Pritisak u gornjem crevu hladnjaka


Recommended Posts

Potrebno mi je da uzmem vruću vodu sa nekog creva u kome ima pritiska pa imam sledeću dilemu:

Da li uzeti vodu sa debelog creva koje ide od glave direktno na hladnjak (ono je uvek tvrdo, drugim rečima ima pritiska u njemu) ili mogu uzeti vodu sa creva koje ide iz glave ka hladnjaku grejanja.

Za to što mi je potrebno je daleko efektnije uzeti sa debelog creva u kome je voda pod pritiskom (napravio bi holender sa lulicom za odvod vode), ali ne znam kako bi eliminisao gubitak pritiska u debelom crevu.

Koliko bi to pravilo prolema za hlađenje u izuzetno toplim danima i opterećenju motora?

Ako bi se mogao umanjiti efekat gubitka pritiska gde bi bilo najpovoljnije vratiti vod za vodu koja se uzima sa debelog creva?

Link to post
Share on other sites

ako uzimas sa gornjeg creva ,nebi trebao da smanjis protok,znaci preseces crevo odvedes gde treba i onda vratis na hladnjak,ali mislim da je brza cirkulacija vode na tanjem crevu za grejanje,a ako nije tazna za koju namenu ti treba topla voda?

Link to post
Share on other sites

ne znam za sta ce ti to ali je najefektivnije uzeti sa dovoda na mali hladnjuak...ali opet moze da ti ne odgovara jer ne znam za sta ti treba niti koliko ti vode treba....

Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je voda za isparivač plina.

Ne bilo koja voda, nego ona koja ima najveću količinu tople vode, ona koja se prva greje.

Razlog je precizan:

Što pre spreman isparivač za rad i što ravnomernije isparivanje plina. Znači potreban je konstantan protok a ne samo curenje.

Desilo se usled malog protoka (očigledno premalog) da večito mlači, slični simptomi kao kada drka plavi davač. Drugi problem je što je isparivač najviša tačka u rashladnom sistemu i najmanji vazduh usled slabijeg protoka pravi vazdušni čep i zna da smrzava isparivač tada.

Jednostavno auto nikako da sastavi na plinu bez ikakvog problema u radu, često vara lamda sonda zbog njega onda itd...

Mislim, ustanovio sam šta me mesecima zajebava, a ne treba mi nikakav plinadžija filozof da mi priča koje kakve bajke i da 100 puta šteluje plin, uludo.

Link to post
Share on other sites

isparivac kao takav bi trebao da ima i vijak za odzracivanje....

a voda je najvruca bas u crijevu koje vodi do malog hladnjaka...na njega se obicno i postavlja isparivac.

taj koji je ugradio plin i nije isparivac skopcao kako sam opisao treba da ide da se prekrsti jos jednom u crkvi....

Link to post
Share on other sites

Uzeo je vodu sa termostata za grejanje/hlađenje klapne gasa (tačno na kućištu filtera vazduha). Bože sačuvaj. Tražim šta me jebe što toliko troši plina, što prebacije na plin posle 10km vožnje zimi itd. I nađem...

Link to post
Share on other sites

gledaj ako spojis pararelno onda nece voda da ide kroz ispartivac jer je kroz ono debelo manji otpor...

to je jedno a drugo je da tu nema vruce vode bog zna koliko dok god termostat ne otvori skroz.

ako spojis redno...onda ce veliki dio vode koji treba da prođe kroz hladnjak proci kroz isparivac te se mogu pojaviti problemi ljeti sa rashlađivanjem motora.... i opet to sve ne radi dok ne otvori termostat.

Tako kako je skopcan isparivac sad...jednostavno nema dovoljno protoka.....

Znaci jedino ispravno rjesenje je redno kopcanje sa malim hladnjakom i to dovod na dovod,odvod na odvod, s tim da ako oslabi grejanje kabine da se moze napraviti restrikcija odvoda iz isparivaca (kako sam i ja na svom napravio) da bi se malo kompezovao gubitak protoka kroz mali hladnjak.

Link to post
Share on other sites

Na debelo crevo sam mislio od pumpe ka hladnjaku, tj ka delu sa bocom na hladnjaku.

Paralelno verovatno može ako se odvod iz isparivača vrati u crevo hladnjaka ispod boce na hladnjaku, ali tada dolazi do gubitka pritiska i eventualnog problema hlađenja zbog toga (deo vode neće ići kroz hladnjak, nego direktno nazad u glavu posle prolaska kroz isparivač).

Redno vezano za to crevo stvara pitanje da li može isparivač da izdrži toliki protok i pritisak, jer je fi ulaza u isparivač manji od 20mm, a debelo crevo oko 50, to znači da se brzina vode povećava oko 6 puta, što može da bude ozbiljna drama za isparivač.

Ostaje pravo rešenje crevo za dovod vode u mali hladnjak, i to redno vezan isparivač.

Link to post
Share on other sites

pritisak je u svemu tome slucajan,usputan i potpuno nepotreban,ja na svom autu skinem cep,bacim i dođem bez viska u srbiju :D

i to nece tako funkcionistai :D moje skromno misljenje...

Vodena pumpa auta nije tlacna nego protocna,kao na centralnom grijanju....

e sad pritisak je tu zbog ekspanzije vode a sistem je zatvoren... potpuno usputno i nepotrebano a pritsak se nemoze izgubiti sve dok se voda ne rashladi ili se odvrne cep..

ovo sa povecanjem brzine i precnicima si ti nesto....da ne kazem pobrkao...

