Dugme za startovanje motora


Recommended Posts

Vidjao sam na internetu razne varijante, ali jedna se ucinila posebno zgodnom, jer se dugme instalira umesto upaljaca u kolima. Da li je to neko vidjao kod nas po prodavnicama auto-delova? :preved:

Link to post
Share on other sites

To sto sam video na internetu kosta oko 15 americkih dolara i postarina 20 (jbg), a predvidjeno je da zameni upaljac u kolima. Jedino ne znam sta bi se desilo ako bi neko ko misli da je to upaljac, a ne zna da je dugme za startovanje motora, pritisnuo to kad je auto u pokretu :lol:

Link to post
Share on other sites

desilo bi se to da bi alnaser malo pretrpeo .... ali nista strasno ako nije konstantna pojava

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

hmm... stara tema ... evo da je malo obnovim....

to sto si ti video je dugme za startovanje iz z8 (valjda)

i sece se taj deo gde je upaljac... nema vise veze sa upaljacem... a umesto njega se ubacuje to dugme...

ima negde na forumima kompletno objasnjenje kako to da se uradi na e36...

ako uspem opet da nadjem stavicu link

pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

ajd i ja da se ubacim,moze se to resiti i bez trosenja toliko para :-) recimo kod mene je crkla kontakt brava na E30,ali ne skroz,crko je samo kontakt koji pokrece alnaser,sve drugo radi kad ubacis kljuc i okrenes ga,pa sam ja lepo smislio solomonsko resenje da nebi menjao celu kontakt bravu.tastere mozete nabaviti u bilo kojoj prodavnici elektro materijala,raznih oblika i dimenzija,bitno je samo da znate koliko vam ampera vuce alnaser pri anasovanju,jer ako stavite slabiji taster,izgorece.ja sam moj na primer,montirao tamo gde ga niko nece primetiti i traziti,sto znaci,kljuc da ubaci i okrene moze bilo ko,hehe,ali nek bude pametan da ga upali :-) za vise informacija,slobodno me mozete pitati i na pp

Link to post
Share on other sites

Najbolje je taster pa rele kao sto je na linku jer tasteri u principu nisu predvidjeni za vece struje, struja automata anlasera.

Link to post
Share on other sites

Najbolje je taster pa rele kao sto je na linku jer tasteri u principu nisu predvidjeni za vece struje, struja automata anlasera.

slazem se sa vranjinom,ali da se ne ponavljam,bilo koja prodavnica elektro materijala,tastere trazite industrijske.Nemojte biti u zabludi da su tasteri,ako su industrijski,ogromni,naprotiv,ima ih i manjih dimenzija,a podnose velike amperaze.Taster koji podnosi od 15A pa na vise je sasvim dovoljan,a da ga alnaser ne sprzi i povezivanje je mnogo prostije nego sa relejom.Dve zice sa kontakt brave,direktno na taster i to je to :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

ali trba sloztiti jedan relej koji nece dozvoliti alnasovanje kad motor vec radi....

onda bi to bila stvarcica koja se meni sviđa+keyless entry i gotiva :)

Link to post
Share on other sites

da, extra...

morate staviti onda i prekdač za kontakt pa da auto liči na one stare fiće što su to stavljali, jer nisu imali para da kupe novu kontakt bravu hahaha

Link to post
Share on other sites

ali trba sloztiti jedan relej koji nece dozvoliti alnasovanje kad motor vec radi....

onda bi to bila stvarcica koja se meni sviđa+keyless entry i gotiva :)

ok,samo jedno pitanjce,ako zelis da bude keyless ok,ali onda povedi racuna da moras skinuti i blokadu volana,a to znaci da kad je i auto parkiran,volan mozes vrteti kako hoces???? dodju tri cigana i olaksao si im posao da ti maznu auto,ne moraju ni da ga pale,mogu ga i slepati :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...