Recommended Posts

Udobnost prvenstveno zavisi od visine gume. U ta dva slucaja radi se o 2mm razlike, s toga ne treba ocekivati nikakav gubitak udobnosti, a zbog sire gume auto bi trebalo znacajno lepse da stoji na drumu, posebno u krivinama.
Hvala mnogo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema potrebe da proverava, teoretski nisu ispod 8 inča, a na njih ide 245. Ipak, za 8 inča idealno je 225 i 235, ali i 245 je dozvoljen, sto bude i dobro resenje za auto takvog gabarita.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi. U pitanju je Style 138 felna. Sad sam nasao, one su 7.5. Znaci na njih samo 225, steta. Morao bih onda potraziti druge felne.4f9bcca5d16fc1f7554a103e45dd19bc.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, DjordjeR said:

Treba da uzmem letnje gume, prosle su mi bile runflat 225/50/r17. Mislio sam da idem na 245/45/r17. U pitanju je E60. Da li ce sira guma mnogo uticati na trap i udobnost?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Auto mi je dosao na 225/50/17, letnje gume, za zimski set sam uzeo sve 4 nove 225/45/17, Tigar,  tako mi naletelo tad, felne su mi style 116,  7.5j.


Nikakve razlike nije bilo, kao sto sam i mislio, bukvalno ne bih ni znao da su gume zamenjene, da nisam prisustvovao tome.

Sto se sirine gume tice jeste ostala ista, ali cisto sumnjam da bi bilo neke razlike.
Stavise, mislio sam da ce bar bucnije biti te zimske, cak ni to nisam primetio.
Sad treba da uzmem dve letnje, 225/50, jer su mi takve dve ostale, pa da ih ne rasparujem. (dve sam bacio jer su odradile svoje)

Druga varijanta je da uzmem ceo set 18'' ili 19'' za leto.

Edited by gavra43
Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, gavra43 said:

Auto mi je dosao na 225/50/17, letnje gume, za zimski set sam uzeo sve 4 nove 225/45/17, Tigar,  tako mi naletelo tad, felne su mi style 116,  7.5j.


Nikakve razlike nije bilo, kao sto sam i mislio, bukvalno ne bih ni znao da su gume zamenjene, da nisam prisustvovao tome.

Sto se sirine gume tice jeste ostala ista, ali cisto sumnjam da bi bilo neke razlike.
Stavise, mislio sam da ce bar bucnije biti te zimske, cak ni to nisam primetio.
Sad treba da uzmem dve letnje, 225/50, jer su mi takve dve ostale, pa da ih ne rasparujem. (dve sam bacio jer su odradile svoje)

Druga varijanta je da uzmem ceo set 18'' ili 19'' za leto.

Šta voziš?

Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, gavra43 said:

e60, m47, 2006. pise ispod nick-a 🙂

Nisam video preko telefona, izvini.

Ma brate, ako ti se namesti i finansije dozvole, kupi neke 18”, mnogo lepse ce izgledati E60 na njima.

Link to post
Share on other sites
e60, m47, 2006. pise ispod nick-a [emoji846]
Puno si u minusu sa 225/45, sat ti sad laze dosta...preko 3% ti je odstupanje, sto nije preporucljivo.
Nema neke velike razlike u udobnosti izmedju 17 i 18. Sa 19 kontam da se tek onda oseti razlika.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Хоћу да промијеним  гуме (е91), па ми треба помоћ око избора. Гуме су 205 55 R16. Буџет је 100 евра по гуми.

Гледао сам Michelin Pilot Sport 4. Како се може знати гдје је произведена гума, тј. из које фабрике је изашла?

Додатно, шта мислите о гумама за све сезоне? Иако сам купио челичне фелне за зиму, сад ми се и ове за све сезоне мотају по глави.

Што се стила вожње тиче, код мене ћете тешко чути шкрипу гума, али не возим баш ни као пуж.

Link to post
Share on other sites

Ја сам некако за премијум гуму. Контам да то све на крају дође на исто, кад се укалкулише и трајност.

