Recommended Posts

Drugari,kupih od choveka polovne Bilstein amortizere i crvene H&R opruge,stavismo ih na auto,auto napred tvrd ko kamen,bash onako kako ja mislim da treba,a pozadi kao zvaka. Lik me ubedjuje da to tako treba! Ko ja bre tu lud? :) :D Probao sam da mu vratim samo zadnje amortizere,lik kaze ne,ili sve,vraca svu kintu ili nishta.I dalje se kune u iste te zadnje amortizere! Da li je moguce da je auto mekan pozadi iz nekog drugog razloga a ne zbog amortizera? U pitanju je e30 325i '91god. Trapovi dodushe treba da se rade,silen blokovi i to,ali bre... :D Imam nameru ozbiljno da teram mashinu i ne bih bash da se razduzim zbog tudje gluposti.. Mada je lik stvarno provereni poznavaoc bmw-a,kockice pogotovo,i sam je odlichan vozach,i ako je amortizere skinuo sa svog auta,neshto mu bash i ne verujem u ovo sluchaju.. Shta da radim,da kupujem nove zadnje amorte,da vracam sve i uzmem pare.. pomagajte! :) ps:ako je za utehu,auto je sada lep kao lutk,postavicu nove slike.. :D

Link to post
Share on other sites

prvo treba postaviti pitanje originalnosti robe koju si kupio ..... znash ono " pishe i na tarabi ...."

u prednjem delu i treba da bude tvrd kao kamen .... znaci to je ok...

u zadnjem opet ne treba da bude mekan ali ne treba da bude isto tako tvrd kao napred , ono sto ga cini napred tvrdjim je motor koji je svojom kilazom nategao opruge i utvrdio ga....

posto je auto naravno pozadi laksi , mora da bude i meksi......

jesi li ti proverio te zadnje amortizere uopste????

Link to post
Share on other sites

prvo treba postaviti pitanje originalnosti robe koju si kupio ..... znash ono " pishe i na tarabi ...."

u prednjem delu i treba da bude tvrd kao kamen .... znaci to je ok...

u zadnjem opet ne treba da bude mekan ali ne treba da bude isto tako tvrd kao napred , ono sto ga cini napred tvrdjim je motor koji je svojom kilazom nategao opruge i utvrdio ga....

posto je auto naravno pozadi laksi , mora da bude i meksi......

jesi li ti proverio te zadnje amortizere uopste????

Ma uzeo sam na poverenje,do lika koji mi je prodao amorte i opruge doshao sam preko drugara u koje stvarno verujem.Vidi,ja sam skroz nov u prichi i nije mi ostalo nishta drugo osim da igram na povernje i drugarski savet.Ako mislish na neku proveru pomocu neke mashine,nisam proverio na taj nachin,vizuelno mi se uchinilo da su zadnji amorti mekshi ali.. kao shto rekoh doshao sam na poverenje pa rekoh to je valjda to. Tek kad je sve bilo namontirano na auto razlika u tvdoci prednjeg i zadnjeg kraja mi se nikako nije dopala. Toliko sam sada ochajan da pochinjem da sumnjam i u opruge,da li su stvarno H&R za 325i,da li su amortizeri uopshte odgovarajuci i ako su provereno Bilstein(zuti,hd ili sport nemam pojma)... Drugari se kunu dA lik nije prevarant,on hoce da vrati kintu.. au brate! Nije mi do kinte samo hocu da napravim auto da valja! Treba mi josh brdo delova i taman sam mislio da lagano sve pazarim na jednom mestu kad ono.. Bilo bi lepo kada bi neko ko se stvarno razume pogledao auto pa da uporedim priche i da vidim gde sam.

Link to post
Share on other sites

Kada je sve kako treba ne sme da mrdne zadnji kraj a ne da se razvlaci kao zvaka. Imao sam na kocki neke BOGE bordo boja(cigla boje) nisu skakali ali se isto tako razvlacio sto ti kazes kao zvaka. Uzeo sam zute BOGE i posle toga totalno drugi auto, ni da mrdne. Istina malo tvrdji je bio ali je lezao u krivina samo tako a pritom nije bio spusten.

Link to post
Share on other sites

kad su opruge sportske,mekoca ili tvrdoca amortizera dolazi do izrazaja ali jako malo,osim ako nisu propali :) .h&r opruge crvene su prilicno krute i spostene,ja sam ih imao na mojoj bivsoj kocki,pa mozete da uporedite na licu mesta

Nidzo care,josh je osatalo i da tako proverim,mislim vizuelno na licu mesta.Ako i posle svega ustanovimo da to nije to,ako prodajesh opruge imash kupca a ove cu da vratim,mada svi kazu da je ok,toje kao to,crveni H&R i zuti Bilstein sport iako je auto pozadi mekshi. Pusti neku tvoju cenu za opruge na pm cisto da znam orientaciono..

Link to post
Share on other sites

Gago, ja imam i napred i pozadi KONI amortizere i opruge sport, na 325i e30,jeste tvrdji ali nista spektakularno!a i sta ce ti tolika tvrdoca kad su putevi UZAS!

Nidzo crveni brate po autu,kod mene je razlika u tvrdoci izmedju prednjeg i zadnjeg kraja ocigledana i posle svih provera ispade da bash tako treba,kao to je taj setap :rofl: Probao sam auto danas jer nisam mogao vishe da se susdrzim,nagazio sam ozbiljno po gasu i ako su mi kochnice loshe i kad ono,iznenadjenje,auto ni da mrdne u krivini,drzi ko blesav :rofl: U pitanju je spust na Chukarichku Padinu od Djelmasha pa na semaforu desno.Vidi,mislio sam da sam ishao sporo i ako mi nije bilo dobro od brzine,pa sam napravio josh jedan krug.E u tom krugu sam stvarno ispitao svoje granice i auto opet ni da mrdne a ja se ... :) ziv :D uz osmeh olakshanja! Bio je to izlazak iz krivine na pun gas uz kontrlisanu kontru,taman kako treba! :D Eto,sad ti je jasno shta ce mi tvrdi amortizeri i pored uzas puteva :D

Link to post
Share on other sites