SAVET ZA 2.5 tds


Recommended Posts

Molim za savet sve poznavaoce, imam u ponudi da uzmem 325 tds 97 godiste sa predjenih 366000km, karavan pa recite vase misljenje i savete pri kupovini, hvala.

Link to post
Share on other sites
Ako mu do sada motor nije radjen onda tebe ceka puna generalna jer sa 366000km predjenih taj motor je 80% potrosen.Dobro otvori oci!

Potrosen je 100%. A ja neznam ko ce u SRB da na bmw-u uradi generalku kako treba. Neka kupi drugi motor. Savet 318tds, mali potrosac, zilav i mnogo, mnogo kvalitetniji od 325tds.

Link to post
Share on other sites

Baki mnogi i ne znaju da su bas njihovi automobili presli i 566.000 tako da.....!Vidi kako pali kad je vruc i hladan,da li dimi na gasu,kako vuce,da li diye temperaturu na vecim brzinama!

Link to post
Share on other sites
Duboko se ne slazem.

Dokazi, Tomo, dokazi...

Ja ih znam nekoliko koji su menjali 2.5TDS, jer im odlazili motori, a za 1.8 TDS, nisam cuo. 2.5 TDS nije visoko turazna masina, trosi dosta, skup je za registraciju, za odrzavanje, a nema neko ubrzanje ni snagu. Sto znaci da je najbolja diesel varijanta za e36 318 TDS, koji je zilaviji, ekonomicniji za servis za potrosnju, a o registraciji i da nepricamo.

Name Volume Engine Valvetrain Output Torque Engine code 0–100 km/h,s Top speed Years

318tds 1,665 cc 4cyl SOHC 8V 90 PS @4400 rpm 190 N·m (140 lb·ft) @2000 rpm M41D17 14.5 179 km/h (111 mph) 1995–1999

325tds 2,498 cc 6cyl SOHC 12V 143 PS @4800 rpm 260 N·m (190 lb·ft) @2200 rpm M51D25 10.5 206 km/h (128 mph) 1995–1996

Registracija za 325 TDS je 43061.00 dinara

Registracija za 318 TDS je 19798.00 dinara

Potrosnja 325 TDS

Fuel consumption combined:

ca 7.3 l/100km

Fuel consumption (urban):

ca 10.2 l/100km

Fuel consumption (extra-urban):

ca 5.6 l/100km

Potrosnja 318 TDS

Fuel consumption combined:

ca 6.5 l/100km

Fuel consumption (urban):

ca 8.8 l/100km

Fuel consumption (extra-urban):

ca 5.2 l/100km

Razlika prosecna u potrosnji je oko 2 litra/100 km. Na 20.000 km (neki godisnji prosek) je 400 litara D2 ili oko 44000 dinara.

Znaci sa registracijom i gorivom ( bez servisa ) ima ustedu oko 700 evra. A da ne pricamo o prodaji auta u SRB cija je kubikaza veca od 2000cc.

Link to post
Share on other sites

Slazem se da ima veci obrtni moment i da ubzava bolje, ali za sve ovo drugo mu je u minusu.

P.S. Gde se Nidza ukljuci sada moram da napisem da je 2.5 TDS keva... :prankster2:

Link to post
Share on other sites
veruj mi da je tds mnogo ozbiljniji motor od 1.8tds-a,nema ubrzanje i snagu?Samo cu ti reci da je 2.0 24 v slina za 2.5tds!

Proverena informacija :prankster2:, i ista situacija sa e46 od 170ks , samo redovno odrzvanje i nema zime,istina je da je rigistracija veliki minus ali ja ga vozim vec pune 3 godine i ni u jednom trenuktu mi nije dosadio.Jedno sto stvarno ima dosta vitalnih delova sto su jako skupi zato dobro otvori oci.

Link to post
Share on other sites
Slazem se da ima veci obrtni moment i da ubzava bolje, ali za sve ovo drugo mu je u minusu.

P.S. Gde se Nidza ukljuci sada moram da napisem da je 2.5 TDS keva... :(

Pazi ako onda on kaze da posle 2.5 kockice, onda znamo koliko je sati :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da je 318 tds zilaviji od 325tds. Taj motor je nastao tako sto su bukvalno odsecena dva cilindra iz sestaka tds koji je ,ako se ne varam, bio proglasen za najbolji motor 90. ili 91. godine.

Sestak je uvek uravnotezeniji, rastereceniji i dugovecniji motor - to posebno vazi za dizele koji imaju teze i robustnije komponente sa vecim inercijalnim masama, sto je uvek teze ukrotiti.

Potrosnju i registraciju ne bih komentarisao,kao ni snagu i ubrzanje, to je jasno kao dan.

2.5 tds je mnoooogo cesci motor od 1,8 tds (tj. 1,7:)), pa i cesce moze da se cuje da je neko menjao taj motor. A menjali su ga verovatno na 350.000 km, dok je on stvarno presao duplo vise:)

Link to post
Share on other sites

2.5tds i jeste brzohodni i sto rekose 90 i 91 je proglasen za najbrzi serijski dizel,a to da je 1.8 bolji ne da se ne slazem,jeste registracija skuplja ali ne moze da se stisne i da prdne,to sto moze 2.5 da mu pruzi 1.8 ne moze ni da pomisli,tako da ako se toliko stiska zbog potrosnje i registracije onda nek zaboravi bmw nek uzme punta sa pedalama i nece da trosi nista

Link to post
Share on other sites

Ako hoces auto u vise namena da koristis, onda 2.5tds, a ako si za varijantu da imas bmw, da solidno ide.. onda 1.tds koji naravno nije za podcenjivanje.

Link to post
Share on other sites
Ako hoces auto u vise namena da koristis, onda 2.5tds, a ako si za varijantu da imas bmw, da solidno ide.. onda 1.tds koji naravno nije za podcenjivanje.

Hvala svima na iscrpnim informacijama, nije mi bitna cena registracije vec da je auto dobar i da se ne kvari. Treba da dam svoj auto za tog 325tds koji je odlican do sada i nemam problema sa njim, mada bih vise voleo da nadjem benzinca 525i, E39.

Link to post
Share on other sites

Znaci svi mi koji vozimo ispod 2.0 mi smo slepci i za nas nije bmw. Nije mi jasno zasto su uopste i pravili onda 1.6 ili 1.8? Kako da mi ne bude bitna ekonomicnost kada sa ovim autom dnevno predjem izmedju 50 i 100 pa nekad i 200 km. Onda treba pola foruma da zameni bmw-a za punta da bi svi bili srecni...nemojte lupati...ja ako ne mogu da priustim u ovo bednoj drzavi registraciju za 2.5 ili 3.0 sta da radim, trebam da se ubijem..

Link to post
Share on other sites

Neozbiljno je uopšte porediti 318tds i 325tds.

Ako mene pitate, oba su mrcina :prankster2: ali tamo gde se 2,5 vadi je obrtni moment, koji je priličan da solidno vozi auto te težine i te klase. Sa druge strane, 318tds ima obrtni moment nesto malo jaci od 318i, a obzirom da je dizel nema mogucnost "da se vadi" na visoke obrtaje, tako da je negde izmedju, a zapravo nigde...

Nemoj neko da se ljuti, pričam sa aspekta voznih karakteristika i onoga što bi jedan BMW trebao da bude.

Sa druge strane, registraciju i cene održavanja naravno nema smisla porediti, ali niko nam nije kriv što plaćamo procentualno najskuplji porez na upotrebu motornog vozila na celom Balkanu zavisno od cene vozila, i što imamo porez koji je čisto profiterski i namenjen za šišanje ovaca...

Održavanje šestaka je oko 40 % skuplje od održavanja četverca, i to treba takodje imati na umu. Medjutim, isto tako treba imati na umu da je četverac sa 250000 km u principu pohaban koliko i šestak sa 350000 km, ako ne i više. Dakle, 318tds sa 300000 km je motor zreo za generalku u istoj onoj meri u kojoj je 325tds sa 400000 km zreo za generalku.

