Recommended Posts

Auto do juce isao "normalno" nisam nista primecivao. Danas krenem u voznju i auto kao da nema snage. Slabo prima gas, slabo ide, kada dam gas naglo nece nikako da ubrzava i kao da se cuje neko zveckanje iz motora, sa laganim gasom hoce polako da ubrzava. To zveckanje je nekad htelo da se cuje i pri startu sa malim gasom. Na leru radi normalno i prima gas rekao bi da nije kao pre al prima. Isto se ponasa i sa benzinom i na plinu. Gledao sam ulje i vodu i ima ih, nema nikakvog curenja tecnosti oko motora. Sta moze biti? Neki senzor, vanos...?

Link to post
Share on other sites

1. Koji plin imaš na autu, ne interesuje me ime nego način ubrizgavanja i postoji li ili ne postoji lambda kontrola ako je sistem vakuumski?

2. Koja je kilometraža na autu, ako si siguran da je istinita? Ako nisi daj tu koja je na satu pa da dodamo još jedno 100000 km :preved:

3. Kad si zadnji put menjao svećice i kablove?

4. Koje je godište auto?

Link to post
Share on other sites

Pošto ti je plin sekvencijalni a imaš problema podjednako (ako sam dobro shvatio) i na benzinu i na plinu onda otpadaju pumpa i dizne, dakle oko ubrizgavanja ne bi trebalo da je problem. Druga stvar je struja, i zato sam pitao za svećice i kablove, ako si svećice zamenio OK, ali kablove u najmanju ruku proveri, kao i stanje akumulatora. Pretpostavljam da je mali servis radjen redovno (u skorije vreme) odnosno da je filter vazduha u redu (pominjem reda radi, trebalo je baš da je u katastrofalnom stanju pa da pravi tolike probleme).

Ali zato pošto i sekvent plin i (naravno) benzin za rad kao parametar uzimaju signale sa lambda sonde, nju bi trebalo proveriti tim pre što verovatno nikada nije zamenjena a "prešla" je daleko više nego što je fabrika preporučila i zapravo više nego što je napravljena da radi (od 100 do 150 hiljada km).

Mimo ovoga, na podjednak nivo problema na oba goriva može uticati loš LMM senzor (protokomer), ili u najgorem slučaju, začepljen katalizator (ako ga auto uopšte ima).

Vanos ne verujem da je u pitanju, pošto se problemi sa njim manifestuju postepeno i kroz dugi period, ne preko noći kao kod tebe. Sem toga, kod Vanosa je jedna od prvih stvari loš, neravnomeran ler, tendencija motora da se ugasi na leru kao i velike oscilacije u radu. Kod tebe to nije slučaj, tako da Vanos (za sada) otpada. Može da bude u pitanju i senzor bregaste, ali ako ti imaš problema još od jutarnjeg paljenja, teško da je on u pitanju jer uglavnom problemi sa njim se manifestuju kad je motor vruć.

Sem ovoga, razloga za ovakvo ponašanje može biti još ali oni su daleko ozbiljniji pa ne bi da baxuziram pre vremena...

Proveri navedeno pa javljaj...

Link to post
Share on other sites

zaboravih ako ne dimi provjeri lamdne sonde na dijagnostiku će otkriti

kupi univerzalne ako su labdne jer ih imaš dvije ima 1g garancije i mnogo su jevtinije od originalnih a rade svoj posao

Link to post
Share on other sites
Kad si zadnji put mijenjao kablove na M52 motor?

Zna se na šta sam mislio... Priznajem da sam upotrebio pogrešan naziv ali ne moraš da skupljaš ovde poene na tudjim greškama u pisanju. :)

A to sam pitao jer su na tim motorima montirana dva tipa bobina, bolje Bosch-ove i Bremi-jeve koje su bile sranje i često su pravile probleme...

Link to post
Share on other sites

Jos nisam nista radio, tek u ponedeljak cu da idem kod majstora.

Skidao sam onaj kabal sa protokomera i auto isto radi i kad je kabal na njemu i kada je skinut. Mislim da tako nebi trebalo?

I ne prima gas preko 3000 obrtaja.

Link to post
Share on other sites

Problem resen tj. bila su dva problema los protokomer i katalizator. Protokomer je zamenjen,a katalizator je skinut. U katalizatoru se deo onog sranja unutra odvalio i okrenu popreko i tako jednim delom zacepio auspuh.

M54 svaka cast.

Link to post
Share on other sites
Problem resen tj. bila su dva problema los protokomer i katalizator. Protokomer je zamenjen,a katalizator je skinut. U katalizatoru se deo onog sranja unutra odvalio i okrenu popreko i tako jednim delom zacepio auspuh.

M54 svaka cast.

Drago mi je ako sam bio od pomoći. Bitno da si ti rešio stvar i da se bembara opet "kotrlja" bez problema... :(

Bez gledanja, alal vera ;) :rolleyes:

:)

Link to post
Share on other sites