Recommended Posts

desava mi se u zadnje vreme da mi obrtaji variraju.

znaci vozim auto sve u redu o voznji, al kad zakocim, recimo na semaforu. pokaze mi na obrtajima 500, pa jedno 700 pa opet 500 pa se spusti i onda miruje. jel to problem u onom maf senzoru? da ga ocistim kontakt sprejom?

trebao bi uskoro da radim servis mozda je i to...

i jedan drugi problem. nesto mi trza menjac. automatik je. recimo vozim i zakocim na semaforu, i krenm, znaci dam gas, obrtaji se penju, al auto stoji u mestu, i onda grene i malo cimne. sta je tu problem? kad trzne, rekao bi da se nesto u zadnjem delu pogonskom od auta cuje, a sta ne znam. sta je tu problem?

Link to post
Share on other sites

Ako ti povećava i smanjuje obrtaje onda je landa- sonda samim tim i povećava ti potrošnju goriva.Odeš na dijagnostiku i vidiš šta je u pitanju.Što se tiče trzanja,to bi trebao da pogledaš u kakvom ti je stanju kardan guma,ako je loša onda treba da se menja a samim tim i nećeš imati trzanje.Ja sam imao isti problem,zamenuo i jedno i drugo i sad je bombona :lol:

Link to post
Share on other sites

moze da zagljavljuje ICV pa bemoze precizno da nastima ler....

a mjenjac...tako su se i moji mjenjaci ponasali prije nego su crkli i pa je posliej dosao manuelac :lol:

Link to post
Share on other sites

daj nemojte me zezati da je pred krepavanje menjac!

trzanje je onako oseti se iz zadnjeg dela auta, pogonskog... ja bi reko da odatle dolazi. znaci stoji u D vozim auto, i recimo zakocim na semafor auto stane, i onda nekako malo trzne i kao da zabode bulju malo, kad krenem normalno pustim kocnicu i gas i auto dize obrtaje nem pojma nesto malo, a ne ide, i onda sastavi i krene i trzne.

miki jel to ono sto si mi reko da se kod mene cisti a kod tebe ne? ako je to to, danas cu da skinem da ga naspricam kontakt sprejom. i obrisem vlaznim maramicama

Link to post
Share on other sites

Menjac 96,17% garantujem,ako nisi radio servis menjaca onda ga uradi sad znaci ulje i filter gore nece biti,a sto rekose guma kardana tesko da je to jer ona kod automatika slabo kad rikne osim kad izadje ulje kroz semering menjaca pa je natopi, :lol:

Link to post
Share on other sites

mjenjac kao da ''zaspe'' i kasni sa ukljucivanjem brzine i pravi slicne problemcice.....kazem ti da je to kod mene bio na 2 komada,e30 323i i na e34 525i koji ima isti mjenjac kao ti....a to sto lupne,lupne dif nazad od naglog ukljucivanja brzine,kao da ti maknes nogu sa stisnutog kvacila sa povisenim gasom.

e sad,dal neki ventil unutra steka,il treba zamjeniti ulje (neznam dal si ti to napravio)....neznam samo znam da je e30 jedno jutro sam imo samo rikverc i tako sam otiso do garaze gde sam izbacio autosmece van

Link to post
Share on other sites

drug to nije za tebe (auto mjenjac),nek prica ko sta oce,tako su i mene ubjeđivali ali znaci nula bodova,propast ziva.....znam po sebi,budala uci na svojim greskama a pametan na tuđim.....

Link to post
Share on other sites

nisam menjao ulje nikad. a ko zna kad je menjano... crno je ko ugalj.

a sta da radim, necu sigurno da ga bacam napolje, ako samo treba odraditi servis... a meni je automatik za grad extra. jer ga vozim po gradu 99.9 posto.

a danas sam skinuo onaj maf senzor. bio je prasnjav jako. uzeo sam od druga wurth kontakt sprej naspricao ga celog, i uzeo krpicu i lagano da prebrisem onaj kao film, cip neki sta je vec. i pukne mi jedna ivica od tog cipa, onako samo se nakrivi. i nisam je dirao da ne otpadne skroz. vratio je nazad sve to. i upalio auto, radi mirno ne variraju obrtaji.... valjda nece se sjebati od toga, sto mi je puklo.

Link to post
Share on other sites

otiso akrap za 120 u sjenicu neki mudzos ga uzo. ajd javi se na mob ja cu biti kod ove na rodj. pa da se nadjemo na miseluku.

Link to post
Share on other sites

vilsone mozes li mi malo pojasniti tacniju tu tvoju dijagnozu.

sta ti dodje ICV

i na koju pumpu na menjacu mislis. sta s njom?

kad sam imao ono sranje zimus hladnjak od menjaca od ulja je bio busan malo pa je curkalo ulje. zavario sam ga. i falilo je onda ulja, pa sam dosuo jedno mozda 2 deci.

Link to post
Share on other sites

Sad znas sta je ICV. Znaci skines ga i ocistis klapnu dobro, recimo oni sprejem za karburatore.

A sto je tice getribe, ona unutra ima pumpu koja moze da strada.

Najprije da vidis nivo ulja, sad ne znam koju getribu imas al najbolje da nam das kataloski broj getribe ili broj sasije i onda ces dobit info sta i kako.

Link to post
Share on other sites