Recommended Posts

trebao bi da radim ceo prednji trap...ali imam nedoumicu da li da stavljam reparirane delove...mislim na gornje, donje rame i stabilizatore ili da kupim nove ali uzeo bi land forder-ove

ovo pitam zato sto vozim na 18icama u pitanju je e-34 pa ne bi da menjam posle mesec dana opet ceo trap...

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvi je: repariran trap je bolje. U nisu imamo jedan servis koji to radi do perfekcije i iz prakse se pokazalo da je taj reparirani trap mnogo dugotrajniji nego nov a mnogo jeftiniji. Konkretno na drugovom autu je covek radio sva ramena i stabilizatore plus centralnu sponu (naravno ne sve od jednom, jer to nebi moglo da se vozi) za jedno godinu dana a od toga ima bar jos toliko i nije nista stradalo i dan danas. A novi delovi za nase automobile danas su malo sumljivog porekla tako da......odluci.

Ovo je moje zapazanje.

Link to post
Share on other sites

Ni ja nerazunijem,a to repariranje mi se nesviđa.

Samo drug kada si rekao ''ne pada mi na pamet da posle mjesec dana opet radim'' trebao si reci ''ne pada mi na pamet da poslije mjesec dana ispane kugla pa da prevrnem auto...ili nesto gore''

Link to post
Share on other sites

ja sam remontovao oba ramena znaci 4 kugle i dva selena za 5600din kod tejovica u kg....e sada kakav je kvalitet nemam pojma ali ih mnogi hvale,u svakom slucaju je jako jeftino :D pa cu videti :)

Link to post
Share on other sites
Moje iskustvi je: repariran trap je bolje. U nisu imamo jedan servis koji to radi do perfekcije i iz prakse se pokazalo da je taj reparirani trap mnogo dugotrajniji nego nov a mnogo jeftiniji. Konkretno na drugovom autu je covek radio sva ramena i stabilizatore plus centralnu sponu (naravno ne sve od jednom, jer to nebi moglo da se vozi) za jedno godinu dana a od toga ima bar jos toliko i nije nista stradalo i dan danas. A novi delovi za nase automobile danas su malo sumljivog porekla tako da......odluci.

Ovo je moje zapazanje.

Zoki gde u Nisu imamo taj servis?

Link to post
Share on other sites
ne razumem te, zasto ne bi moglo da se vozi?

nisam mislio bukvalno da ne moze. nego od lupljavine i naravno gubitka preciznosti volana. sa takvim trapom kad kocis auto ide gde on hoce a ne ti. zato sam to pomenuo a ti ga vozi slobodno. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Oet mi nisi jasan, ako sredim komplet trap, i utegnem sve, auto bi trebalo da bude mnogo preciznji na volanu, a ne da se setka, pa to se desava kad ima lufta...

Link to post
Share on other sites
ja ne mogu da verujem da si to izjavio :prankster2: :)

zasto,nisam rekao da ne valja,jer nisam ni probao pa kako bi mogao reci,ali mogu reci da mi se nesviđa.

Zasto,pa neznam,ne sviđa mi se jer to nije visko ili neki po zivot nebitan dio nego dio koji drzi tocak, i to prednji..... ali s druge strane vidim pozitivna iskustva....ali opet ATS-ova kugla za e30 je 11€ kao i OPTIMAL-ova i kako ikom pane na pamet da staru kuglu i po 20 godina prepusti nekom liku koji mozda ima samo osnovnu da on od nje napravi novu,za 11 jebenih eura.... ja nemogu da vjerujem....

Link to post
Share on other sites
Oet mi nisi jasan, ako sredim komplet trap, i utegnem sve, auto bi trebalo da bude mnogo preciznji na volanu, a ne da se setka, pa to se desava kad ima lufta...

mislio sam kad je neispravan trap, kad je sredjen dobro to nesme da se desava.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Da ne otvaram novu temu, zvao sam Tejovica danas i reko mi je 3000 dinara po viljusci za kocku, standardno on mi posalje remontovane, ja platim i kasnije mu posaljem moje kad zamenim. Pitao sam koje kugle i silene stavlja, reko mi je da pravi sam te delove. E sad ova cena mi je ok, interesuje me samo jel neko skoro to menjao na kocki i kako je zadovoljan.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

jedino sto bih pristao da repariram su viljuske i lamelu i apsolutno nista vise, na tim silenima ne treba stedeti, a to sto nalivaju boga pitaj koliko ce potrajati. Nemam iskustvo sa time a necu dal lupam :)

Link to post
Share on other sites