Periodicno zveckanje hidropodizaca


Recommended Posts

Nema pravila sto se tice zveckanja, nekad je dovoljno da dam gas i prestane, a nekad je potrebno par minuta voznje da zveckanje prestane. Jel moguce da je ulje prljavo, menjao sam ga pre deset meseci i presao oko 5 hiljada? A jedan nadri majstor mi kaze da hidropodizaci treba da se izduvaju kompresorom, jer ima ostataka od starog ulja.

Link to post
Share on other sites

Losa uljna pumpa pa ne baca dovoljno ulja,pogresno ulje,zapusena cijev iznad bregaste kroz koju prolazi ulje pa nema podmazivanje dobro,sve su to razlozi sto odu klackalice,podizaci,bregasta kod m40,kreni od najlakseg posla.

Link to post
Share on other sites

Nasao sam optima 5w 40, pa se razmisljam njega da sipam, samo da vidim prvo cene i ostalih ulja. Sta mislite?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja sipam neko Opelovo polusinteticko, 1800din 5L i filter, posto relativno cesto menjam. I ja sam bio skeptik, ali moram da priznam da mi traje duze od Castrola, ne secam se kad sam poslednji put cuo hidropodizace...

Link to post
Share on other sites

druze ja koristim modricino u zadnje vrijeme -i to ono za auta sa gasom -i veruj da je dobro ulje-ako nemozes da nadjes u varosi ima kod nas u sjenici pa cu ti posaljem :D :lol: ja mislim da je litar 320din.

Link to post
Share on other sites
druze ja koristim modricino u zadnje vrijeme -i to ono za auta sa gasom -i veruj da je dobro ulje-ako nemozes da nadjes u varosi ima kod nas u sjenici pa cu ti posaljem :thank_you2: :D ja mislim da je litar 320din.

Ajde molim te proveri imaju li 5w40 pa mi javi cenu, kod nas je 10w40 koje sam ja sipao 560 dinara.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

istresi ulje,nasi nafte,upali auto,ako ugasilapmu ostavi ga pola minute da radi na leru.

istresi ulje i naspi novo te zamjeni ilter.

ako se bude opet culo onda skidanje poklopca i skidanje magistrale za podmazivanje brege,produvavanjei sastavljanje.

ako se bude opet cul,skidanje bregaste,podizaca i rastavljanje podizaca te pranje i produvavanje istih

Link to post
Share on other sites

Nemoj tek tako da dajes savete, to sme da se radi ako znas sta radis i zasto radis i na sta sve treba da pazis dok radis...inace vrlo lako moze da se napravi velika steta. A i iz pitanja mozes da naslutis na kom tehnickom nivou je sagovornik, pa prema tome odredjuj i odgovor

Na temu ulja ima ovde milion tema, sa manje ili vise gluposti napisanih, i evo vec se u ovoj temi primecuje da ljude koji nesto i znaju vise mrzi da pisu i objasnjavaju i ispravljaju krive Drine....

To je inace najveci problem svih foruma, sve stvari koje se pitaju vec su uglavnom negde objasnjene u sitna crevca, ali sto da gospodin sa problemom trazi, ne, bolje tresne pitanje i zahteva odgovor sad i odmah ili ce smak sveta da nastane ili su ljudi bezobrazni i zaboga nece da pisu tristapedeseti put istu stvar

Link to post
Share on other sites

suki, dal si siguran da je prvo istresi ulje pa nalij naftu... da ne bude tako da obrne lezajeve ocas posla. ne bi se ja igrao sa naftom bas tako olako. koliko nafte da sipa... ako ce vec da sipa naftu neka ga napuni do vrha i ostavi par dana da se kiseli pa onda nek ispusti sve. ja bih pre savetovao neki ispirol ili ulje za ispiranje motora od naslaga. LUK oil ga pravi ili aditiv Liqui Moli. ima dva tipa tj jedan koji se sipa neposredno rpe zamene ulja pa auto radi na leru jedno 15min i onaj koji se sipa pa se vozi nekih 300km pre zamene ulja. ako to ne pomogne otvaranje ne gine u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

ja sam to radio dosta puta...obavezno kad tek kupim auto i mjenjam ulje prvi put..naspem nafte koliko treba i ulja da bude

nekad sa cistom naftom a nekad sa jedno litar ulja+nafta....zavisi o stanju motora

a pola minute na leru moze motor da radi sa vodom da mu nista ne bude...motor koji je iole dobar a ne neko smece...

@hermes...pisao sam u prvom licu ali se nisam obracao direktnu sagovorniku nego uopsteno trecim licima.

a svako ko radi a ne zna sta radi ne treba to ni da radi nego da to prepusti nekom ko zna...

Link to post
Share on other sites

Vecina aditiva za ispiranje motora su kontraproduktivna,tacno je da se dobro ispere motor ali svi ti aditivi sadrze hemikalije koje nagrizaju tako da prve stradaju gumice ventila pa onda auto trosi ulje ko lud,zato oprezno sa cime i kako isprati motor jer greska ce da ti ispere novcanik da ce glava da boli.

Link to post
Share on other sites

Sigurno necu nista da sipam da bih ispirao motor, promenicu ulje (sintetiku 5w40), pa ako i nakon toga ne budem zadovoljan skinucu magistralu da je isperem. Mada valjda je normalno da se podizaci cuju par minuta nakon prvog jutarnjeg paljenja (pogotovu ako je nocu destak stepeni ispod nule)?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Danas sam promenio ulje, sipao sam castrol magnatec 5w 40. To je najbolje sto sam mogao da nadjem od sintetickih ulja. Za pocetak sam zadovoljan, javicu kako je nakon hladnog starta, inace kod mene je pao sneg.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Izgleda da nije do ulja, ili je ovaj kastrol koji sam sipao skart ulje. Kad upalim auto nekoliko sekundi se cuje zveckanje, i onda prestane, ali cim krenem zveckanje se ponovo cuje i nakon par minuta (pretpostavljam kad se ulje podigne) opet prestane i onda je sve u redu. Mozda je i ulje mnogo retko za moj motor. Nisam vise pametan. Sta mislite?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

meni se konstantno cuju podizaci,tako da sam juce oterao kod majstora i menjace ih svih 8....probao sam sa zamenom ulja 5 -40 castrol,ali ista stvar......ali niko mi jos nije poredlozio da ocistim iste tj produvam....

edit: e46 318ci '00

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo da prenesem utiske, presao sam oko 1500 kilometara sa novim uljem i sve manje vremena treba da podizaci prestanu da se cuju, mozda to zavisi i od spoljasnje temperature. Interesije me sledece, kako se dijagnostikuje koji hidropodizaci nisu potpuno ispravni, jer sam primetio da se cuje jedan ili dva, a kad se ulje podigne utisaju se i oni.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites