Recommended Posts

Elem.. :o

Posto mi auto otkad sam ga pre par godina uzeo nikad nije lepo radio na benzin, a ustanovio sam da je u pitanju protokomer odlucim se na akciju :D

Znam da ce svi reci da nisam to trebao da cackam , ali gore nego sto jeste nisam mogao da napravim :)

Rekoh mozda nesto uspem, ipak je u pitanju relativno redak i skup deo..

U protokomeru se od detonacija iskrivila malo klapna i onda ze zaglavljivala..

dsc00055ht.jpg

Ovo sa silikonom sam uradio kad mi je pre dve godine detonacija odbila dno od protokomera :unsure:

naravno zato sto zastitna klapna od plina nije bila lepo postavljena :o

Lepo sam izbusio sve gde su bile nitne i malom ureznicom urezao navoj i stavio srafice.. :dance3:

dsc00059.jpg

E sad posto se klapna zaglavljivala uzmem P600 podvucem ispod i polako ispoliram da moze lepo da ide..

I ona se sad normalno krece, jedino sto je izgleda neko pre mene cackao oprugu gore i poremetio ono sto ne treba...

dsc00058ne.jpg

E sad, situacija je drasticno bolja, na benzinu samo ponegde pomalo zatrokira, ali moze lepo da se vozi..

da li mogu i kako da podesim tockic gore, gde treba da stoji? ili jos nesto, da to bude kako treba..? Ili nema pomoci :o

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je Suki na Hr forumu pisao da se ova crna "vodjica" na koju ide ova "zlatna" zajebancija sa dva pipka od koriscenja vremenom izjede i da zbog toga negde ne prenosi i tad ti zatrokira (koliko vidim ti imas tragove).

E sad fora je ili da pomeris malo plocicu na ova 4 srafa(ja mislim da treba i pazljivo da se razbuse malo rupe) ili treba pazljivo saviti ovo zlatno da se promeni putanja tj. da pipci hvataju na "zdravo"...

Al sam ti objasnio hahaha...

E sad ja to nisam radio samo sam citao o tome....

Link to post
Share on other sites

skines crnu zicu i odvrnes mali vijak u sredini(zapamtis gdje je bilo),skines kazaljku sas nosacem,savijes tu kazaljku prema nazad i prema dole tako da pise po novom tragu i da je naslonjena dobro,

tebi vjerovatno zatrokira negdje oko 2000rpm gdje se najvise i potrosi ploca.

Takođe mozes da se malo igras sa oprugom i tim crnim zupcanikom,zagrebes gdje je bilo pa mrdnes 2 zuba tamo vamo i probavas auto između.

jos jedna stvar koju vecina ne skonta,ugradnjom miksera plina ispred protokomjera se dobija mlaz zraka koji jace i brze udara klapnu,tako ona sa manje zraka ode dalje nego sto je slucaj kad nema miksera ispred.....automatski nakon ugradnje plina se dobija bogatija smjesa bezina....

Link to post
Share on other sites
Mikser i treba da bude ispred protokomera.

Sto rekao nekad Lenjin:

TEORIJA BEZ PRAKSE JE SLEPA,PRAKSA BEZ TEORIJE JE GLUPA.

Suki prica o motoru sa plinom i posle ugradnje plina, tacno je da se posle suzen ulaz..

Hvala, probacu jos malo da se igram :)

Link to post
Share on other sites
Mikser i treba da bude ispred protokomera.

Sto rekao nekad Lenjin:

TEORIJA BEZ PRAKSE JE SLEPA,PRAKSA BEZ TEORIJE JE GLUPA.

Nisam rekao da netreba nego sam naveo posljedice toga :) a da ti na ovom casu kazem da mikser moze da bude i na leptiru :o

ovako je to bilo na mom proslom autu,na ovom me malo jebe posuda od serva ali kad se naljutim rijesim i to....

toliko za danas vidimo se sutra u isto vrijeme i bez kasnjenja na casove :o osim sa potvrdom od roditelja

Link to post
Share on other sites
skines crnu zicu i odvrnes mali vijak u sredini(zapamtis gdje je bilo),skines kazaljku sas nosacem,savijes tu kazaljku prema nazad i prema dole tako da pise po novom tragu i da je naslonjena dobro,

tebi vjerovatno zatrokira negdje oko 2000rpm gdje se najvise i potrosi ploca.

