Pa zar opet BMW najbrzi nja,nja,nja,nja


Recommended Posts

Švedska tunerska kuća BMW-ovih modela Loaded je modifikovala M3 CSL (seija E 46), a rezultat je fenomenalan. Dotični BMW je prošao legendarnu stazu Nordschleife Nirburgring za 7 min. 22 sekunde i 9 stotinki. Setimo se nedavno ostvarenog rezultata Nissana GT-R od 7:38, pa će se dobiti pravi uvid u rezultat M3 CSL-a. Ono što je još interesantnije je da je Loaded-ova kreacija nadmašila rezultat Pagani Zonde F Clubsport, rekordera među serijskim vozilima za više od 5 sekundi. BMW M3 CSL uz pomoć kompresora razvija 600 KS, i najbrži je BMW sa homologacijom za učestvovanjem u svakodnevnom saobraćaju. Za krajnji proizvod je zaslužna kompanija K&W, a finalni radovi su delo BMW maga Toma Schirmera. Pri postavljanju fenomenalnog rezultata, za upravljačem M3 CSL-a je bio Richard Goransson, vozač iz Touring Car evropske serije.

1194609723_bmw_m3_csl_2_4w.jpg

1194609723_bmw.jpg

preuzeto sa VG

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Pa to je ona prica,kupis ferrari ili pagani zondu i platis ih citavo bogatstvo,i onda izadjes na autoput,kao najbrzi si,i prodje deset puta jeftiniji(i lepsi) BMW i odere te kao MACku...

:preved: :preved: :preved: :lol2:

Link to post
Share on other sites

Da, isporucuje se sa semi-slick gumama koje mogu da se voze po ulici, a to je nesto sto niko ne napominje u izvestajima oko brzine tog automobila a pogotovu sto je ovaj cak imao prave slick gume. Nije ni cudo sto je brzi od ostalih automobila sa serijskim gumama. Naravno rezultat je fenomenalan, ali ne iznanadjujuc.

Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Nordschleife_...uction_vehicles

evo krenes redom i vidis koji je sa stock koji nije, imas ko je vozio, kada, koliko koji magazin itd. Ako bas nema za taj model sa kakvim gumama malo proguglas na osnovu podataka iz tabele i to je to. Stock M3 CSL je vozio 7:50 a ima semi-slick znaci da su mogli da ga voze samo sa full slick-ovima sa roll barom i cisto trkacim vesanjem i kocnicama. To znaci da je taj auto skoro neupotrebljiv na putu bez obzira sto je road legal. Meni je i M3 CSL daleko od upotrebljivog auta sluzi samo za stazu, a o ovome ne treba trositi reci. Prema tome, niko ne umanjuje uspeh nego samo kazem nije to nista da padnes na nos, kako je vest napisana.

Link to post
Share on other sites

...jel to znaci da su gume za: Zondu F, Maserati MC12, Enco, ccr, ccx.....

normalne gume koje se nalaze u slobodnoj prodaju i prave se za jos gomilu modela (osim onog za koji su specijalno projektovane i napravljene) ???

...a to padanje na nos se ogleda u vremenu koje je napravio jedan serijski automobil iz doradu tuning kuce i cenu za koji se sve to dobija !!!

...nema bas mnogo takvih doradjenih automobila !? :preved: pokazali su da i fabricka karoserija moze da se 'provoza' po stazi rame uz rame sa karbonskim u svemirskoj tehnologiji !

Link to post
Share on other sites

Zasto se gume za te modele ne nalaze u slobodnoj prodaji? To sto ih nema kao polovne za 10 EUR na Bubanj Potoku ili sto ih nema u Srbiji ne znaci da ih nema u slobodno u prodaji. Mnogi od njih (Ferari npr) vozi Pireli P zero kojih ima bez problema da se kupe. Ne vidim poentu da li ih ima ili nema, vec da su to gume za ulicu i svakodnevnu voznju, sa kojima mozes da isterad auto na Ring i da odvezes 7:30 i da odes kuci cak i udobno da ti bubrezi ne otpadnu i sa stilom.

Zasto ne bi mogla ta E46 da se toliko brzo proveze? Sa roll barom i suspenzijom koja je doradjena sa tjuniranim motorom, niko to i ne dovodi u pitanje, ali reci da je taj auto pa bio on BMW, MB, AUDI ili ko zna koji, bolji od Zonde F, Enca itd je malo vise potcenjivacki. A ako hocemo iskreno taj M3 CSL je tjunirana verzija protiv stock automobila. Taj M3 CSL je na limitu, dalje nema i taj auto sigurno nema veze sa normalnom voznjom svaki dan, kao sto nema ni "obican CSL". Necu da pricam sta bi bilo kada bi neki od tih super automobila (pa neki i nisu toliko super Nisan GT-R npr ako je cena faktor po kojoj rangiramo super ili ne super) "malo" sredili. Razumes? Tako da ta karosrija ne stoji rame uz rame, jer bi trebali izvuci maximum iz E46 pa iz svih ostalih pa reci e sada ajde da vidmo moze li stati rame uz rame. Opet, za mene je i E46 u 318i verziji super automobil a kamoli ovako nesto, ipak samo sam realan a ne palim se na to obisao Ring za toliko i toliko i eto bolji od Enca.

