Recommended Posts

Kod mene 205/55/16 je 2,0 napred, 2,2 pozadi za prazan auto (1 osoba) i tako pumpam. Kad sam isao na put sad, nas 3 u kolima, dodao sam na 2,1 i 2,3. Ako fabrika tako kaze, tako pumpam, a ne vulkanizer mile

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, OtacMakarije said:

Код мене је 2,6 предње, 3,1 задње и то за неоптерећен ауто. Гума 205/55 R16.

Сви се чуде, кад им кажем/покажем. Некако дјелује много.

I meni deluje mnogo. Jesi ti bas siguran da tako pise? Puno je i napred, a nazad pogotovo. Ja sve na 2,2.

Link to post
Share on other sites

Evo sta sam nasao za karavana na netu

 

Quote

BMW 320d touring
120 kW / 163 PS / 161 hp
Station Wagon 2005-

Tire Front
Tire Rear

FRONT
min-max
load

REAR
min-max
load

205/55R 16 91V
205/55R 16 91V

2.0-2.6 bar
29-38 psi
200-260 kPa

2.5-3.1 bar
36-45 psi
250-310 kPa

 

Link to post
Share on other sites

Kod mene na stubu (318D - e91 - 2011) za moju dimenziju guma ( 225/40 R18) stoji:

Front 2.3, rear 2.7

Pod opterećenjem:

Front 2.7, rear 3.2

Trenutni pritisak kod mene je 2.5 na svim točkovima.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dredger said:

Pa ok je to za 18, mora zbog profila. Ali 205 55 16 da duvas preko 3 mi je bas puno. Pa zamisli ti kako to bije po rupama. 

Ako tako stoji u preporukama fabrike, onda sigurno postoji razlog zašto je tamo neki Hans koji je osmislio taj auto tako napisao 🙂 

Link to post
Share on other sites

Надувао на 2,6 / 3,1, по фабричкој препоруци.
За сад могу рећи да је велика разлика у осјетљивости на неравнине, у односу на 2,2 / 2,4 од јуче.
Возићу неко вријеме овако. Можда се и навикнем.

Link to post
Share on other sites

Мене заправо највише интересује која је разлика, у смислу притиска пумпања,  између Run Flat гума, за које је ваљда она препорука и обичних гума, које изгледа ми сви овдје возимо? Ако у том није квака, не знам у чему је. Али, не разумијем се довољно у материју.

Link to post
Share on other sites

Интересантан чланак о преласку са Run Flat гума на обичне:

https://blog.tirerack.com/blog/make-driving-fun-2/what-air-pressure-to-use-when-changing-from-run-flat-tires-to-non-run-flat-tires

Баја, који каже да је модератор неколико БМВ форума, тврди да притисак у обичним гумама не би требало да је мањи, него у Run Flat, али да може бити и нешто већи. Каже да није необично да у фабричкој препоруци стоји само једна димензија гума. Такође, каже да су БМВ-ови инжињери пажљиво одредили препоручени притисак у гумама и да то треба слијепо пратити.

Мени, опет, дјелују потврде гуме. Чак ми се чини да скроз бочне контролне тачке истрошености гуме уопште ни не додирују земљу, због превелике напумпаности.

Link to post
Share on other sites

Ja sam gurao ran flat na f30 225/45/18 na 1.9 prednje a zadnje na 2.0 koliko su bile tvrde,sad sam na obicnim prednje 2.2/2.3 zadnje 2.4/2.5


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da li si vise zadovoljan sa obicnim gumama u odnosu na runflat?
Mene vulkanizer ubedjuje da za premium auto mora premium guma i obavezno runflat, da mnogo bolje drzi auto, pogotovo 5 koji je bas tezak.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Na runflet sam osjecao bukvalno sve zveckale su mi plastike unutar bas tvrd ali dosta bolje drzao u krivine...Dakle na necemu dobijes na necemu izgubis...kako god posto nisam neki trkac vise mi odgovaraju obicne zbog cjene i udobnosti a i ne vozim toliko dinamicno da bi mi ovo sa stabilnoscu bilo presudno samo da me ne ostavi na putu nedje [emoji23]


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Da li si vise zadovoljan sa obicnim gumama u odnosu na runflat?
Mene vulkanizer ubedjuje da za premium auto mora premium guma i obavezno runflat, da mnogo bolje drzi auto, pogotovo 5 koji je bas tezak.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока


Ako ces da ti sve zivo zvoni kroz auto stavi runflat,jedina prednost im je sto su stabilnije i sto te nece na put ostavit ostalo sve prednost na obicnim gumama.Ja sam ih makao umjesto njih imam rezervni tocak imam i set za krpljene guma zlu ne trebalo[emoji16]

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja ne mislim da su run flat stabilnije per se. Zavisi koja je guma. Sa run flat mi se recimo lakse zabacivao ma gas na polukruznom nego sa trenutnim non flat, a pri vecim brzinama je isto.

Link to post
Share on other sites

Да освјежим тему.

Возио сам једно вријеме на 2.6 / 3.1. Закључио сам да је превише, ауто баш осјети неравнине. Додатно, екипа из БМВ сервиса (Делта ауто) ми је савјетовала да пумпам 2.4 и напријед и назад. Сад сам на 2.4 напријед, а 2.6 назад. Велика разлика у осјећају у вожњи. 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, OtacMakarije said:

Да освјежим тему.

Возио сам једно вријеме на 2.6 / 3.1. Закључио сам да је превише, ауто баш осјети неравнине. Додатно, екипа из БМВ сервиса (Делта ауто) ми је савјетовала да пумпам 2.4 и напријед и назад. Сад сам на 2.4 напријед, а 2.6 назад. Велика разлика у осјећају у вожњи. 

Може ли просто питање? Зашто не надуваш гуме онако како је написано на вратима/упутству за кола и заборавиш за дату недоумицу?

Link to post
Share on other sites

Возио сам тако - 2.6 / 3.1. Много се осјете неравнине. Али баш много. Није то за наше улице и путеве, чини ми се. А и страх ме је да ћу разбити трап. Разумијем да можда смарам, но и даље нисам сигуран колико пумпати. Мој осјећај и став 90% људи против фабричке препоруке...

Link to post
Share on other sites