Presvlacenje komplet auta folijom?


Recommended Posts

Interesuje me dal je neko presvlacio komplet auto folijom, ili bar vece delove i kako mu je ispalo, i kako je zadovoljan?

Zainteresovao sam se za ovu "rabotu" prvo za malo karbona, pa sam se interesujuci za to, zagrejao za presvlacenje celog auta. Sad je tamno siv, a razmisljam o crnoj boji. Isto me zanima sta mislite: MAT CRNA, ili metalic crna? Ili samo delovi, plus branik carbon ili tako nesto?

Najbitnije, jel radio neko, i sta misli o tome?

I naravno kojom folijom, cena........

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja radim u firmi koja se profi bavi time (pored ostalog). Kod nas su brendirana vozila za poznate brendove i pojedini automobili koji su lepljeni jos pre 4-5 godina i dan-danas krstare ulicama bez da se odlepio i najmanji cm2. Inace radimo najboljom folijom marke 3M ili malo jeftinijom Oracle. Poznajem neke vlasnike automobila koji su dolazili kod nas da im nasa ekipa skida folije jer su automobili isli na prodaju i naravno da su limarija, farba i lak ostali nediurnuti nakon takvog zahvata. Kvaka je u tome sto su koriscenje profi folije koje sam spomenuo gore. Cuo sam da sa ostalim folijama je muka skinuti i da se obavezno desava da na suncu pocne da se uvija ili je kasher u perionici skine ko tapet. Ukoliko se odlucis za takvu akciju preporucujem to da pre svega uzmes ozbiljne folije poznatih proizvodjaca i da posao prepustis profi ekipi.

Naravno da ovo nije reklama vec zelim da prenesem iskustvo i dam savet. ;)

...i naravno da ti ovom prilikom UOPSTE NE NUDIM da to kod nas radis.

Link to post
Share on other sites
Ja radim u firmi koja se profi bavi time (pored ostalog). Kod nas su brendirana vozila za poznate brendove i pojedini automobili koji su lepljeni jos pre 4-5 godina i dan-danas krstare ulicama bez da se odlepio i najmanji cm2. Inace radimo najboljom folijom marke 3M ili malo jeftinijom Oracle. Poznajem neke vlasnike automobila koji su dolazili kod nas da im nasa ekipa skida folije jer su automobili isli na prodaju i naravno da su limarija, farba i lak ostali nediurnuti nakon takvog zahvata. Kvaka je u tome sto su koriscenje profi folije koje sam spomenuo gore. Cuo sam da sa ostalim folijama je muka skinuti i da se obavezno desava da na suncu pocne da se uvija ili je kasher u perionici skine ko tapet. Ukoliko se odlucis za takvu akciju preporucujem to da pre svega uzmes ozbiljne folije poznatih proizvodjaca i da posao prepustis profi ekipi.

Naravno da ovo nije reklama vec zelim da prenesem iskustvo i dam savet. ;)

...i naravno da ti ovom prilikom UOPSTE NE NUDIM da to kod nas radis.

Nisam ni posumnjao da mi nudis, daleko smo. Hvala na savetu sto se tice kvaliteta folije. Samo mi jos reci, kakva je mat folija za odrzavanje, mislim dal se lako pere auto, tj, ostaju li fleke ako se lepo ne izglanca itd? I dal je po ceni ista ili ne?

Link to post
Share on other sites
A kad se vec ne reklamiras:), kazi koliko bi izaslo kompletno presvlacenje auta kvalitetnom folijom, jednobojnom?

Nije na odmet da se zna... Isti auto je i meni i Hermesu, dakle ista i cena. U crnu kvalitetnu foliju, metalic, npr, naravno i branici i sve? Moze i na pp, al mislim da niko nece imati nista protiv da napises i ovde. Samo ne pominji firmu. I ne mora tacno u evro, al sto preciznije.

Link to post
Share on other sites

Glupi FIAT pLunto izadje (komplet brending) na nekih 300-350 EUR. Naravno rec je o visoko-kvalitetnoj PVC foliji (cast) na kojoj ide print.