Da ja kupujem E36, definitivno ne bih razmatrao ni 318tds ni 325tds. Cene dizela su premašile cene benzina, ostaje pitanje potrošnje i cene vožnje. Tu ostaje kao opcija plin i rešen problem, za 40000 km se investicija vrati 100 % i posle toga se vozite džabaka. Kupovati dizel sa 300000+ predjenih kilometara samo po sebi nije dobra ideja, plus što sam Bog zna kolika je stvarna kilometraža... Sa druge strane, benzinci su u proseku prešli daleko manje i potencijalno ima daleko manje rizika da nešta podje po zlu u neko skorije vreme, a i ako se desi nešto tako desi mnogo je jeftinije odraditi krupniji remont na benzincu nego generalnu na dizelašu. Redovno održavanje je ista priča... Tako da kad sve izvagaš, "tu" si negde...

U svakom slučaju, moj ti je savet da zaobidješ 325tds i da gledaš nekog benzinca u dobrom stanju. Kupovati dizela sa kilometražom koja nagoveštava generalku koja je "iza ćoška" po meni je daleko od pametnog za svoj novac, ali svako odlučuje za sebe...

Pozz i srećno u kupovini!

Link to post
Share on other sites
Znaci svi mi koji vozimo ispod 2.0 mi smo slepci i za nas nije bmw. Nije mi jasno zasto su uopste i pravili onda 1.6 ili 1.8? Kako da mi ne bude bitna ekonomicnost kada sa ovim autom dnevno predjem izmedju 50 i 100 pa nekad i 200 km. Onda treba pola foruma da zameni bmw-a za punta da bi svi bili srecni...nemojte lupati...ja ako ne mogu da priustim u ovo bednoj drzavi registraciju za 2.5 ili 3.0 sta da radim, trebam da se ubijem..

Brate covek je pitao za 2.5,znaci suludo je pricati da ga kupi pa da vadi motor i da ubacuje 1.8,kome treba ekonomicnost i registracija taj u startu kupuje 1.8,tako da nemoj se osecati prozvanim,a drugo ta km koju ti prelazis nije nista posebno tako da kazem opet svako kupuje sta mu treba,a covek lepo pita za 2.5tds a registracija za njega nije milion evra

Link to post
Share on other sites
Brate covek je pitao za 2.5,znaci suludo je pricati da ga kupi pa da vadi motor i da ubacuje 1.8,kome treba ekonomicnost i registracija taj u startu kupuje 1.8,tako da nemoj se osecati prozvanim,a drugo ta km koju ti prelazis nije nista posebno tako da kazem opet svako kupuje sta mu treba,a covek lepo pita za 2.5tds a registracija za njega nije milion evra

Lepo receno

Link to post
Share on other sites

Miki s38

Iznenadjen sam tvojim odgovorom i kritikom, izvinjavam se sto sam burno i na prvu loptu reagovao.Citajuci mnogo postova na forumu, stekao sam utisak da kad se tebi neko suprostavi, mnogo drugacije reagujes (napusis ga posteno i to se pretvori u raspravu) :preved:

Lepo si mi odbrusio i slazem se sa tvojim odgovorom, nisam zeleo da kvarim temu, nisam tri puta merio i jednom seko, nego sam odma iskucao banalni odgovor.

Kada se sretnemo negde imas pivo :blink: Nadam se da cu jednom prilikom doci na neki okup, da upoznam ekipu. Jos jednom sorry za off.

Link to post
Share on other sites

Da rezimiramo :preved:

Svaki put se raspravlja o detaljima, koji motor, itd..

A covek nije rekao ni cenu, nije postavio neku sliku, nije napisao sta auto ima od opreme, itd...

