Dobar majstor a ljigav covek...


Recommended Posts

Situacija sledeca:

Culi ste da je neko dobar majstor ALI privatno, blago receno, vam je antipatican…

(sirovina, bahat, ”ja-pa-ja fazon – a ostali su budale” …znaaaci, ono…ljigavo)

Koliko vam je bitan prvi utisak (ili intuicija)? A prvi utisak sticete kada cujete kako prica i kako se ponasa...

Ili, koliko vam je bitno njegovo ponasanje uopsteno ?

Moj majstor meni kaze “sta te briga kakav je covek, neces ga voditi kuci – vazno je da je dobar majstor”……O, neee, kazem ja, takvi nece nista raditi…ni krecenje zidova ni promenu gume na autu….

Pri tome, podrazumeva se da ugladjene folirante takodje mozete dovoljno brzo da provalite…..one koji se mnoogo ulaguju i koji se usiljeno osmehuju… :)

Sto se mene tice – uvek kada nisam poslusala svoju intuiciju – pogresila sam….Tako da – prvi utisak mi je bitan, i u vecini slucajeva me ne vara :)

Link to post
Share on other sites

ne moze da bude ljigav i dobar majstor nikako, to dobar mozda samo za svoj auto ali ako je ljigav onda ce naravno sebi praviti sto vise posla a to opet znaci NE kvalitetno odradjen posao i losi saveti...

Link to post
Share on other sites

Moj komsija drzi servis bosch pumpi i masinsku obradu radilica, glava i sl, verovatno najbolji servis u gradu za te stvari, ali je toliko tezak covek da se narodu nemili nositi delove kod njega, davi dva sata kako je on popio svu pamet sveta, kako on ima najmodernije masine, u fazonu je ti si dosao kod mene ima stope da mi ljubis. Opet retko ko ima zamerke na njegov rad, i ima posla non stop, tako da moze majstor da bude odbojan i ljigav na prvi pogled a da svoj posao odradi dobro.

Link to post
Share on other sites

@Misko M na ovaj deo se odnosio moj post, mozda bas ljigav nije odrednica koja opisuje takve ljude uglavnom sam na to mislio

(sirovina, bahat, ”ja-pa-ja fazon – a ostali su budale” …znaaaci, ono…ljigavo)

u svakom slucaju kreten.

Link to post
Share on other sites

Moze da bude i majstor za spejs satl, ako je ljiga ja odoh jer po dosadasnjem iskustvu SIGURNO ce me prevariti. Nije mi tesko da potegnem kilometre, na primer kod Gorana u Bataju jer se tamo svaki put provedem i sit nasmejem s njim dok mi radi auto a imam izmedju Brda i Bataje 1001 trapadziju......

Link to post
Share on other sites

Auto vozim majstoru kad ne mogu nesto sam bez dizalice da uradim ili je mizerna cifra u pitanju...

zadnji put vozio kocku m20 na zamjenu kartera....

poceo vlasnik servisa meni ''JAAAOOOOOOOOj pa to je veliki posao ,znas li ti sta sve smeta,zapinje uljna zapinje most,to je poso na cijeli dan.....''

Tu ga prekinem i izdiktiram sve kljuceve po velicinama,tip kljuceva,sta sve treba odvrnuti,gdje podbaciti cijev pa podici motor sa nosaca i zavrsim njegovo pravljenje svemirskog broda od skidanja kartera.

Inace je pedantan majstor,radi polako i posten je,sad mi on sve radi,odrzava mi kombi,kupuje dijelove,mijenja napravi racun za sve..provjeravao sam ga,nikad me ni euro nije zakinu i uvjek mi u kombi ostavi stari dio.

Ali ipak ja dođem na servis sa tacnim upustvom sta treba zamjeniti i gdje se nalazi... ne znam kakv je prema totalnim neznalicama.

Jos nesto da vam kazem,bjezite od usminkanih servisa sa plocicam ko u kuhinji...i pogađanja posla sa nekim u bjeloj trenerici.

Link to post
Share on other sites

Jedan limar u Kaludjerici – oko 30tak godina, srela se sa njim u jednom servisu, doveli ga kao preporuku: ni “dobar dan” ni “zdravo” ni “ja sam taj-i-taj”, ma ni jedan pogled ka meni (cvece ne ocekujem) ..…ustremio se na auto, samo se vrti oko auta, kalkulise, preracunava, pola sata se covek vrti oko auta, pola sata odmerava, kalkulise, udara cekicem..… ja ga pitam “a izvinite, sta vi ovde radite?” on kaze “ gledam sta treba da se radi na autu”…..”haha, vi da radite? Necete vi raditi nista”

Link to post
Share on other sites

Moje prvo iskustvo (naravno, sto se BMW majstora tice :)….)

Veliki dugogodisnji servis u Bgd – napadno predusetljivi, sve moze, sve rade, sve nabavljaju, uvek sve imaju…..letimican pogled i “treba to-i-to”….otvara neki katalog i odmah zatvara da ja ne vidim…..fizicki neugledni, zapusteni….racun napisan na obicnom papiru…..moj prvi posao sa njima koji se, na kraju, iskomplikovao – greska moja ali i njihova, kostalo ih je kao i mene i zivaca i para – znaci na nuli smo :)

Tad sam ukapirala da – ugovaranje sa serviserima je posao kao i svaki drugi…znaci, proceniti ljude po ponasanju, po opstem nastupu, (nekad i izgledu), po gestikulaciji i steci prvi utisak..…a bitno je i KO vam nekog preporucuje…

Link to post
Share on other sites

A evo kako to rade neki : :D

Delta rezervni delovi – Dragan Djordjevic – odusevljen kada vidi stari auto, iskreno nasmejan, predusetljiv i maksimalno ljubazan, odmeren ali nije sterilan, salje nekoliko mailova pre narudzbine da bi se preciziralo sta treba nabaviti (vidi da ispred sebe ima zenu koja ne zna da objasni sta hoce) :D...nekoliko puta me pita "jeste li sigurni da je desna strana a ne leva"..(haha) ali ushemljen u njihovu strogo-formalizovanu organizaciju...sve u svemu, vrlo simpatican nastup…

Goran iz Batajnice (amortizeri) – sirok osmeh, srdacnost…..kao da se znate 100 godina…prva recenica ““opaaaa, ovo je prva zenska u bembari koja dolazi kod mene” …..nasmejan, brz, tu su roditelji, kafa i ostalo...uskace u kanal, iskace, efikasan…hitar…..kompletan provod…..

Limar Igor u Lestanima – momak 25-27 godina (prva pomisao…hmm – pocetnik), pedantan, dobar organizator, kulturna odmerena prica, nema rasplinjavanja, uredna garaza…..precizni dogovori…..umesto onog klasicnog ”bice tu mnooogo posla” on nastupa sa “bice ovde malo posla”……logika: “malo-po-malo posla i nakupi se…”…sve u svemu, ispravan nastup...

Link to post
Share on other sites

ima razlike dodje li zensko ili musko u servis. i to na obe strane, dobar majstor zablentavi a ljiga postane dobar. kod mene majstori su spremni ne mesec da idu za suknjom a inace, ne mozes ih namoliti da nesto urade.

Link to post
Share on other sites
Kod ljigavog kako raste simpatija prema NJOJ tako raste i zelja da je odere.....Zato se i zove Ljigavi :preved:

Ljigav covek do podne mrzi sebe a od podne svakoga,zato neverujem da ima zelju prema NJOJ a da je odere!!! :) :good:

Link to post
Share on other sites