Zashto forum radi sporo?


Recommended Posts

Dakle vec duzhe vreme, se ovo deshava.Kliknem na neku temu i ostava pola sata, ili je en otvori uopshte.Ovo mi se deshava samo sa ovim forumom,sve ostalo otvara normalno.

Jel ima josh nekoga sa slichnim problemom?

Link to post
Share on other sites

kod mene sve super,forum leti...

događa se to ali jos neznam zasto..

sad kad smo na croatiji stavili novi vbulletin v4 jedan admin je hteo da razbije komp kolko je forum spor dok ja koji sam se stalno zalio na staru verziju nemam problema...

probajte ocisatiti cash i kukiuje...

Link to post
Share on other sites

Meni je od onda prestalo, i iz te temu su izbrisani neki postovi ali je bilo nesto oko servera *ebem li ga sta. Valjda je forum presao na drugi server i od tada ja nemam problem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Forum radi sporo jer nijedna stranica nije indeksirana.Drugo, koliko vidim vezana je na dve OBD baze bez razloga(nepotrebno) i istitavanje kao i sama provera SQL-a na difuznim kanalima je nemoguca.Elem da ne davim, zamislite ovako......forum ima 2 pristupa:

1.Ka njemu

2. Odgovor

i 6 pomocnih zbog zagusenja.Svih 6 pomocnih SQL-a nisu u funkciji ... .....neznam zasto.

Forum nije dovoljno skinuti i instalirati na server.....treba ga i odrzavati.Sad necu da zvucim kao da prozivam admine...daleko od toga vec samo zelim da im napomenem da komotan rad na forumu je moguc ako se autoputu otvore rampe na svih 8 traka, a ne samo na 2.

Dovoljno je sacuvati glavnu stranu i editovati u nekom osnovnom PHP-u .....i videti sta se tu radi "On click"

Pozdravljam !!

Link to post
Share on other sites

Druze na dve ODB baze , a na jednu izvrsnu(forumsku).ODBC driver vezuje na dve tabele......bem li ga zasto.Pogledaj na serveru da li taj ODBC vezuje vise raznih foruma na istom serveru ili samo ovaj.Na primer Verat je poznat po tome sto to radi....sto nije dobro.

Postoji jako lako resenje ako je to slucaj, proveri pa mi javni.

Pozz

Link to post
Share on other sites