Problem sa relejem, valjda


Recommended Posts

Pozdrav,

pre nekog vremena, na nasrecu ostavio sam malo malo otvoren prozor, i prilikom pljuska usla je voda pod tepih. Nevolja je sto nisam odmah primetio vec nakon deset dan. Susio sam i skupljao vodu, medjutim moracu da promenim tepih. Bas je upio i poceo je da budjavi.

Elem, pre neki dan prestali su da mi rade svetla u kabini, gepeku, obrtomer. Malo sam pricunjao po forumu i vidim da moze da bude osiguraca br. 21 ili releja. Osigurac sam proverio i zamenio, ali to nista nije resilo.

Moze li mi neko reci gde se nalazi relej koji ovo regulise?

Bio sam kod elktricara u kraju ali su svi zauzeti cele iduce nedelje. A jedan je vise pricao o ceni satnice nego o problemu. Zaista bi mi koristila pomoc.

hvala

Link to post
Share on other sites

Tepih mozda i ne moras da menjas, izvadi ga i ostavi koji dan na ovom suncu, osusice se... problem je naravno glupi nesrecni sundjer ispod tepiha :)

A relej ti je u stubu, iza prednjeg levog zvucnika, slabo si procunjao :o

Jos samo da povezemo kakve veze ima obrtomer sa svetlom, jesu u isto vreme prestali da rade? :)

Link to post
Share on other sites

Da u isto vreme. Prvo je svetlo u kabini pocelo da slabije radi i treperi. Istovremeno obrtomer je poceo pogresno da ocitava, tj. usporava na gore i dole. Ubrzo je sve nabrojano prestalo da radi.

Pa nista provericu taj relej preko vikenda.

Tepih cu da ipak zamenim. Stize mi jedan.

Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno koliko je to "pre nekog vremena" ali ima jedan fazon vezan za to neko vrijeme i vodu. Naime, kod mene na starom autu (M190) je doslo do ulaska vode u prostor sa relejima i osiguracima i dosta stvari je prestalo raditi - kupio sam auto takvo, nisu radila svjetla, unutrasnja elektronika komplet, centralna, siber itd. i logicno slijedila je provjera osiguraca i releja. Problem je bio sto niti jedan nije krepao! Svi su radili, ali je napon bio dosta slabiji. Da ne duljim, problem je bio na kontaktnim mjestima - stvorio se neki sloj kao kamenac pa sam npr. na kompresoru centralne brave imao napon 4.5 V umjesto 9. Sve sam lijepo povadio, ocistio i vratio na svoje mjesto i eto rjesenja - sve radilo kao sat...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tepih mozda i ne moras da menjas, izvadi ga i ostavi koji dan na ovom suncu, osusice se... problem je naravno glupi nesrecni sundjer ispod tepiha :)

A relej ti je u stubu, iza prednjeg levog zvucnika, slabo si procunjao :o

Jos samo da povezemo kakve veze ima obrtomer sa svetlom, jesu u isto vreme prestali da rade? :)

Imam slican problem sa svetlom u kabini, pa neznam dali se na 318 e 46 isto taj relej nalazi tu i kako da znam koji je ako ih ima vise???

Link to post
Share on other sites