Recommended Posts

Dakle, pre neki dan i se desi da upalim auto i zadesi me cudo. Elem, neverovatno los rad na leru (samo sto se ne ugasi ako ne dodajem malo gasa). Reko mozda je hladam pa se nesto pokondirio, medjutim i na radnoj temperaturi isto i na plinu isto. U voznji nema snage kao da ide na cetiri klipa. Da ne duljim odem kod prijatelja da pogleda sta je. Prvi zakljucak je bio da je otiso protokomer jer kad ga otkacimo auto odmah proradi normalno i stabilizuje se ler i ide ko sasav na gorivo dok to nije slucaj sa plinom jer tu niti je stabilizovao ler niti ide dobro. Pa smo stavili nov protokomer i opet ista prica, nestabilan rad.

Onda stavismo auto na dijagnostiku i kad tu pokazuje da obc ima los napon ili ti obc saplay (ako se tako pise nisam siguran) i da je protokomer otkacen sto i jeste. Onda zakacismo protokomer i ispostavi se da je i moj ispravan da ima ocitavanj. Posumljsmo i na obc da je riknuo. Stavim i drugi obc i opet isto. Znaci posle svih ovih promena i pokusaja nije nam uspelo da provalimo sta mu je. A da i da ne zaboravim, na dijagnistici nije pokazivao nista sto se tice dizni. Kao da nerade, ili ti kao da ih nema uopste a auto normalno radi "ako je normalno bez protokomera". I tako je i dalje vozim bez protokomera sto mi nesto i ne smetea sem sto trosi ko tenk :dance3: i ne mogu da vizim na plin jer nece nikako da ide, ide ali ko na dva klipa a i jednom je detonirao pa mi se ne kupuje i grana. Tako da bi mi svaki savet dobro dosao i ako je neko imao slican problem jer stvarno ne znam sta vise da mu radim a i majstori ga gledaju ko prase sa tri noge :dance3:

HVALA UNAPRED!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Meni je logicno da fals vazduh pravi takav problem, jer kad ga ima, pravi veliki problem na plinu, dok je na benzinu manje izrazeno. To sto ne radi lepo na benzin sa protokomerom mi se cini da je zato jer racuna neku masu vazduha prema kojoj dozira gorivo, pa ako ima fals vazduha, onda taj odnos nije dobar. Kad iskljucis protokomer, on radi po nekoj zadatoj mapi sa malo povecanim udelom goriva koje moze da kompenzuje taj visak vazduha.

Takav je moj tok misli, ali to je ipak samo teorija, mada je po meni logicno da tako bude.

A moze biti i struja, ali za to ne mogu da nadjem logiku, pa i ne verujem da te to muci.

Link to post
Share on other sites

Prekontrolisamo sva sve sto se tice struje i bobina, svecica. Sve je to ok. Jedino sto mi svi kojima sam pomenuo problem kazu da je moguc fals vazduh. E sad, proverena su sva creva i nigde ne vuce, e sada nam jedino ostaje da proverimo usisnu granu sto i planiramo da uradimo da tu ne vuce. Ali ono sto se kaze na uvo se necuje nista sto ne mora da znaci. Ali nekako mi je cudno da za tako malo vazduha moze da bude osetljiv ali opet, sta ja znam :prankster2: .

I buni me jos jedna stavka, zasto na dijagnosti nema nikakvih ocitavanja za dizne? Ama bas nista kao da ih nema!

Hvala!!!

Link to post
Share on other sites

pazi, meni se desilo da mi je spalo crevo koje valjda drzi plinu vakum, posto je takav plinski sistem........desavalo mi se da na plinu uopste nece da radi na leru..............a kad drzim preko 2000 obrtaja onda nekako i radi.....kad krenem on nema snage da vuce, dok je na benzinu radio normalno.............znaci proveri da negde ne vuce fals............proveri sva moguca creva koja mogu da zezaju

Link to post
Share on other sites
Fals vazduh ispituj ne na sluh (prvi put cujem ) nego nekim zapaljivim sprejem, prskaj po motoru, pa ako poveca obrtaje, znas sta je.

To sam i ja mislio da uradim. Malo mi bese cudno kad rece ovaj majstor da ga necuje da negne vuce (onako na uvce). Probacu sa nekim sprejem kao sto kazes pa javljam rezultate!

Link to post
Share on other sites

Ovako, probao sam da prskam sprej po motoru i nisam imao nikakvih rezultata (promenu broja obrtaja i slivno). Tako da sada moram da radim nesto drugo, a to drugo je da nemam poima!!!

Link to post
Share on other sites

Skini filter vazduha, upali auto, stavi ruku (dlan) na pocetak protokomerada da se auto ugasi (ugusi) i meri koliko ce ti ruka biti priljubljena uz protokomer (zbog vakuma).

Vakum bi trebalo da ti drzi minimum 30-40 sekundi (meni drzi jedno 1 minut.40 sekundi, jer uopste nigde nemam ulazak fals vazduha)...

Tako jos mozes videti a i cuces ako ti negde vuce fals vazduh.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...