Хвала за приједлог, свакако.

Link to post
Share on other sites

Tačno tako, ali moraš uzeti u obzir i starost gume. Ukoliko prelazis preko 30k-35k km, itekako ti se isplati da kupiš najkvalitetniju gumu (Mich, Conti, GY).
Sve ispod toga ne igra, bolje je ići na jaku srednju klasu i uvek imati “svežu” gumu.

Link to post
Share on other sites

И то има смисла. Раније сам прелазио упола од тога, што си написао (са старим аутом), док је овај ауто тек стигао (неколико мјесеци) и немам појма колико ћу прелазити, али засигурно више.

Link to post
Share on other sites

U kom smislu se isplati da kupi premium? Bezbednosti ili novcano? Da ne ulazimo u to da zivot nema cenu.
Ćale prelazi 60ak hiljada godisnje. Kupi u aprilu nove matador i u novembru ih baca sa 3-4mm sare. Na zinske gume ne zali, uvek bude nesto iz premium grupacije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

U svakom smislu je bolje da kupi premium gumu ko za to ima novca, osim slucaju da malo prelazi.

Sto se tice bezbednosti, tu je manje vise egal utakmica medju brendovima, ne znam jedino sta je Continental spremio sa BlackChili linijom, ali verujem da je nesto ekstra dobro.

Kada su finansije u pitanju, sve preko 30.000 km godisnje mora se ici na premium, i to ne bilo sta vec samo najbolje (Continental, Michelin, GoodYear).

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Ako se ima para, naravno premijum guma, po mogućnosti birati/tražiti dot iz aktuelne godine, što je naročito bitno ako prelazite malu kilometražu (npr do 10-tak hiljada godišnje), kako bi vam i kroz nekoliko sezona još uvek bila ok. Lošije gume, pa još bajate, su užaš, makar imale dobru šaru jer bukvalno se plastificiraju pa nisu ni za k**ac a kamoli BMW. 

Ako se većina km pravi u laganoj gradskoj vožnji razlike skoro da nema pa i friške gume srednje klase su sasvim ok.

Važno je i s vremena na vreme proveriti trošenje šare po širini gume, jer vam može otkriti da nešto nije u redu sa trapom ili napumpanošću guma. Naravno, i amortizeri su bitni, pa jednom godišnje i njih proveriti, jer džabe dobra guma ako ne naleže kako je propisano.

Ukoliko nemate senzore pritiska, obavezno s vremena na vreme proveriti pravilnu napumpanost svih guma.

 

 

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo je da , dok su nove, najjeftinija klasa, zavrsava posao i ne primecuje se drasticna razlika, pri normalnoj i uobicajenoj voznji.

Kad je guma par godina stara, samo premijum guma zadrzava karakteristike koje je imala i kad je bila nova.

Kupio nove Sava UHP i Tigar UHP...samo prve godine ok, posle klizanje koliko neces.

A s druge strane, MIchelin PS3, nekoliko godina stara, drzi kao i pre. Isto i Continental ContiSport.

Link to post
Share on other sites

Upravo o tome sam i ja pricao. Svaka guma je u prvoj sezoni dobra, bar je takvo moje iskustvo. Sa godinama se pravi drasticna razlika izmedju premium i budzet klase. Ne kazem da je budzet klasa ista kao premium u prvoj godini, ali 90% vizaca nece primetiti razliku pa ni pri zustrijoj voznji. Zato sam i napisao, cale kupuje matador hectoru 3, koja je odlicna guma. Kupi u aprilu, baca je u oktobru. Razlika izmedju nje i neke premium je vise od x2. Zimske samo premium.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Сад питање од милион долара: Која гума из средње класе?

И даље сам најближи Мишлену, само не знам одакле долазе Мишленове гуме код нас? 

Што се вожње тиче, рекох да не возим претјерано агресивно, тј. већину вожње не. Однос градске вожње и отвореног пута је пола - пола. Годишња километража: нисам сигуран, али нек буде 15000km.

 

Link to post
Share on other sites