Takođe mozes da se malo igras sa oprugom i tim crnim zupcanikom,zagrebes gdje je bilo pa mrdnes 2 zuba tamo vamo i probavas auto između.

jos jedna stvar koju vecina ne skonta,ugradnjom miksera plina ispred protokomjera se dobija mlaz zraka koji jace i brze udara klapnu,tako ona sa manje zraka ode dalje nego sto je slucaj kad nema miksera ispred.....automatski nakon ugradnje plina se dobija bogatija smjesa bezina....

Suki,sta dobijam time ako tockic pomjerim 2 zuba lijevo ili desno?...koja je razlika i kako da je osjetim?...

Link to post
Share on other sites

To pomeranje zuba tj. crnog tockica odredjuje zategnutost opruge koja vuce klapnu..

Znaci ako pomeris napred ili nazad klapna nece biti u istom polozaju, bice otvorena vise ili manje pod istom kolicinom vazduha,

odnosno ulazice manje ili vise goriva u motor...

Ali ako sve lepo radi i imas dobar odnos snaga-potrosnja, ako nemas neki drastican problem, ne pipaj nista <_<

Link to post
Share on other sites

Daj da napisem dok nije kasno <_<

Znaci, protokomer ako je fabricki zalepljen NE TREBA otvarati, osim ako poznavalac sumnja direktno na njegovu neispravnost! :dance3:

U tom slucaju protokomer je potrebno otvoriti i pokusati nesto popraviti, tu imate tri slucaja

1. vidi se da je neko cackao, vidi se da je skidan poklopac, i pokusavao da "podesi bolje nego sto je podesila fabrika"

2. klapna zapinje u kucistu, odnosno ista se iskrivila od detonacije plina

3. izlizana grafitna povrsina po kojoj klize kontakti

E onda udrite po njemu ali ipak smisljajte kako da odvojite oko 50e za drugi ;)

Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju zabiljziti na kom zubu je bio zubcanik i onda sve mozete vratiti na staro....

Link to post
Share on other sites

ma bila je ta tema obrađena na www.e30.de lepo obrađena gde su ljudima automobili išli ponovo kako treba e sad imamo i problem suženog usisa,ali mislim da bi opet sve moglo da se namesti da radi ekstra na benzinu a i na plinu

Link to post
Share on other sites
u svakom slucaju zabiljziti na kom zubu je bio zubcanik i onda sve mozete vratiti na staro....

Suki kad budem bio tu negde kod tebe svratiću da mi prešteluješ protokomer,u sebe nemam poverenja :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Suki kad budem bio tu negde kod tebe svratiću da mi prešteluješ protokomer,u sebe nemam poverenja :(

može 065578394 :prankster2:

Link to post
Share on other sites
ma bila je ta tema obrađena na www.e30.de lepo obrađena gde su ljudima automobili išli ponovo kako treba e sad imamo i problem suženog usisa,ali mislim da bi opet sve moglo da se namesti da radi ekstra na benzinu a i na plinu

naravno da moze..... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ljudi,opučih se danas oko protokomjera :prankster2:...a mora' sam ja nešto čačkat',to je čudo jedno :(...ovako,ranije sam pominjao da mi na leru variraju obrtaji,ništa pretjerano ali smeta...danas sam otvorio poklopac protokomjera i vidio da mi je grafit istrošen ali nijesam oko njega ništa dirao već sam pomjerio zupčanik za 2 zupca u smjeru kazaljke na satu...povećao se broj obrtaja u leru i bilo je malo crnog dima...umirio sam motor i ostavio ga na 900 rpm i crni dim je nestao...sad vrlo malo variraju obrtaji i dok vozim osjetim da malo zatrza oko 2100 rpm kao i da obrtaji brze padaju od 2000 rpm do lera nego prije,možda zbog toga što se oruga zategla?...auto fino ide,bolje nego prije,čini mi se...

E sad,Suki,Casperu,ocu li pomjeriti malo kazaljku da piše po novom grafitu?...oce li mirnije raditi u leru i ocu li prestati da trza?...ponavljam,nije ništa pretjerano,ali mene malkice nervira...Hvala vam unaprijed momci...

Link to post
Share on other sites

pa pomjeri,pazljivo :prankster2: nemoj od ''skoro'' ispravnog napraviti potpuno neispravan

Link to post
Share on other sites

DangaraBMW srecno buraz,

ipak je to poznata materija, samo lagano

Muka je bila kod mene na e39 kada sam sjebo protokomer, znaci haos!

Link to post
Share on other sites

Samo sam ga drugacije uzubio, znaci samo ga tako steluj. A mislim tj.koliko se secam, da se morao neki sraf da razlabavi malo i da se uzubi.

Link to post
Share on other sites