bmw vs opel gsi


Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo npr moj auto tvornicki ide 15-6 na 402 a moj ide brze od toga a nista skoro nije dirano na njemu

Isto je moj 205 gti fabricki 16.1 a ja napravio vreme 15.8 ;)

Link to post
Share on other sites

Evo još jednog primera kako se rešava BMW vs Opel: staviš originalne Astrine felne na kockicu, a u sredini Opelov znak prelepiš BMW značkama sa pijace :rolleyes:

image443g.jpg

5_door_Opel_Astra_G.jpg

Link to post
Share on other sites

nema se tu sta vjerovat ili ne vjerovat auto od 20 godina nemoze nikad imat performanse kao kad je izaso iz fabrike ako nista nije radjeno na njemu, to je glupost i pomisliti. to sto uporedjujete sadasnje stvarne podatke sa onima iz knjige to je glupost..i mala djeca znaju da sve sta pise u knjizi nam veze sa stvarnim svijetom....neke stvari su preuvelicane a neke preumanjene. razloga ima vise zasto proizvodjaci to rade a gledo sam i vise TV testova gdje su i dokazali to..neki radi potrosnje malo umanje cifre neki radi osiguranja u nekim drzavama malo umanje konje da spadne u manju kategoriju itd...nebi sad o tome auta imaju malo vise stvarne snage na dynamo nego kao sto pise u knjizi znaci ako ga odrzavas savrseno onda i nakon 20 godina moze da ima vise nego pise u knjizi ali to je opet manje nego je imao stvarnih konja kad je bio nov.

Mada su rijetki oni koji to imaju nakon svih godina i 10 vlansika i kilometara vracenih sa 300.000 na 140.000 barem 2 puta. BMW jeste BMW ali kakvi kreteni ga sve voze neki dobro da se i kotrljaju i dan danas, moj meni izgleda top ali nista negarantujem dok ne odme kod ovih u SM da mi izmjere kolko ima prije cipovanja i poslije. pa se cujemo i vidimo na slikama onda iz prve ruke da ne nagadjam dzaba sad. pozzzz znaci stavicu slike prije i poslije pa ce mo da vidimo mozda nisam u pravu

Link to post
Share on other sites

Isto je moj 205 gti fabricki 16.1 a ja napravio vreme 15.8 :rolleyes:

fabricka mjerenja su sa 4 putnika i prtljagom...tvoja mozda sa sportskim filterom izbacenim sjedistima i rezervnom gumom i ti sam u autu

? jeli tako?

Link to post
Share on other sites
fabricka mjerenja su sa 4 putnika i prtljagom...tvoja mozda sa sportskim filterom izbacenim sjedistima i rezervnom gumom i ti sam u autu

? jeli tako?

nije FUCKING istina.......

nova pumpa,regulator,dizne,kablovi,svjecice....i ima da ti auto pobudali.....

Link to post
Share on other sites
Pa ne vozish ti neki italijanski ili nemacki poluproizvod, bmw je to. Ako je dobro odrzavan ranije, tvrdi da ima vise nego sto je imao kad je izasao iz fabrike. Mislim da ima na youtubu link gde je folerx merio snagu njegove trojke, ocistio dizne,protokomer, svecice nove i auto posle 17 godina voznje ima vise ks nego sto je imao. BMW je to :rolleyes:

Fabricki se snaga meri na motoru,tj. na radilici, znaci ono sto pise da auto ima 1xx ks je izmereno na radilici, a na Dyno Test-u se meri na tockovima, a na prenosu se uvek malo izgubi 10%, kod starijih auta i vise, tako da si lupio neverovatnu glupost, da moze imati vise ks posle 20god. A zamisli kad u celom sistemu prenosa posle 15-20god svaki deo dobije po malo lufta, onih 10% skace na 15%, pa kompresija oslabi jednako na svim cilindrima dovaljno i 1 bar, to je jos 5% ako ne vise, sto je zajdeno vec 20-25% od fabricke snage, pa da ne ulazimo u sitnice oko motora kojih ima jako puno...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

jbg 1.9jtd ide dosta dobro u tako laganoj sasiji,i ima dosta veci obrtni moment...imao sam prilike da se vozim u njem i jako fino ide

vozio sam se i ja, ima drugarov cale takav u firmi stv auto poteze do jaja... al o5 320 nije naivan 6-ak da ga tolko ostavi ! ;)

Link to post
Share on other sites

Ma bre jedu.... 20 i kusur godina razlike izmedju njih i oni se qrce, kad sam isao u selo Drazanj, u povratku sam sa 170km/h uz begaljicko brdo obisao jedno 5-6 puntica i moj cale je prokomentarisao "eto vidis kako lepo ide auto 10 puta skuplji od ovog BMW-a" uz smeh, a i moj auto ima 1800 kubika, voleo bih da vidim tog punta na auto putu preko 160, ceo bi se raspao a ove nase masine i posle 26-7 god idu kao lude!!! :lol: :e30: :e30: :e30:

Link to post
Share on other sites

Ma bre jedu.... 20 i kusur godina razlike izmedju njih i oni se qrce, kad sam isao u selo Drazanj, u povratku sam sa 170km/h uz begaljicko brdo obisao jedno 5-6 puntica i moj cale je prokomentarisao "eto vidis kako lepo ide auto 10 puta skuplji od ovog BMW-a" uz smeh, a i moj auto ima 1800 kubika, voleo bih da vidim tog punta na auto putu preko 160, ceo bi se raspao a ove nase masine i posle 26-7 god idu kao lude!!! :lol: :e30: :e30: :e30:

tako je reci im !! (E30 RULEZ) :e30:

Link to post
Share on other sites

Imao sam fiat bravo 1.9jtd 105ks koji zaista je išao veoma dobro, ali ovolika razlika nema šanse osim ako vozač bmw-a ne zna da vozi ili je bmw u problemu.

Link to post
Share on other sites

evo bas sam nedavno imao priliku da iskusam srecu protiv punta HGT i mogu samo reci da nema sanse protiv 325 kocke a bravo hgt je jos sporiji od punta tako da...

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

prvo auto mi je bio GSI 2.0 16v cackano svasta nesto odnosno budzeno imao je negde oko 165ks i potezao sam se sa e46 325 i uzimao sam ga ko od sale. sta je ne znam, al auto po pravcu ide nenormalno, po krivinama te uzme svako, lako auto, a jos napred je tezi duplo nego nazad, tako da po krivinama kad udjes sa blagim gasom iznosi nazad, kad malo dodas nosi preko nosa, uglavnom auto nema nikakvo lezanje al zato ima odlicno ubrzanje. Imam par drugara koji voze brdo i krug sa kadetima, navodno kad se stavi zadnji most od calibre turbo kao da ima nesto od lezanja al i to je tanko.

Link to post
Share on other sites

jos nekoliko modela , koje treba postovati ... HONDA civic v-tec , FIAT coupe turbo , VW -skoro svi G60 a i malo novije , CORSA opc , ALFA mito multi air ... i jos poneki .

Link to post
Share on other sites