Recommended Posts

Ja sam kao letnji set stavio Good Year Eagle Asymmetric 2 i ima samo reci hvale. Jedna od najboljih guma koju sam vozio. Posle dve letnje sezone izgledaju kao da su tek stavljene a drze kao lude u svim uslovima. Izuzetno tiha i udobna guma. Jedino bih voleo da su joj tvrdji zidovi koji znaju da "popuste" kada se pretera sa gasom po jakim krivinama. Jbg, ne mogu zajedno udobnost i sportske performanse.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-2.htm

Kupio bi ih opet bez ikakvog razmisljanja.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne sumljam da nisu ok al ove Michelin Energy Saver u dimenziji 205/55/16 imam za 60e po komadu sto je dosta povoljno...

Ja sam vozio ovu gumu u toj dimenziji na mom e46 320D tri sezone. Kupio sam nove. Nisam neki zahtevan vozac i vozim onako normalno, tako da ti iz mog iskustva mogu reci da je guma skroz ok. Zadovoljan sam i nisam imao nikakvih problema.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

jos sam u nedoumici oko guma i jos razmisljam... Sta mislite za FULDA Ecocontrol hp vozi li je ko?

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/EcoControl-HP.htm

Druga solucija je Dunlop Sport BluResponse razlika je 10e u ceni (skuplji Danlop)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlop/Sport-BluResponse.htm

Nije mi za 40e al je pitanje ocu li dobiti bolju gumu za tih 40e ili je to ista stvar...Po testovima su tu rame uz rame.

Link to post
Share on other sites

Fuldu sam vozio takvu, nove sam kupio, na prednjim tockovima su mi bile, doduse na alfi, ne na bmw. Malo mi je ta fulda tvrda bila. Ono sto je pozitivno je da se nisu iskrivile ni malo, dve sezone sam ih vozio. Nisam bas 100% siguran da je ista guma u pitanju, ali sara je jako slicna.

Link to post
Share on other sites

Imao sam dunlop letnje na autu kada sam ga kupio prosle godine... SA 3mm sare drzi kao luda na putu, veoma dobra guma samo sto je malo bucnija (mada mislim da je bucna bila zato sto je bila starija i istrosena do 3mm) ... Bez razmisljanja bih preporucio dunlop... B)

Sada sam stavio continental sport contact (ona je jos bolja od dunlopa) ali malo je i skuplja...

Link to post
Share on other sites

Ja imam iskustvo iz prve ruke za nove Dunlop BlueResponse, kupio sam ih prosle godine. Normalna guma, tiha, upravljiva, ali nisam nesto osetio drasticno poboljsanje, verovatno jer sam i pre zamene imao dobre gume. U svakom slucaju, verujem testovima I proizvodjacu da je vrhunska guma koja ima izrazen Fuel Save efekat. Preporucujem.

Link to post
Share on other sites

Možda nije najbolje pitanje za ovu temu al da ne bih otvarao novu temu zbog jednog pitanja. Naime kupio sam 4 skoro nove continentalove letnje gume, inače R17 245-45. E sad problem je što sam ih planirao na e46 touring. Koliko je pametno stavljati tako široke gume na taj auto? Prosto udobnost, habanje trapova, šta su mane a šta prednosti? Da naglasim još runflat su gume, a koliko sam pročitao one su još neudobnije od običnih. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Pozadi mozes staviti tu dimenziju, R17 245-45, ja ih imam i ne kaci nigde, bar na turing modelu koji je spusten dodatno. Napre su mi uze gume, cak i da stanu moraces da bildujes koliko ce ti biti tezak volan pri motanju, posebno kad kreces. Najbolje bi bilo da napred stavis uze, 225 recimo, a nazad 245 i uzivas, samo pazi na profile guma da bi auto imao istu visinu na obe osovine. Izmeri sirinu guma, mozda su uze od 245mm, jer danasnji proizvodjaci cesto zakidaju na sirini i svaka guma je u sustini na gazecem sloju uza oko 1-2cm u odnosu na stare gume. Imao sam prilike da vidim gume 215mm koje su na gazecem sloju sire od 225mm neke druge kompanije. Uz malo srece, mozda ti i ne budu kacile. Javi sta si uradio, drzimo ti palceve :)