Mislim da bi za E34 kostalo oko 400 EUR a mozda i koji evrej manje (folije u boji, metalik, mat... itd).

Carbon look folija je po meni jezivo skupa ali i ima razloga. Verujte da sam se zgranuo kada mi je kolega dao uzorak da pogledam. Ima teksturu kao carbon i nema sanse da neko provali da nije kada se kashira na povrsinu. Zato i kosta neverovatnih 60EUR m2. Hoce meni za reklamu da mi urade haubu i krov, jos se razmisljam da li to uopste da radim. Ukoliko se odlucim da urade onda cete videti na nekm skupu. :)

Ukoliko me g-din admin banuje onda cu nekome od vas traziti username i password da mogu da skitam po forumu... ;)

Link to post
Share on other sites

Posto smo komacno zvanicno registrovan klub mogao bi ti lepo da pitas u firmi pa da mi sa njima napravimo ugovor o saradnji pa da imamo neki popust ;)

Link to post
Share on other sites

cast folija kosta 6-7 eura po kvadratu. pored toga imate i majstora koji kosta oko 5 eura po kvadratu. mat cast foliju nisam video niko da ima u ponudi, vec samo obicne. inace, ako se radio ceo automobil u jednoj boji, bolje je uzeti npr. oracal cast foliju u zeljenoj boji, dok je stampana u osnovi bela.

mat varijanta bi mogla mozda da se odrati uz pomoc tecne mat laminacije. samo sto treba iskopati ko ima masinu da preprska foliju... skuplja pita od tepsije. mislim da nije vredno zajebancije. puno para a folija je na kraju samo folija. debela je izmedju 70 i 100 mikrona, sto ce reci osetljiva je na sve. povrsina na koju se lepi mora biti savrsena, jer se sve neravnine i greske multipliciraju kada se zalepi folija. to sve ima smisla kada se radi auto grafika i prelepljuje ceo automobil nekom reklamom, ovako, bolje ga posteno srediti i ofarbati.

i da, ovako izgleda kada se neko ne reklamira.

Link to post
Share on other sites

kao sto je casper rekao povrsina mora da bude perfectna...i preporucio bi ti Mat crnu boju,ako radis ceo auto

i carbon nemoj previse da stavljas bude muka od velike kolicnie,nista posebno nije

meni je mat crna hauba (farbana) i bruka izgleda

sad je na tebi koju ces boju

Link to post
Share on other sites

i da dodam jos nesto..video sam jednog komsiju kod mene ovde radio je Firat Bravo stariji malo ceo je crn mat folija

perfektno je odradjen samo mu je hauba carbonska!

to mu je Fandjo odradio,mogu ti bacim broj na pm

Link to post
Share on other sites

Evo, vreme prolazi, a meni se sve vise svidja siva metalic, srebrna, kako li se vec zove.

Ovako nesto:

http://forum.4tuning.ro/attachment.php?att...mp;d=1202930683

Mozda malo carbona na stubicima nista sareno. Sta mislite?

Veliki plus ovoj boji je sto mi u saobracajnoj pise siva metalic, pa ce moci da prodje kod policije na putu, ako bas zabedjuju uradicu i tehnicki, ali za prvo vreme moze da prodje. Ko jos zna sifre boja, siva je siva. ;)

Jos nesto da pojasnim, definitivno cu presvlacenje raditi sam, uz pomoc kolege, verovatno cemo i njegov posle, tako da mi ne treba kontakt majstora, vec samo kontakt gde mogu da narucim foliju, i eventualno neki katalog za nijanse ove sive metalic. Ako neko radi direktno sa tim, izvolite na pp, dajte kontakt, cene, palete boja, i da narucujem, jer mi se malo zuri, dok me drzi volja, a i sad imam slobodnog vremena, pa ko zna kad...

Link to post
Share on other sites

sad mi bila e65 lik je izlepio u mat crnu...platio 350e ali ne znam gde je radio...auto brutalno izgleda ne mozes da provalis dal' je folija ili nije....

Link to post
Share on other sites