BMW 525TDS E34...


Recommended Posts

Kao sto sam rekao u temi gde sam se predstavio, ovih dana trebao bih da kupim svoj prvi BMW... pucam na E34 525TDS!

Verovatno ce te mi reci da ima gomila tema, al odmah da vam kazem sve sam ih procitao! :prankster2:

Hteo sam da postavim par pitanja konkretno u vezi auta koji bih ja uzeo. Informacije o toj Benguli koju bih trebao da kupim: 1993 godiste, motor je M51D25 OL, navodno je presao 140k km i cena je 1700 evra...

1. pitanje da li BMW za te pare moze biti ok, znaci da ne ocelavis od problema (to mi treba vase subjektivno misljenje)?

2. procitao sam u drugim temama bolne tacke ovog auta pa me zanima koliko mogu para da puknem na sredjivanje ukoliko se ispostavi kasnije da je motor izduvao?

3. koliko je redovan servis za E34-ku sa tim motorm, a koliko veliki?

P.S. Ako ima neko iz NS-a ko bi bio rad da mi pomogne (ko ima iskustva sa dizelima BMW-ovim) pri kupovini , znaci da ode sa mnom da pogleda auto nek se javi! :)

Link to post
Share on other sites

93godiste sa 140k, jos za 1700eur, pa sami ti podaci treba da ti kazu da nije nesto u redu,

posto ako je stvarno tako kao sto si napisao, onda niko normalan ne bi ga prodavao za te pare, jedino ako nije covek zaglavio za pare sto sudeci po ceni vrlo malo verovatno,

znaci racunaj na par hiljadarki kao nisto, da bi ga doveo u neko normalno stanje

Link to post
Share on other sites

Vidi u mojoj glavi postoje 2 verzije:

Da je auto presao malo jer u tom mestu zive seljaci koji na njivi ne rade samo kad odu na more (znam dosta ljudi iz tog mesta i svi se bave poljoprivredom) ili da je obrnuo sat znaci 1.000.000 KM + ostatak!

E sad sto se tice toga da nema para za registraciju, to i jeste cudno jer je auto registrovan pre manje od mesec dana! :preved:

Link to post
Share on other sites

sanse su minimalne skoro nemoguce da ima 140k........svaki vlasnik bmw-a ako zna da njegov ljubimac ima toliko relanih, nikad ga ne bi prodao. jos nesto - instrument tabla se skoro redovno desava da crkne pa se menja sa drugom.

na primer na moja prva pisalo je 240k, a sada na ovu drugu imam 369 k. i samo bog dragi zna koliko ima realnih. ja mislim da je sa oko 300-400k ali radi ko sat. svojevremeno najbolji motori na planetu zemlju, za druge planete nemam informacije:)

Link to post
Share on other sites