PROBLEM SA SEKVENTOM - E46 316ti


Recommended Posts

Pozdrav svima.

U pitanju je E46 316i - tj. 316ti compact 2001.god

1.8 85kW

Ugradio sam sekvent plin ZAVOLI-sto kazu da je jedan od boljih, ali auto stuca i pali ponekad check engine lampicu.

Mislio sam da je problem u K&N filteru koji je bio na autu, pa sam kupio novo kuciste i fabricki filter vazduha (180evrica), ali ni to nije pomoglo.

Jednostavno, majstor namesi mapu i bude, da kazem OK, ali posle 50-tak predjenih km pocinje stucanje i neravnomeran rad motora. Najvise se oseti na leru posto mi kazaljka za obrtaje padne na 0,5 i trn-trn-trrrn.

Vracao sam auto majstoru kojeg su mi svi nahvalili, a covek mi je na kraju rekao da ce izvaditi plin napolje i vratiti mi pare, iz cega sam zakljucio da vise nema potrebe da mu vracam auto na ponovne popravke i prepravke koje na kraju opet dodju na isto -

Dakle, vratim na benzin, i dalje stuca i posle 20-tak predjenih km se kompjuter opet skonta i sve bude ok. Vozam se tako par dana samo na benzin i sve je ok i kad prebacim na gas posle nekoliko km opet ona dosadna zuta lampica, trza, stuca - ustvari motor ne dobija dobru smesu goriva i vazduha. Majstor kaze da pomeri mapu i da je motor jako osetljiv a ja vise ne znam sta da radim, tako da se vozim na benzin a gas mi slizi za ukras.

Ako ima neko nekakvo resenje ili nekakvog majstora kod koga bih mogao da odem bio bih mu veoma zahvalan.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ljudi, ja jos nisam resio moj problem, tj resio sam tako sto se vozam na benzin a gas mi sluzi za ukras.

Vracao sam auto kod majstora vec ko zna koliko puta, ali uvek isto. Sad mi je stavio neku kockicu, koju je povezao na kompjuter za gas (valjda) i ona bi trebala da brise greske pre nego sto ih kompjuter registruje i da resi problem poosto mi i glavni kompjuter pobrljavi kad se vozam na plin. Ali vec posle 20-tak km, eto ga opet check engine - svetli i ne gasi se a auto stuca.

Jel moguce da oni tu nesto nisu dobro povezali ili je stvarno jako osetljiv motor kao sto meni kaze majstor?

Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, evo jedno pitanje od mene,

ponekad se upali check engine kad auto radi na plin,

znaci odlicno radi na i na plin i na benzin, cak sto vise iznenadio sam se kako radi na plin, posto pre nego sto sam ga montirao bio sam veliki skeptik u vezi plina,

nema promene kad se upali check engine,

jedino nesto sto sam primetio u zadnje vreme, poceo sam da punim plin na drugu pumpu, pre toga sam punio iskljucivo samo na jednu,

e sad ispraznim bocu do kraja, odnosno poce da pisti onaj signal da je boca prazna i prebaci sam na benzin, odem na pumpu napunim do kraja, upalim, prebaci se sam na plin i upali se zuta lampica,

posle nekih 10-20km ili posle 2-3paljenja - kratke voznje, lampica se ugasi i nema je sve dok ne ispraznim bocu,provozam na plin i ponovo napunim i opet isto u krugu.

znaci da napomenem nema nikakvih problema u odnosu na rezim motora, potrosnja je normalna na benzin, na plin je mozda max jedan litar vise od benzina,

sve je uredu samo lampica se pali,

na dijagnostici javlja gresku na lambda sonde, nekad na dve na izduvnoj nekad na sve cetiri.

u pitanju je m52b20, a sistem je ac/zavoli

Link to post
Share on other sites

pre nego sto sam poceo da punim na drugu pumpu, check engine je nonstop svetlio na plin, kad se provoza na benzin onda ugasi se lampica,

pocelo da se gasi kad sam promenio pumpu, simptomi su kao sto sam naveo u prethodnom postu.

Link to post
Share on other sites