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, nešto slično sam i ja razmišljao za motanje. Trenutno na letnjim felnama su 225-45, dve su ok, a dve su onako, ne bih se igrao sa njima. Uzeo sam te sve 4 runflat 245-45 pa ako ništa staviću ih pozadi valjda neće biti problema pozadi. Javljam vam utiske, ali tek tamo početkom aprila, kad dođe sezona letnjih guma. Inače kako se ponaša automobil kad su pozadi šire gume negonapred? Viđao sam mislim na nekim trkačkim automobilima takvu situaciju ali opet putnički automobil je druga priča.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo da se javim sa iskustvima sa 245-45 r17 na e46. Felne su mi 7j, što je za ove gume malo, to sam skontao dan pred montažu.Sva sreća vulkanizer imao komplet sa većim J i namontiram 245-45 na njih, probam i nije mi se svidelo, neudoban je, kači kad motam, tako da sam odustao od te ideje. Kupio sam opet 225-45 i zadržao stare felne. Sa majstorom sam uradio kjompezaciju, dao sam mu te 4 nove, ostale na tim felnama, a uzeo 4 polovne istih dimenzja, s tim što dve nisu runflat i on je doplatio. Staviću ih na u sekciju oglasi pa ako nekom treba, dogovorićemo se.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Imam par pitanja vezano za RunOnFlat gume i zamenu istih sa normalnim gumama.

1. Da li moze na fabricku felnu za RF gumu obicna guma?

2. Ako moze jel bezbedno?

3. Da li sistem za monitoring pritiska ostaje normalno u funkciji?

4. Da li ce ABS i DTC dobijati drugacije informacije sa obicnom gumom? Laksa, meksa.... Ugrozavali to bezbednost?

5. Kad se promeni velicina felne i dimenzija gume, da li je potrebno na dijagnostici prijaviti promenu dimenzije?

6. Za 520d, do koje dimenzije ici a da se drasticno ne narusi udobnost, opterecenje za trap, potrosnja goriva? Fabricka na autu mi je 225/50 R17

 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Grgur said:

Imam par pitanja vezano za RunOnFlat gume i zamenu istih sa normalnim gumama.

1. Da li moze na fabricku felnu za RF gumu obicna guma?

2. Ako moze jel bezbedno?

3. Da li sistem za monitoring pritiska ostaje normalno u funkciji?

4. Da li ce ABS i DTC dobijati drugacije informacije sa obicnom gumom? Laksa, meksa.... Ugrozavali to bezbednost?

5. Kad se promeni velicina felne i dimenzija gume, da li je potrebno na dijagnostici prijaviti promenu dimenzije?

6. Za 520d, do koje dimenzije ici a da se drasticno ne narusi udobnost, opterecenje za trap, potrosnja goriva? Fabricka na autu mi je 225/50 R17

 

  1. Da
  2. Da
  3. Da.
  4. Ne
  5. Ne smijesh da mjenjash ukupan promjer tochka. Ako ti je standard npr 17 ica sa 55 visinom gume, ako stavish 18icu ili 19icu mora guma da bude nizha, znachi vanjska dimenzija tochka ne smije da se mijenja. Nije potrebno nishta na dijagnostici.
  6. Ne znam, ja na F10 520D imam "staggered" setup (ne znam nashu rijech za to), tj razlichite shirine zadnjih i prednjih tochkova, napred 19 245/35 , nazad 19 275/35 , nisam primijetio nikakvu razliku, vozim tako vec par godina.
Link to post
Share on other sites

Mzex, hvala na odgovoru, znaci na leto da se resim ROF-a.

Sto se promene dimenzija tice, to znam da ukupan precnik mora biti skoro isti, ima i kalkulator za to a i na vratima pisu dimenzije koje idu na auto.

Mislio sam recimo 245/45-18 su ekvivalent ovoj 17-ci, nizi je profil i sira je guma. Takve su mi bile na Citroenu, podnosljivo je ali opet citrus je sav mek. Neka 19-ca bi vec bila preniskav i neudobna kao ova ROF samo sto bi izgledalo perverzno.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Treba da uzmem letnje gume, prosle su mi bile runflat 225/50/r17. Mislio sam da idem na 245/45/r17. U pitanju je E60. Da li ce sira guma mnogo uticati na trap i udobnost?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Udobnost prvenstveno zavisi od visine gume. U ta dva slucaja radi se o 2mm razlike, s toga ne treba ocekivati nikakav gubitak udobnosti, a zbog sire gume auto bi trebalo znacajno lepse da stoji na drumu, posebno u krivinama.

Link to post
Share on other sites