Recommended Posts

Sta je potrebno da bi se stavili xenoni na e36, da li mogu samo sijalice ili moraju da se menjaju i farovi i da li je potrebna neka dodatna elektronika da bi ti xenoni radili.

Koliko ja znam ne menjaju se farovi,idu sijalice i naravno uredjaji za njih. Vidi sa Borkom Kumom,on je ugradio u svoju 5-icu za nekih 250 € ako ne gresim...

Link to post
Share on other sites

Menjaju se samo sijalice i dodaje se neki uredjaj koji 12 volti dize na par iljada, ugradnja nije neki problem, u ganglandu imas komplet za samougradnju sa uputsvom, a imas nekog lika u trznom centru u Kumodraskoj koji to radi za 200-250 evra po paru farova.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Moj kum je valjda kod tog lika u Kumodraskoj ugradio xenone i prezadovoljan je, a i ja, kad sam vido kako rade. On vozi Audi A6 i ugradio je i na dugim svetlima... to je strasno kako to bije :) Trebalo bi da bude OK i na E36 jer imamo slicna sociva kao i njegov audi na oborenim... Cim dodjem do para i ja cu :good:

Link to post
Share on other sites

ugradnja xenona nije neka mustra .efekat jeste veliki i razlika posto obicna sijalica baca na 4000 kelvina xenon od 7500° skoro duplo jace osvetljenje

xx.jpg

aparat se instalira tako samo sto se pricvrsti ili fiksira ,prikljuci na postejecu instalaciju a postojece sijalice se zamene xenonima

xxxxxx.jpg

Link to post
Share on other sites

Nije to obicna sijalica, pa da tako poredis osvetljenje. Sve preko 6000 kelvina je nepotrebno, jer ta vrednost odgovara ljudskom oku. Zabluda je da vise kelvina bolje svetli.

Po zakonu, zbog specificne disperzije svetla je potrebno imati i prskalice za pranje farova ( uz fabricke uvek idu i prskalice).

Naknadna ugradnja je moguca, ali je malo dobrih majstora koji vode racuna i o tome da i drugi ne budu zaslepljeni, a ne samo da je jako svetlo.

Ja sam cuo da ljudi u BG-u hvale nekog Vladu Triona, ali ne znam gde je, a mislim da za tvoj auto ugradnja kod njega kosta oko 20000 dinara.

Oprez sa tim naknadno ugradjenim sijalicama, moguce je ugrozis i svoju i tudju bezbednost!

Link to post
Share on other sites

moj drug je ugradio te ksenone ne moze se voziti ispred njega...

Sve zavisi ko je i kako ugradio. Pravilno ugradjeni i podeseni ksenoni ne smetaju,cak i manje od obicnih,a vek sijalice je i 3x duzi od halogenki. Ako kojim slucajem crkne sijalica cena je od 70€..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kelvinaza je temperatura boje svetla. Kucna sijalica ima 3200 kelvina a dnevno svetlo 5600. Pri cemu je 3200 zuto svetlo a 5600 "plavo" zbog toga ksenon daje boju svetla koju daje jer mu je temperatura boje preko 5600k.

Link to post
Share on other sites

Ja sam skontao da ako su farovi previse podignuti, da "ubija" oci i obican halogeni far. Ja sam stavio sva 4 nova fara na kocku,halogena i dok nisam otisao na podesavanje ljudi su se konstantno tripovali da su mi upaljena duga svetla. Tako da to moze lepo da se podesi tamo gde rade tehnicki pregled, imaju ona ogledala i onda lepo onim srafovima podesis i gore-dole i levo-desno i bude normalno :blink:

Link to post
Share on other sites

E ljudi, odlepo sam na neka svetla koja su gotovo ista kao xenoni, samo bacaju neko plavicasto svetlo, mnoooogo lepo izgledaju na putu, samo ne znam kakva su u voznji ali su extra jaka i ludacki osvetljavaju. Zna li neko nesto o tome :)

Link to post
Share on other sites

E ljudi, odlepo sam na neka svetla koja su gotovo ista kao xenoni, samo bacaju neko plavicasto svetlo, mnoooogo lepo izgledaju na putu, samo ne znam kakva su u voznji ali su extra jaka i ludacki osvetljavaju. Zna li neko nesto o tome :)

to je pravi xenon..sve ostalo su kopije

Link to post
Share on other sites

Druze, prvo pozdrav, a zatim na gogle-u upisi, xenon front light for BMW e-36 i dobices dosta sajtova koji imaju ih u prodaji. Ja se dvoumim da li da ih narucim tamo su(zapad) oko 150 eura, u gang land-u u BG-u su sa ugradnjom 250- eura. :)

Link to post
Share on other sites

ja sam sebi na e46 i drugaru na e36 stavio xenone 6000k (cisto bela boja),kostalo nas je 130eur (set) bez ugradnje,koja jednostavna i ferceraju na oba modela bez greske,kod mene oko pola godine,kod njega nekih 2 meseca,na e36 ispadne jos bolje,posto farovi imaju socivo,tako da izgleda bukvalno kao fabricki :)

Link to post
Share on other sites

mogu,marka su neke Light *****,ne znam tacno,pokazali su se kao pouzdani,narucio sam preko 15 setova do sad sto poznanicima sto nekim tamo i niko se nije zalio

Link to post
Share on other sites