Recommended Posts

Сад питање од милион долара: Која гума из средње класе?
И даље сам најближи Мишлену, само не знам одакле долазе Мишленове гуме код нас? 
Што се вожње тиче, рекох да не возим претјерано агресивно, тј. већину вожње не. Однос градске вожње и отвореног пута је пола - пола. Годишња километража: нисам сигуран, али нек буде 15000km.
 
Ja sam uzeo nove i zimske i letnje Savine, Uhp 2 i Hp 2. Ja sam za sada zadovoljan, sa obzirom da su nove, ne mogu mnogo da kazem o dugovecnosti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, OtacMakarije said:

Сад питање од милион долара: Која гума из средње класе?

И даље сам најближи Мишлену, само не знам одакле долазе Мишленове гуме код нас? 

Што се вожње тиче, рекох да не возим претјерано агресивно, тј. већину вожње не. Однос градске вожње и отвореног пута је пола - пола. Годишња километража: нисам сигуран, али нек буде 15000km.

 

Hankook, Nexen...

Link to post
Share on other sites

Hankook ventus prime ti je bez konkurencije najbolja za odnos ulozeno dobijeno, po svim testovima je odlicna, a cena oko 6,5k za 205/55/16. Ja je vec 2 god vozim odlicna.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Мислим да се Сава УХП прави тек од 17".

Елем, што више тестова и мишљења читам, све сам збуњенији. Ако не будем ишао на Мишлен, бацам коцкице..

Link to post
Share on other sites

Potreban mi je savet za kupovinu letnjih guma. E90 320d sa 163ks je u pitanju. Ne vozim agresivno, uglavnom u ogranicenjima, autoputem do 140km/h najvise, ima nas dvoje u kolima uglavnom pa nije mnogo opterecen, godisnje prelazim do 10,000km. 
Tigar od 6,000 rsd u 225/45/17 mi zapao za oko jer je jeftin. Ne ocekujem posebne performanse od njih i nece mi krnjiti budzet, ali me zanima jel ima nesto dosta bolje za slicnu cenu?
Nisam pristalica medju-resenja od ~8,000rsd, radije bih dao ~12k za premium gume nego za nesto izmedju mada sumnjam da meni takve trebaju.

Druga dilema mi je runflat....videh neke Pirelli za 12.5k i svidja mi se opcija jer mi ne treba rezervni, koji i nije predvidjen (i tu moze preporuka ako ima dosta bolje za slicnu cenu).
Auto je u M paketu i ne smeta mi trenutna tvrdoca, pa ako nece praviti veliku razliku onda bih radije uzeo runflat. Ne ocekujem neki benefit veliki od njih, samo mi je tako jednostavnije

Podrazumeva se da cu gledati dot i necu matore koliko god da su povoljne.

hvala

Link to post
Share on other sites

Malo cudna logika, ili cu najgore ili najbolje, ali svakako bolje najbolje nego najgore zar ne? Ja na moj auto tigar necu staviti

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OtacMakarije said:

 Купих GoogYear EfficientGrip Performance 2.

Премијум туринг гума.

Сморио сам се од нагањања са продавцима.

Nema greske, odlican izbor!

Link to post
Share on other sites

pa ne volim medju-resenja, Tigar sam naveo jer su 5,800....Vidim da je hvaljena Sava UHP2 ~6,500 i to mi je ok da dodam, ali mi se ne daje npr 8, 9, 10k za gumu koja je bolja u necemu sto ja vrv necu primetiti, a necu ih drzati vise od 3-4 god na kolima
Boljitak sa runflat cu videti u neopterecenosti opremom za reparaciju/zamenu gume niti ce mi trebati copavac. Samo je bzv ako je auto mnogo neudoban sa njima....onda ovi benefiti nestaju. 

poz

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, somi92 said:

Malo cudna logika, ili cu najgore ili najbolje, ali svakako bolje najbolje nego najgore zar ne? Ja na moj auto tigar necu staviti

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

slazem se da mi je dilema extremna, a uglavnom naginjem ka najboljem kad budzet dozvoljava

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, svetolik trpkovic said:

Tigar od 6,000 rsd u 225/45/17 mi zapao za oko jer je jeftin.

