da lepo izgleda i nema onu ruznu plasticnu budzu na sebi treba ti i motorna instalacija od e34,alu nosaci motora ukoliko nemas klimu /tj montaza motora bez viska/ostaju od e36 samo se gumeni kombinuju zbog visine i polozaja motora ,prednji el ventilator od e34 od klime i odgovarajuci termo davac,ostalo je sve sitan posao

Ps u bg se vozi jedna kocka sto smo skoro ubacili m50 motor pa pogledaj kako izgleda

Hvala ti Zoki.... to sam trazio... samo jeli ima drk*nja oko namestanja menjacha... jeli treba shiriti mesto od postojeceg...?

Link to post
Share on other sites
Zare javi mi se na tel. da ti sve lepo objasnim sta da uradis za najmanje para. Veruj mi da ces dobiti ono sta hoces. Batali m50 to ti ne treba. m50b25 jedva dobije m20b27 etu na plin.

Ae Aco cucemo se..... ali imam vec M50 ..... burazeru motor je EXTRA!!!!.......... j***m mu misha , bilo bi zlochin protiv chovechnosti da ga ne ubacim u kocku....! ;) ===== p.s poruka za sve trkache...... polirache... izmenjivache...usis(ivache) ;-) i ostale.... trazio sam objashnjenje kako ubaciti M50 u e30! ;-) j***m mu lampu... ! Bez ljutnje ljudi cenim vas sve.... ali skapirajte ne pripremam auto za trke.... barem ne sada!!!! ;-) --(JEDINO AKO SE ZOKI KLINIK SMILUJE PA SPUSTI MALO CENE I ZA DRUGARE ) ;-) ... samo hocu da upakujem solidnu kocku... poshto na leto ide farbanje i sredjivanje limarije kompletno..a ovaj motor je malo preshao,nije mu dusha u izduvnoj grani... jednostavno machina je perfekcija...

Link to post
Share on other sites

Srecno prijatelju sa ugradnjom, uvek toplo preporuchujem ugrdnju drugog motora, nadam se da ce te dugo sluzhiti i dobro ici.

Bolje je izbeci majstore koji olakshavaju zamajac..... i slichno.

Link to post
Share on other sites
Hvala ti Zoki.... to sam trazio... samo jeli ima drk*nja oko namestanja menjacha... jeli treba shiriti mesto od postojeceg...?

ne treba nista da se siri, sve staje bez kasapljenja limarije...jedino sta radis je krivljenje saltalice i malo prepravki oko nosaca menjaca... i sa auspusima je malo sex da predju balans stanglu ali sve u svemu nista strasno...

Link to post
Share on other sites
ne treba nista da se siri, sve staje bez kasapljenja limarije...jedino sta radis je krivljenje saltalice i malo prepravki oko nosaca menjaca... i sa auspusima je malo sex da predju balans stanglu ali sve u svemu nista strasno...

Hvala Fabri..... :preved: ...to me je muchilo.... mislio sam da cu imati prepravke na limariji.. tj. da cu morati kasapiti... ... ovo sa nosachima cemo lako.. ;) ... Jeb* ga nisam ni mislio da ce biti lako... ;-) ... S'o nash narod kaze.... NIJE BITNO KO KOGA J*BE .... BITAN JE SEX ! ;-)

Link to post
Share on other sites