Recommended Posts

Imam problem sa kilometar satom ako se tako zove. Sve ostalo funkcionise sem brzinomera (povremeno proradi ako pogodim koju rupcagu na offroad-u). Model BMW 323i '86god. Da li se resava i kako? Unapred hvala. :preved:

Link to post
Share on other sites

pogledaj da ne zajebava na samom diferencijalu , ako je tamo sve ok , onda menjaj cajger , mda mozda zajebava i neki dzekic

Link to post
Share on other sites

promenish cajger i problem resen...

neznam sta je to cajger?

I kod mene nekad zeza, ja to jednostavno sredim lupim sakom odozgo i resen problem :D , sto da cekas rupe. :D :D

Pokusavao sam i sakom ali rezultati izgleda ne zavise od siline udarca sakom.

Link to post
Share on other sites

Imam problem sa kilometar satom ako se tako zove. Sve ostalo funkcionise sem brzinomera (povremeno proradi ako pogodim koju rupcagu na offroad-u). Model BMW 323i '86god. Da li se resava i kako? Unapred hvala. :D

to je problem na 90 % kockica gube neki kontakt , promeni sat polovan je oko 30 eur , na e 30 nema sajle sve je elektronika

Link to post
Share on other sites

Mozes da promenis ceo sat, ali jeftinije ti je da ga skines, ocistis kontakte i eventualno promenis kondenzatore. Posle toga si sledecih 15 godina miran.

Ovo je dosta cest problem na starijim bmw-ima, ali nije komplikovana popravka.

Link to post
Share on other sites

Mozes da promenis ceo sat, ali jeftinije ti je da ga skines, ocistis kontakte i eventualno promenis kondenzatore. Posle toga si sledecih 15 godina miran.

Ovo je dosta cest problem na starijim bmw-ima, ali nije komplikovana popravka.

POKUSACU! :D

Link to post
Share on other sites

Sto se tice km-sata,ortak je na e34 imao isti problem.

Otvorili smo sat,i provalili da se "pojeo" jedan zupcanik.Nasli smo drugi ,zamenili i sve je bilo OK.

I onda je zamenio celu tablu,i stavio novi cajger sa dig.kilometrazom... :P :english_en: :english_en:

Link to post
Share on other sites

Sto se tice km-sata,ortak je na e34 imao isti problem.

Otvorili smo sat,i provalili da se "pojeo" jedan zupcanik.Nasli smo drugi ,zamenili i sve je bilo OK.

I onda je zamenio celu tablu,i stavio novi cajger sa dig.kilometrazom... :good: :) :D

digitalni? hm... znas li slucajno da li postoji za moju kockicu?

Nista onda daj 50 evrica,ima da sljaka extra.Ne interesuje me da li si iz sume znam sta je i hocu da ti pomognem!

NIsam iz shume vec iz sume... ali ipak hvala ti. :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Evo jedan link mozda pomogne, naime lik je menjao baterije... E28 je u pitanju ali isto sra*e drugo pakovanje...

http://www.bmwe34.net/E28/Repairs/Dashboard.htm

A cuo sam da se na E30, E28.. dosta cesto razlemi stampana ploca, pa ako imas lemilicu i malo iskustva nebi trebao da bude problem da prelemis i promenis baterije i kondenzatore sto je neko gore spomenuo i da te izadje sve skupa ne vise od 300din. i da si miran za narednih X godina... :preved:

Link to post
Share on other sites

I ja na mom e30 imao sam mnogo problema sa kilometar satom. Ako ti je senzor na diferencijalu dobar onda treba da se prelemi kilometar sat jer se desava da lemovi puknu zbog starosti. Ako ti i dalje ne radi posle lemljenja, proveri levi (Beli) konektor koji ide u tablu jer tu se isto desava da zeza.

Link to post
Share on other sites

imao isti problem, na mom raspucinu.na rupu proradi, a rukom nista.reko neces dobiti nista, nedam ni dinar necu da popravljam, moze on i bez toga.posle odredjenog vremena odustao i proradio i vise ne zeza.

pametniji popusta :preved:

Link to post
Share on other sites

izgleda da nas ima vise sa ovim problemom, mene muci pa razbija isto na kockici. Primetio sam da reaguje na spoljasnju temperaturu, preko zime mi se veoma retko desavalo, a cim dodje toplije vreme opet jovo nanovo. moracu izgleda da cupam tablu napolje...

Link to post
Share on other sites

znam za džekove koji idu iz diferencijala, pregledao sam ih i ok su, izgleda da je prodlem bas u tabli zato sto reaguje na udarce. dovoljno je neki put da samo kucnem prstom po plastici i odma proradi, pa padne, pa proradi, pa padne... :lol:

Link to post
Share on other sites