Link to post
Share on other sites

Ista količina vode koja za minut prođe i kroz crevo prečnika 50mm prođe i kroz crevo prečnika 20mm, samo što protiče oko 6 puta većom brzinom. Fizika...

Mehanika fluida je ozbiljna nauka, a ovo je okvirno 6 puta jer tečnost u cevi ima različite brzine krenja u zavisnosti od otpora tečenju, prečnika cevi i viskoznosti.

Ako mora da se dokazuje, nije problem :D

Bernouli:

http://www.speedace.info/speedace_images/b...ion_diagram.gif

Link to post
Share on other sites
Ista količina vode koja za minut prođe i kroz crevo prečnika 50mm prođe i kroz crevo prečnika 20mm, samo što protiče oko 6 puta većom brzinom. Fizika...

Mehanika fluida je ozbiljna nauka, a ovo je okvirno 6 puta jer tečnost u cevi ima različite brzine krenja u zavisnosti od otpora tečenju, prečnika cevi i viskoznosti.

Ako mora da se dokazuje, nije problem :D

Bernouli:

http://www.speedace.info/speedace_images/b...ion_diagram.gif

opet ti ponavljam da je u pitanju protocna ne tlacna pumpa,mehaniku fluida poznajem i to vazi samo za slucaj kada jedna određena kolicina tecnosti MORA proci u određenom vremenskom razdoblju odnosno kad ju goni Tlacna pumpa....

oces da kazes da bi u slucaju vodene na autu kroz crijevo 5mm (koje npr ide na posudu na solji kao povrat vode) prođe ista kolicina vode (samo mnogostruko vecom brzinom) kao kroz crijevo precnika 50mm

i opet ti kazem da pritisak u crijevu nije prisutan tbog pumpe nego zbog sirenja tecnosti odnosno anomalij vode koja se siri u kad se grije iznad 5 stepeni kao sto se siri kad se hladi ispod 5 stepeni

Naravno da ce se voda kroz crijevo u kontekstu kretati brze od vode u debelom crijevu ali to nije niti priblizno kolicini i brzini koju ti navodis..opet ponavljam kad bi bila tlacna pumpa u pitanju i kad bi debelo crijevo nilo ZATVORENo onda da..u tvom slucaju od toga nema nista te bi se auto opet gasio i pravio pizdarije jer je u pitanju PROTOCNA pumpa i voda bi isla liniom manjeg otpora.

Na debelo crevo sam mislio od pumpe ka hladnjaku, tj ka delu sa bocom na hladnjaku.

Misicu,vodu MORAS uzeti iz motora ,iz gornjeg dijela (iz glave npr) i vratiti u donji deo...inace nista od toga svega...

a da ne razbijas glavu koristi crijeva od malog hladnjaka i to je jedini ispravan nacin

Link to post
Share on other sites
opet ti ponavljam da je u pitanju protocna ne tlacna pumpa,mehaniku fluida poznajem i to vazi samo za slucaj kada jedna određena kolicina tecnosti MORA proci u određenom vremenskom razdoblju odnosno kad ju goni Tlacna pumpa....

oces da kazes da bi u slucaju vodene na autu kroz crijevo 5mm (koje npr ide na posudu na solji kao povrat vode) prođe ista kolicina vode (samo mnogostruko vecom brzinom) kao kroz crijevo precnika 50mm

i opet ti kazem da pritisak u crijevu nije prisutan tbog pumpe nego zbog sirenja tecnosti odnosno anomalij vode koja se siri u kad se grije iznad 5 stepeni kao sto se siri kad se hladi ispod 5 stepeni

Naravno da ce se voda kroz crijevo u kontekstu kretati brze od vode u debelom crijevu ali to nije niti priblizno kolicini i brzini koju ti navodis..opet ponavljam kad bi bila tlacna pumpa u pitanju i kad bi debelo crijevo nilo ZATVORENo onda da..u tvom slucaju od toga nema nista te bi se auto opet gasio i pravio pizdarije jer je u pitanju PROTOCNA pumpa i voda bi isla liniom manjeg otpora.

Misicu,vodu MORAS uzeti iz motora ,iz gornjeg dijela (iz glave npr) i vratiti u donji deo...inace nista od toga svega...

a da ne razbijas glavu koristi crijeva od malog hladnjaka i to je jedini ispravan nacin

To je ok, slažem se.

Link to post
Share on other sites

trebas povezati paralelno sa radijatorom,jer ako vezes redno kada igasis grejanje,onda zatvaras protok vode,i neces imati grejanje isparivaca.kod mene je isparivac bio visoko i pravio problem,izmestio sam ga nize i sve radi super,a vodu sam uzeo paralelno sa radijatorom

Link to post
Share on other sites

Ako se uzme pre radijatora jedini problem je za nijansu slabije grejanje ako je redno, a za paralelno donosi slabiji protok.

Ako je posle hladnjaka grejanja, onda nema ništa od plina kada nema grejanja.

Link to post
Share on other sites

citam ovo, pa bi hteo da pitam. kad ugradim sekvent plin na moj 325ia koliko vremena treba da prodje da ga prebaci na plin. recimo da je ovo hladno vreme, i da je auto skroz hladan?

Link to post
Share on other sites