Recommended Posts

Kako da nastelujem farove na autu ali po pravcu ne po visini. Konkretno desni far mi kratka i duga svtla baca malo vise u levo nego sto bi trebalo. Visinu znam da podesim ali ne znam na kojim srafovima da stelijem pravac.

HVALA!!!

Link to post
Share on other sites

Imas plasticni kao sraf za stelovanje farova a proveri i zabice od farova da nije neka slomljena jer onda ne stoje farovi kako treba i klecaju,imas tri kom. na jednom faru,kakav ti je nosac farova da nije i on slomljen?

Link to post
Share on other sites

ne nista nije slomljeno sve je na mesu. i ja sam mislio da je taj dugacki plastican sraf za to ali mi nesto ne reaguju farovi kad pokusam da stelujem. ili ja cackam nesto pogresno.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

po meni najbolje ti se šteluju farovi sa onim helinim aparatom,meni debili koji rade na tehničkom nisu hteli to da rade iako im je to poso,onda sam otišo kod autoelktričara koji ima taj aparat i čovek mi je za 5 min odradio poso,nema više stalnog ablendovanja

Link to post
Share on other sites
Hvala za savet jer jos nisam resio taj problemcic ali i ne znam dali neko u nisu ima taj helin aparat. Ne znam sta vise da radim.

Ima sugurno neko,kako je lako to naÅ¡telovati i duga i kratka samo pre nego odeÅ¡ uzmi razradi Å¡rafove za Å¡telovanje,sigurno su zaribali,ja sam ih nekoliko puta prskao odvijač sprejom razradio sve posle toga i sve je to naÅ¡telovano za 5 min a debelo su bili raÅ¡telovani,voÅŸnja noću mi je bila noćna mora,sad je skroz opuÅ¡teno

Link to post
Share on other sites

ti srafovi se steluju "iz maske"...............pored farova kad pogledasod napred, kroz masku videces srafove i tu steluj.................ja sam pre 2 god menjao far kod mitica i tada mi je on nastelovao na tom aparatu, naplatio mi je samo menjanje fara, e sad vec ne znam koliko bi uzeo za stelovanje, inace aparat ima

ali svako voli da drugacije nasteluje farove, pa probaj onda sam da namestis ovako

Link to post
Share on other sites

pa na istim srafovima se steluje i po visini i po pravcu.....jebo ga kako da objasnim kad je prosto ko pasulj.........u biti imas srafove za stelovanje na 180° i jedan fiksan na 90°... ja sam prije dvije noci stelovo na svom e30 istije princip....

Link to post
Share on other sites

stani ispred nekog zida uvece i steluj, najbolje ti je tako.......preko dana nista ne mozes da uradis..............ili idi kod mitica, nece valjda da te odere za par krugova ako zasrafi

Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da je nesto sjebano jer su farovi maletne novi. Menjao sam moje stare heline jer su pozuteli i slabo se videlo sa njima. Sa ovima je kao da svane kada ih upalim nocu, samo sto se malo krste i idu u levo.

Link to post
Share on other sites