Razmisli o Lassa driveways, slična cena, po testovima bolja (barem onim koje sam ja gledao kad sam kupovao gume).
U Kemoimpeksu su na popustu i koštaju 5937 dinara.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, pesimista said:

Razmisli o Lassa driveways, slična cena, po testovima bolja (barem onim koje sam ja gledao kad sam kupovao gume).
U Kemoimpeksu su na popustu i koštaju 5937 dinara.

hvala puno za info, ulaze u izbor

gledam za runflat Pirelli, lose je ocenjen, ali je u premium kategoriji sta god to znacilo (mozda da nazovu to premiumless). Vidim da je kod nas mnogo veca razlika izmedju cena rf i obicnih guma posto se ovde ne prave iste izgleda. Sad detaljnije gledam Nokian Powerproof runflat za ~10.5k i dobro je ocenjen na UK sajtu. Ne pratim tematiku pa me zanima koliko je nepristrasan/objektivan tyrereviews.co.uk?

Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao o ovome, run flat su mnogo tvrdja voznja, svaki kamencic na putu ces osjtetiti. Vozio sam iiskljucivo run-flat na mom e90 5.5 godina i znam koliko je meksa voznja sa obicnim kad sam na kraju stavio njih. Takodje imam iskustvo sa praznom fun-flat gumom. Izdrzala je 25-30 km, doduse 80-100 km/h na autoputu, ali kad sam otisao kod vulkanizera unutrasnji zidovi su ispucali sa odvaljenim komadima tako da sam morao kupiti drugu. Po meni je obicna guma + kit za popravku i mala elektricna pumpa u gepeku bolje rjesenje.

Link to post
Share on other sites

Evo danas na putu Zr-Ki, stoji BMW X7, rade mu sva 4. Ja usporio da vidim, a njemu se raspala zadnja guma, na felni mu auto. Tu kit ne pomaze, a rezervni nemad. Mislim da taj kit kad ubacis u gumu, to je dovidjons za tu gumu. Mislim da mora nova, ali nek me ispravi neko ako gresim. Slusaj mene, vozio sam i nove i polovne i pireli i tigar. Savu novu kupis i miran si. Ja sam stavio nove Savine, meni su ok, normalno vozim, jako retko gasiram. I dobro ti je rekao kolega, tvrde su run flat gume. Meni licno su te gume sviranje kurcu koje su izmislili da bi izbacili rezervni tocak.

Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana i tacno 3500 km sam za svoj e91 kupio Matador Hectorra 3 MP47 225/40 R18 u XL verziji (sa zastitom za felnu).

To je Continentalov pod brend. Kupio sam ga cisto da bih skinuo sa auta Michelin Pilot zimske gume i sacuvao ih za zimu, posto su u tip top stanju. Matador za sada sluzi. Ne bih rekao da je neka top guma, ali za sada radi, a kosta smesno. Placene su oko 7000 po gumi. 

https://www.internet-prodaja-guma.com/matador-225-40-r18-mp47-hectorra-3-92y-fr-xl-mg63693.html#gref

 

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites

Da... Sto se tice "rezervnog tocka"... E91 ga nema. Umesto njega nosim clansku kartu AMSS 🧐

Link to post
Share on other sites

Имам дилему око притиска у гумама (Е91, 320д).

Вулканизер каже 2,2 бара и предње и задње. Тако је и у неким препорукама, по страним форумима, на којима се окупља БМВ екипа. Мени овако надуване гуме дјелују издувано.

На Мишленовом сајту за мој ауто стоји да је препорука 2,1 бар предње и 2,6 бара задње. Ово ми искуствено дјелује најкоректније.

На стубу, кад се отворе врата, стоји:

https://ibb.co/WtDcV2T

Ово ми дјелује превише.

Како пумпати?

Link to post
Share on other sites

Vulkanizeri sva kola guraju na 2.2 b; ja sam probao obe varijante i više mi se dopada ponašanje auta na fabričkim preporukama (po stubu) za 320D: 2.2 b prednje, 2.5 b zadnje.

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites

Код мене је 2,6 предње, 3,1 задње и то за неоптерећен ауто. Гума 205/55 R16.

Сви се чуде, кад им кажем/покажем. Некако дјелује много.

Link to post
Share on other sites

Kada sam uzimao gume fabrickih dimenzija za e38 (235/60/16) su mi rekli ti si se zajebo to je za dzip itd. Mani se tih prica sto se ljudi cude i pumpaj na sta fabrika kaze.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites