e30 By Tokyo (No2)


Recommended Posts

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PA nego kako..., ne mogu da gledam sve ove macene sa IX-ovima kako se kurobecaju po snegu..., rekoh da im pokazem sta radi RWD sa letnjim pneumaticima... ;)

Link to post
Share on other sites

PA nego kako..., ne mogu da gledam sve ove macene sa IX-ovima kako se kurobecaju po snegu..., rekoh da im pokazem sta radi RWD sa letnjim pneumaticima... ;)

ajde bezi, vide se tragovi kako si ga dogurao u taj sneg, jer ne moze da se mrdne iz mesta hahahahahahah :P :lol:

Link to post
Share on other sites

Radovi poceli, ajmo konsultacije..., za sad zadovoljan situacijom a ocekivao sam gore, medjutim, zadnji desni kos ima tu i tamo rdje, najveca glupost na kocki je polozaj kante za benziske pare, koju sam usput danas izcupao jel je glavni krivac za skupljanje blata kao i zastita odusnog creva rezervoara i rupa u koju ulazi, hocu sve da ocistim da vise nista ne prolazi tuda...

Ostalo mi je da resim odusno crevo.., kuda da ga provucem a da ne prolazi kroz onu glupu rupu oko koje se uvek stvara proces upale, da li mora da ima pad od ulaza gde se sipa gorivo skroz do vrha rezervoara ili moze nesto da se izkombinuje...

Nadam se da ima neko ko se igrao sa tim i zna nesto o tome???

Evo i slika za one koji ne znaju o cemu pricam....

tank1s.png

tank2k.png

Link to post
Share on other sites

pa sto ga onda nisu napravili tako de netruli na tim mestima, isti problem i kod mene

a tokyov auto je izgledao 10 puta zdravije :preved:

Link to post
Share on other sites

@gagy80

Taj sisetem su svabe smislile zbog ekologije, prljave benzinske pare koje se stvaraju u rezervoaru ne smejeu biti ispustane u atmosferu nego se preko filtera aktivnog uglja, preciscene, moraju vracati u usis na sagorevanje...

Verovatno nisu imali gde mesta da je stave pa su je ugurali tu, sa brdo srafova, limenih profila, nekih zastita creva i buljuk gluposti, sve ce to chika tokyo sad da prepravi i izbaci, nece tu vise nista da se zadrzava i da rdja!!!

Nasao sam sinoc na nekom Americkom forumu, ljudi to izreda izbacuju i prepravljaju, pogotovo na kolima koja prave za stazu....

@sashko

;)

Neki misle da su svabe ne pogresive, mozda je taj sistem dobar za 5 pa i 10 godina, ali kad posle 15 i vise zastita krene da popusta , svako zadrzavanje blata to jest vlage je pogubno!!

Link to post
Share on other sites

Malo sam iztrazivao pa naleteh na lep komentar nekog pametnog coveka. . .

rustp.jpg

Link to post
Share on other sites

Tebi je bar lako,uzmes tri metra creva, provuces sa oduska rezervoara u gepek, namotas u spiralu iznad kosa i na kraju stavis breather filter i gotovo, ako si bas zadrt onda mozes da stavis i jedan mali nepovratni ventil ( ima ga u onoj cantri ) ispred njega, to rade "preko" momci koji spremaju e30-e36 za stazu, a posto pravis auto za drift..., i otkinuta sara moze da lupa u lulu za sipanje goriva, onda mozes da izbusis rupu u gepeku i da lulu ubacis direktno u gepek!

Ja bi to tako sigurno uradio da pravim za stazu, i sad se razmisljam o tome iako je auto za svaki dan! ;)

http://img651.imageshack.us/i/breatherstyleoh.jpg/

http://img696.imageshack.us/i/workaround.jpg/

gepek.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Za vikend pronadjen vrlo redak i neverovatno ocuvan primerak BBS-a u verziji Mahle 15x7J Et13, prvenstveno sam ih uzeo da ih prodam ali sve mi se vise i vise dopadaju tako da moguce da cu da ih zadrzim!!! ( bar neko vreme :D )

Danas resih da se bacim na posao i da vidim kako ce ici...

resizeofphoto0589.jpg

resizeofphoto0590.jpg

resizeofphoto0591.jpg

resizeofphoto0592.jpg

resizeofphoto0593.jpg

resizeofphoto0594.jpg

resizeofphoto0598.jpg

resizeofphoto0599.jpg

resizeofphoto0600.jpg

Sjaj nije doveden do perfekcije ali vec lici na nesto... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ajd da ne bude da se nista ne radi. . .

resizeofphoto0638.th.jpg

resizeofphoto0639.th.jpg

resizeofphoto0640.th.jpg

resizeofphoto0641.th.jpg

resizeofphoto0642.th.jpg

resizeofphoto0643.th.jpg

resizeofphoto0644.th.jpg

resizeofphoto0645.th.jpg

resizeofphoto0646.th.jpg

resizeofphoto0647.th.jpg

resizeofphoto0648.th.jpg

resizeofphoto0649.th.jpg

resizeofphoto0650.th.jpg

resizeofphoto0653.th.jpg

resizeofphoto0654.th.jpg

resizeofphoto0655.th.jpg

resizeofphoto0656.th.jpg

resizeofphoto0657.th.jpg

resizeofphoto0658.th.jpg

resizeofphoto0659.th.jpg

resizeofphoto0660.th.jpg

resizeofphoto0661.th.jpg

resizeofphoto0662.th.jpg

resizeofphoto0663.th.jpg

resizeofphoto0665.th.jpg

resizeofphoto0666.th.jpg

resizeofphoto0667.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Fala.., u pocetku sam sredjivao limarove propuste i greske a radio sam i grube radove gitovanja, kako sam prilazio finijim, tako je Mirko uskakao, jbg.., zna znanje! ;)

Danas sam radio branike i lajsne, oduzele su mi ceo dan, prokuvao sam i riknuo, pokacicu slike sutra ako stignem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Deo radova smo preskocili, ali evo koja slika polu zavrsenog auta i polu cistog... ;)

Spolja!

resizeofphoto0733.jpg

resizeofphoto0734.jpg

resizeofphoto0740.jpg

resizeofphoto0741.jpg

resizeofphoto0742.jpg

resizeofphoto0743.jpg

resizeofphoto0749.jpg

Enterijer, malo presvucen!

86090045.jpg

80450470.jpg

52181872.jpg

60271021.jpg

I dve umjetnicke... ;)

67827114.jpg

66172095.jpg

Ostalo jos da se dobro, dobro ispolira, da se prefarbaju felne u neku drugu varijantu ( a mozda cak i chendziraju ) :), promeni volan, zadnji lonac itd....

Nikad nije dosadno! :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.