Link to post
Share on other sites

...jeste guma pirelli pzero ali koji brzinski indeks, e taj indeks ne moze svugde da se nadje !!! 300+ ne stoji na rafu i ceka kupce a i kad dodju nece oni da kupe gumu koja je stojala pola godine u magacinu ! :)

...bolji i brzi nisu iste stvari, siguran sam da se niko ne bi dvoumio izmedju enca i ovog e46

...e sad da je e46 na limitu jeste ali isto tako je i enco !!! i on ima vrhunsko ogibljenje jedina razlika je sto e46 cupka stalno a enco samo kad ga prebacis u race mod !!!

... to koliko je encov motor nasviran vidi se u fxx-u u kome je jedva iscedjeno jos par konjica a auto je projektovan za stazu !!!

...sa nisanom ne pocinji jer je prica jaaaaako duga !!! jeste dobar i jeste najeftiniji ali u tome je i caka !? odrzavanje za taj auto je nenormalno skupo tako da ce 'pametni' japanci novac izvuci na drugi nacin !!!

...u startu platis manje al te posle oderu 3 puta vise, i ti sav srecan sto si auto platio 'jeftino' !!!

...tako da: ne razumem !? ;)

Link to post
Share on other sites

@Misko M, opet zivimo u Srbiji ovde i tamo sigurno nije isto, sto se tice dostupnosti tih guma. Poredis babe i zabe, ovaj M3 CSL nije naturally-aspirated motor vec ima kompresor, dok je taj fxx cist naturally-aspirated motor, znaci mehanicki tjuning. Mislis da im je problem da zalepe 2-4-6 turbinica oko motora (kao sto je krompirwagen uradio sa vejronom) i kazu HA 1000 KS vozi?! Poenta je u rafinisanosti tih super automobila i ostalih performansa koje cine jedan auto. Ne treba ti taj CSL gore tako sredjen da bi napravio to vreme, moze to i e36 M3. Skini ga do koske spucaj 70-80K EUR u njega i ima da o*ebe ring za to vreme ako ne bolje, ali mi ne pricamo o tome zar ne?

Uzeo sam GT-R kao reper da auto ne mora biti superautomobil da bi im pokazao kako je brz na ringu, postoje mnogo jevtiniji automobili koji su prokleto brzi (fabricki naravno ne kao ovaj CSL) ako ti je on problem Porshe Turbo ili tako nesto? Voleo bih da neko napise cenu ovog M3 CSL-a koja sigurno prevazilazi neke psiholoske granice, kada vec mozete kupiti Porshe Turbo ili GT-R ili pak Chevrolet Corvette C6 ZR1 (odlicna kupovina jedino sto ja licno amere ne volim) ili Porshe GT2 koji su brzi, atraktivni i MOGU da se voze svaki dan do posla, po gradu na otvorenom putu do trkacke staze, oderes par krugova i odes kuci lepo, a na auto putu u klimatizovanom autu sa plavusom (ubaciti boju po zelji ;) ) sretnes na +50 celzijusovih u kolima modrog izmrcvarenog i skuvanog vozaca ovoc CSL kome ni najmanje nije do trkanja jer ide do prvog spa centra da oporavak zarad jedne voznje. Budimo realni ovaj CSL je napravljen da ga odvuces na prikolici na stazu odvezes par krugova i to je to.

Dalje necu komentarisati, jer vidim da se ovde zaboravlja da svi mi volimo BMW ali to nije prepreka da se racionalno razmislja.

Link to post
Share on other sites

Zna se sta znaci pojam "mehanicki" bez "guranja" dodatnog vazduha motoru, vec cisto koliko on vakumom moze usisati. Znaci bez Kompresora, Turba, N2O itd.

Ajde, a na koliko mora ovaj BMW? Sto hoces da kazes da Ferari ne zna da napravi motor? :boast:) OK ukapirao sam, BMW svetinja sta koji djavo znaju Ferari, Maserati, Porsche i ostali proizvodjaci ekskluzive, nista bolje od limene konzerve i motora ne treba na autu, balans izmedju udobnosti i performansi (koja sasvim slucajno je jedna od glavnih odlika BMW vozila) je totalna glupost po vama? Onda se ja izvinjavam, mislio sam da pricamo o glavnim crtama BMW vozila.

Link to post
Share on other sites