Recommended Posts

Prijatelji imam ozbiljan problem sa kocnicama na mojoj "dvojci" (ne na devojci).

Promenio sam gumice i ocistio klipove i cilindre i sve ponovo vratio, medjutim, na svim tockovima sam ispusio vazduh ali i dalje mi koci tek na treci druk (tj. prvi put propadne pedala).

E sada, zadnji tockovi su ok, ali prednji mi prave problem. Desni je ok ispusto sam vazduh na sva tri srafa za ispustanje, dok kod levog to nije slucaj. Leva kociona kljesta imaji samo dva stafa za ispustanje, i na njima sam ispustio vazduh ali izgleda da fali taj jedan sraf i da zbog toga taj tocak ne koci (tj ostaje vazduh u jednom od 4 cilindra na tim kljestima).

Znaci nije staf pokidan ili zavaren, jednostavno na samom odlivku nema rupe za ispustanje kao kod desnog tocka.

Ako neko ima ideju neka kaze, stvarno ne znam sta da radim.

Link to post
Share on other sites

Na seriju 02 islo je nekoliko vrsta kandzi, u zavisnosti od modela i godine proizvodnje. Na tvoj 1602 isli su cetvorocilindricni i identicni za oba tocka. Izgledaju ovako:

a2.jpg

Ako nisu isti, to znaci da ih je neko u nekom momentu menjao i zamenio sa drukcijom vrstom, a bilo ih je nekoliko.

Moj savet bio bi da se ne zezas sa kocnicama, vec da nadjes drugu kandzu koja ce odgovarati prvoj. Ako te zanima, mogu ti dati kontakt nekoga ko to verovatno ima.

Ako ti nesto znaci, ceo kocioni sistem izgleda ovako:

tbremse.gif

Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, na informacijama, mada imam vec obe slike koji si poslao, i jasan mi je sistem funkcionisanja. Obe kandze su kod mene iste kao na gornjoj slici, znaci identicne su, jedino desna nema treci sraf (cucku) za ispustanje vazduha. Danas sam jos malo ispustao, ali na samoj cevcici koja ulazi u ta donji cilindar i vec je mnogo bolje. Sada ne propada kocnica do kraja, medjutim jos malo ima vaduha, pa cu nakon malo voznje ispustiti jos par puta, i mislim da cu resiti problem. Javljam rezultate.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da osvezim temu... Posto su napred zamenjene gumice, (plocice su dobre), pozadi su promenjeni pakni(zapravo, obloge na samim paknima), i s obzirom da je vazdih ispusten na svim tockovima, kao i na glavnom kocionom, logicno je da bi trebalo da koci idealno. Medjutim, kada (u toku voznje) polako stisnem kocnicu, malo zadrzim, pa popustim pedalu par milimetara i opet polako nagazim desi se da pedela propadne skroz do patosa (kao da negde iscuri ulje). Nigde mi ne kape, niti se smanjuje nivo u posudi za ulje, a opet se ovako cudno ponasa... stvarno misteriozno. Sumnjam na glavni kocioni, ali je prethodni vlasnik stavio nove gumice (stare sam nasao u kutiji sa rezervnim delovima), pa ne znam gde bi mogao biti problem???

Ako neko ima ideju neka kaze... stvarno pocinjem da se nerviram...

Link to post
Share on other sites

Pogledacu, ali ne verujem da bi se tu ista moglo videti, jer glavni kocioni cilindar se srafi na servo, pa bi se eventualno kapanje ulja zadrzavalo u samom servu.

I ja sumnjam na vazduh, ali pitanje je gde se jos zadrzava... pa nije kocioni sistem svemirski brod, sve je prosto, a opet zeza...

Link to post
Share on other sites

Ako nije g.kocioni onda je sigurno neki od cilindara na zadnjem tocku,meni se to desavalo i maltene se ne primeti nedostatak ulja dok se dobos ne skine.Proveri malo detaljnije pa javi sta si uradio.Sretno.

Link to post
Share on other sites