Upadamo u diskusije, umesto covek da lepo sve prezentuje i mi sagledamo argumente i glasamo za i protiv :blink:

Link to post
Share on other sites
Miki s38

Iznenadjen sam tvojim odgovorom i kritikom, izvinjavam se sto sam burno i na prvu loptu reagovao.Citajuci mnogo postova na forumu, stekao sam utisak da kad se tebi neko suprostavi, mnogo drugacije reagujes (napusis ga posteno i to se pretvori u raspravu) :preved:

Lepo si mi odbrusio i slazem se sa tvojim odgovorom, nisam zeleo da kvarim temu, nisam tri puta merio i jednom seko, nego sam odma iskucao banalni odgovor.

Kada se sretnemo negde imas pivo :blink: Nadam se da cu jednom prilikom doci na neki okup, da upoznam ekipu. Jos jednom sorry za off.

Brate mnogo sam drugaciji uzivo nego na forumu,za pivo nije problem,jeste da izgleda kao napusavanje ali u sustini ne moze se raspravljati preko tastature kao uzivo,uzivo se stvari drugacije docaraju.Ja trenutno ne vozim nista,ali bolje da ne vozim nego da vozim ono sto ne zelim da vozim

Link to post
Share on other sites
Neozbiljno je uopšte porediti 318tds i 325tds.

Ako mene pitate, oba su mrcina :preved: ali tamo gde se 2,5 vadi je obrtni moment, koji je priličan da solidno vozi auto te težine i te klase. Sa druge strane, 318tds ima obrtni moment nesto malo jaci od 318i, a obzirom da je dizel nema mogucnost "da se vadi" na visoke obrtaje, tako da je negde izmedju, a zapravo nigde...

Nemoj neko da se ljuti, pričam sa aspekta voznih karakteristika i onoga što bi jedan BMW trebao da bude.

Sa druge strane, registraciju i cene održavanja naravno nema smisla porediti, ali niko nam nije kriv što plaćamo procentualno najskuplji porez na upotrebu motornog vozila na celom Balkanu zavisno od cene vozila, i što imamo porez koji je čisto profiterski i namenjen za šišanje ovaca...

Održavanje šestaka je oko 40 % skuplje od održavanja četverca, i to treba takodje imati na umu. Medjutim, isto tako treba imati na umu da je četverac sa 250000 km u principu pohaban koliko i šestak sa 350000 km, ako ne i više. Dakle, 318tds sa 300000 km je motor zreo za generalku u istoj onoj meri u kojoj je 325tds sa 400000 km zreo za generalku.

Da ja kupujem E36, definitivno ne bih razmatrao ni 318tds ni 325tds. Cene dizela su premašile cene benzina, ostaje pitanje potrošnje i cene vožnje. Tu ostaje kao opcija plin i rešen problem, za 40000 km se investicija vrati 100 % i posle toga se vozite džabaka. Kupovati dizel sa 300000+ predjenih kilometara samo po sebi nije dobra ideja, plus što sam Bog zna kolika je stvarna kilometraža... Sa druge strane, benzinci su u proseku prešli daleko manje i potencijalno ima daleko manje rizika da nešta podje po zlu u neko skorije vreme, a i ako se desi nešto tako desi mnogo je jeftinije odraditi krupniji remont na benzincu nego generalnu na dizelašu. Redovno održavanje je ista priča... Tako da kad sve izvagaš, "tu" si negde...

U svakom slučaju, moj ti je savet da zaobidješ 325tds i da gledaš nekog benzinca u dobrom stanju. Kupovati dizela sa kilometražom koja nagoveštava generalku koja je "iza ćoška" po meni je daleko od pametnog za svoj novac, ali svako odlučuje za sebe...

Pozz i srećno u kupovini!

il dizel il M,benzinci nisu vise u modi!
Link to post
Share on other sites

Ma ako je odrzavan moze on jos dovoljno da ide samo je pitanje kakav je.....ako je dobar 2.5tds je ,mnogo mnogo mnogo lepo voziti e sad ako nije do bobar...jbg u glavnom ide on do 500 000km bez problema naravno ako nije ubijan a moooooze da se siluje u besvest pa zato i imaju problem :preved: jel tako Dzone :blink:

ps.

Volim ove teme o tds ovima pukne me nostalgija he he :blink:

Link to post
Share on other sites