Pritisak u gornjem crevu hladnjaka


Recommended Posts

pa to mene zanima. koliko treba vremena da se prebaci sa benzina na plin. ako je napolju ovako ladno... i auto je ladan skroz.

koliko da bude stepeni auto zagrejan, mislim radnja temperatura, ili koliko kilometara da se predje, ili sta znam, da radi u mestu.

Link to post
Share on other sites

dobro. kako da znam ja da me nece zeznuti plinadzija kad ga bude ugradjivao... sta da mu kazem gde obavezno da poveze isparivac? redno ili paralelno kod creva za grejanje kabine?

Link to post
Share on other sites

Kad se sve sabere:

Cena ugradnje cca 550-650e,

cena atesta cca 100e,

efikasnost uređaja po pitanju sagorevanja, potrošnje i slično,

pravilan rad motora, očuvanje svih sistema koji regulišu sagorevanje,

podešenost smeše (može u najmanju ruku skratiti vek svećica kod siromašne smeše, da ne govorimo o oštećenjima glave),

cene servisa plinskog uređaja (BRC zna da bude do nekoliko puta skuplji)

broj vraćanja u servis radi otklanjanja sitnih i krupnih reklamacija i zamerki...

Dođe se do zaključka da je cena ugradnje samo količina novca koja se odjednom daje.

Ekspolatacija lako pojede svu prednost koju stekneš jeftinijom ugradnjom. Ako nigde drugde, onda kroz potrošnju.

Primer uštediš na ugradnji 100e, ali ti auto troši litar više plina (neka ovo bude jedina mana, a moguće je imati ih milion) to znači da za 17-18000km košta isto a onda razliku od tog jednog litra plaćaš svaki dan.

Ja na primer prelazim 40-50000 godišnje, pa mu to dođe oko 250evra skuplje zbog "samo" jednog litra veće potrošnje, a toliko je registracija na primer za auto od 2000ccm i ostane para...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
odlutao je...naljutili smo ga.....nedostaje mi...

Posto ti nedostaje objavi oglas,covek koji je bio spreman sa svakim da se prepucava,napricava,najpametniji,svi ostali neznaju nista ........!!!!

Link to post
Share on other sites