POMOC ... Izbacio sav benzin na filter vazduha


Recommended Posts

Ne znam da li sam postavio temu u pravoj sekciji, ali ne postoji rubrika "verovali ili ne".

Da pocnem

Parkirao , auto u dvoriste kod ortaka, UGASIO , i poceo da ga perem. Posle zavrsenog pranja, odjednom se osecao jak miris benzina, pogledam ispod kola, a on pisa na sve strane, otvorim haubu i ne mogu da provalim gde curi, svo vreme je AUTO UGASEN .Lociram da najveci mlazi izlazi ispod filtera za vazduh. pocnem da skidam filter da vidim gde curi, kad ono provalim da benzin ladno izlazi kroz usisnu granu pa preko fitera preliva napolje.Izbacio je tricavih 20litara tj. dok nije ispraznio rezervoar.U medjuvremenu cujem i neki zvuk, tj kloktanje, kao da neki od releja radi, ali opet nisam siguran, raskacim kleme, i prionem na posao.Prvo sam skinuo usisnu granu, PUNA BENZINA, svecice, OPET bezin, izvadim merac ulja, tu ga nisam nasao jos uvek. Crevom sam nekako uspeo da izvucem pola litre iz usisne grane, onda smo ga palili, da bi na svecice izbacio koliko toliko, a posto je vec uveliko bila noc, prekinuo sam radove.

E sad, telefonom sam se cuo sa majstorom koji mi odrzava auto, on prvi put cuje za tako nesto. Kaze da je moguce da se zapusio odvod za vodu, natopio racunar koji je povileneo i poceo da salje signal releju da pumpa gorivo. Kako je toliko benzina zavrsilo u usisnoj grani i filteru vazduha meni i dalje njie jasno. Kaze da skinem komp, i ako je mokar da ga prvo obrisem nitro razredjivacem i da ga dooobro osusim, a onda vratim i vidim sta se desava, takodje da proverim da li je relej za pumpu zalepio, tj. da ga zamenim sa nekim drugim relejom, naprimer relejom za izduvne gasove, jer su valjda isti i da vidim sta ce se desiti. Napominjem da moj majstor koji mi odrzava auto trenutno ne moze da mi priskoci u pomoc.

E da upitanju je E36 318IS M42

E sad zanima me da li je neko imao neki slican slucaj, da li je cuo za nesto slicno, sta da radim dalje, ako sve bude u redu sa kompom, i relejima, kako da izbacim silan benzin iz sistema i slicno.

Sugestije?! Predlozi?! Ideje ?!

Link to post
Share on other sites

Skines svcice izverglaj i sve ce biti izbaceno. Iskreno i ja prvi put cujem da se to nekom desilo na e36, ali golfu gti se desilo mom calu, isto kao tebi, njemu je bio riknuo komp, nije zatvaro dizne i napunio ga benzinom bas kao sto si ti opisao.

Link to post
Share on other sites

takođe benzin moze doci u usis preko membrane regulatora pritiska pa kroz malo vakkum crijevo koji ide na usisnu......ali to je malo tezi slucaj.

Link to post
Share on other sites

ista kao i da ti zena rodi crno dijete te da DNK analiza dokaze da je neki daleki rođak iz 14-og vijeka bio crnac te da se je taj gen generacijam a''provlacio'' kroz njene krvne srodnike dok nije odlucio da tebi zakomolikuje zivot

Link to post
Share on other sites

hmmmmm.....moze relej da da signal pumpi da radi,moze cak tad i da posalje crveno bijlom zicom + diznama ali tu fali jos jedan faktor za katastrofu a to je - signal na kafenim koje idu iz ECU....znaci bez greske na ECU ili bez direktnog dodira jedne od kafenih sa masokm auta nema sanse da se to desi.....

Link to post
Share on other sites

Evo ovako stoje stvari, kad sam skino komp i otvorio, nasao sam omanju baru u njemu, ocistili ga, i vratili, cisto da vidimo da li i dalje ima zivota u njemu. Auto je upalio, medjutim u leru ocajno radi, obrtaji variraju konstantno od 500-1200/1300 i tako u nedogled, takodje se cuje i poneka detonacija u usisnoj grani (ili nesto slicno tome, svremena na vreme, nesto pukne). Imam utisak kao da vuce falsh vazduh od negde, granu sam bezbroj puta skidao i gledao i delu je mi kao da je sve na svom mestu.

Pitanje je sta je sad, i dalje stoji mogucnost da je komp vrisnuo, i da jednostavno ne daje dobra ocitavanja, da se mozda nisu Protokomer i Ler ventil nagutali benzina, pa mozda oni zazaju ili nesto trece. Inace auto ima ugradjen i sekvent uredjaj, cekao sam da prebaci na plin, da vidim kako ce se ponasati, i rezultat je bio isti.

Posto ortak ima isti model kao moj, ideja je da veceras sa njegovog auta, skinem deo po deo i proveravam, ali u medjuvremenu da cujem i neka misljenja od vas.

Link to post
Share on other sites

ja mislim da bi mogao da ga zakacis na dijagnozu i pobrises greske,ili neznam da li moze da pobrise greske kada mu skines kleme na 5minuta,znam da neki stariji modeli tako brisu greske

Link to post
Share on other sites

Sve namesteno i radi.

Sramota me da kazem da smo lose namontirali usisnu granu :prankster2: , tj nosac od ler ventila umesto da se nadje na shrafu iznad usisne grane, on se nasao nekim cudom izmedju grane i motora i tu je vukao vazduh, sad je sve namesteno kako treba, i auto radi, a dokle ce videcmo.

Samo jos jedna stvar, kada je auto na kontaktu, cujem ler ventil kako zuji ?!

Link to post
Share on other sites