Recommended Posts

Ljudi prijatelji sta se radi:) evo jednog mog zapazanja, ne znam ni ja o cemu se radi bitno je da pri brzini od 40ak km/h osecam lagane vibracije i cuje se neki rotirajuci deo na autu...ne znam da li je neki lezaj (mada se on drugacije manifestuje, pri vecim brzinamam i menja zvuk kada menjas smer skretanja auta)...ponekad mislim da osetim kada ubacim u prvu brzinu dok stojim lagani trzaj auta...da li to ima veze sa ovim naslovom ne znam...menjao sam gume pre mesec dana, stavio sam jako jako dobre letnje gume koje su izbalansirane i mislim da nije do guma...da li na kardanskom spoju postoji neka vezivna guma ili slicno, neki gumeni blok koji bi mogao tako da se ponasa...HVALA unapred i pozdrav!

Link to post
Share on other sites

druze vrlo je moguce da ti je otisla bas ta kardanska guma koju pominjes. mada ga bas ne manifestuje tako ali je moguce da je ona u pitanju. ako je ona otisla za par dana ce poceti da lupa kardan o tunel kroz koji prolazi (ne plasi se to je normalno) onda ces biti siguran da je ta guma sa lezajem stradala. a opet mozda nije stradala guma vec samo lager!

Link to post
Share on other sites

Ne skida se menjac ali naravno skida se ceo kardan i nije jednostavno zavisi gde ti prolaze izduvi, mogu da smetaju dosta. Otkaci se kardan od menjaca i difa i uvuce se jedan kraj u drugi i onda ga izvuces napolje. E sad oko skidanja samog lagera ima mecku da rodite (bar mi jesmo) jer zna da zapekne na kardan kao da je zavaren za isti. To je sto se skidanja tice.

Lager kompletan kosta oko 2000-2500din. bar pre godinu dana je toliko kostao. A koliko ce majstor da ti uzme zavisi od njega ali mislim da nece manje od 30e.

Da bi proverio da li je guma, lezi pod auto i nadju ga. Ima metalni prsten koji je pricvrscen za sasiju kroz koji prolazi kardan. Izmedju tog prstena i kardana videces gumu koja povezuje ta dva dela a u samu gumu je uliven lager. E sad ako je ta guma koje ih pvezuje pocepana naravno da to nevalja. Cesto se desava da je stradala a da se nevidi dok ne skines sve.

A mozda je nesto sasvim drugo! :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites
VELIKO HVALA, bas cu ovih dana probati i javiti vam sta je bilo, cim uhvatim vremena, pozzzzzzzzzzzzz

samo pazi kad budes skidao taj lezaj na sredini kardana da vratis kardan u iste nutove...obelezi pre skidanja, zato sto je svaki kardan izbalansiran...ja sam imao preoblem jer je neko ko je skidao nije vratio na isti polozaj pa sam posle toga morao da nosim kardan da se centrira...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

OK Drustvo...jos nisam nista radio ali cu vas obavestiti kada bude...nadam se za neki dan kada nadjem vise vremena...

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

i meni je pocelo nesto slicno da se desava ,u poslednjih nedelju dana,kada tek krenem nesto struze i posle par km prestane,nisu kocnice jer se isto cuje i kada kocim,cuje se oko 50-60

dizao sam auto i kada okrecem tockove susti negde na kardanu ali ne mogu tacno da lociram jer imaju oni zastitni limovi.koliko kosta taj lezaj i dali se menja samo on ili se menja sa sve kucistem.hvala

Link to post
Share on other sites

pa znam da cu morati ,ali videcu tada sta cu da radim :) jos nije hitno :) prvih par min pojacam muziku i ne cuje se....cim se finansijski oporavim (ako se oporavim) sredjujem i to :)

Link to post
Share on other sites

Ma taj lezaj ne kosta vise od 40e nov,ja sam menjao na e34 mislim da me je kostao oko 3500din kompletan sa gumom,zamenjen je pre godinu mozda malo vise i jos uvek je ok.

Link to post
Share on other sites

Lakše je zameniti komplet kardan sa ležajem nego sam ležaj,za zamenu komplet kardana odvija se 9 šarafa,četiri do diferencijala,dva na sredini i tri do menjača,nije neka filozofija.Ako postoji neka zaštita između kardana i dna patosa mora se i ona skinuti,u svakom slučaju prilazno je sve!!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...