U cemu je problem/ventilacija e36??


Recommended Posts

Radi se o E36 320i, 92 god., dvozonska klima!Uopce mi ventilacija ne radi samo nekada kada se "sjeti" onda proradi sama od sebe!skuzio sam da nakon duze voznje kada se motor jako dobro zagrije onda proradi, pocne puhati.Prije sam to rijesavao tako sto bi samo podigao haubu i naglo je spustio, tada kada bi hauba zalupila dobro ventilacija bi krenula raditi.U cemu je caka?

Link to post
Share on other sites

Uh, tesko da se osigurac pomeri sam od sebe, ima on dobar kontakt. Meni to nekako vise zvuci kao problem sa upravljackom jedinicom automatske klime, imao sam slican problem na Audiju A4.

Nego, da li imas problem pa ti se ne ukljucuje kompresor klime ili se ne ukljucuje ventilacija, odnosno ventilator kabine?

Link to post
Share on other sites

skini one plastike napred pa pogledaj motor da nije zaribao,probaj rukom kako se okrece,moguce da je malo zaribaao pa kada udaris haubom on se pokrene,ili su mu lose cetkice,mada mozda je samo neki los kontakt

Link to post
Share on other sites
Uh, tesko da se osigurac pomeri sam od sebe, ima on dobar kontakt. Meni to nekako vise zvuci kao problem sa upravljackom jedinicom automatske klime, imao sam slican problem na Audiju A4.

Nego, da li imas problem pa ti se ne ukljucuje kompresor klime ili se ne ukljucuje ventilacija, odnosno ventilator kabine?

Nije automatska klima...

Poslusaj Wice-a :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
Uh, tesko da se osigurac pomeri sam od sebe, ima on dobar kontakt. Meni to nekako vise zvuci kao problem sa upravljackom jedinicom automatske klime, imao sam slican problem na Audiju A4.

Nego, da li imas problem pa ti se ne ukljucuje kompresor klime ili se ne ukljucuje ventilacija, odnosno ventilator kabine?

ventilator kabine se ne ukljucuje iako cijelo vrijeme lagano puse zrak ali to primjetis tek kada prislonis ruku na otvor.ako stavim prekidac ventilatora na bilo koju brzinu od 1 do 4 ne reagira uopce!ali to mi nije jasno zasto se tek upali kada se dobro zagrije motor.

Link to post
Share on other sites

Meni so te desilo skoro sa peticom,radi ne radi pa kad je malo hladnije proradi,ili ti je crkao motor ili cetkice nema trece.Kod e36 se desava da radi samo 4 brzina to ti je onda crkao neki otprnik ali kod tebe to nije slucaj jer ti ne radi uopste!

Link to post
Share on other sites

Dakle, upravo raskopao i dosao do kucista motora ventilatora! i naravno ne radi sve dok nisam kucnio malo po ovoj plastici sto sam oznacio crvenom strelicom!!wtf??znaci radi samo tako kad ga "probudis" s necim!da li su stvarno u pitanju samo cetkice? i sad ono sto me jos zanima jeste kako doci do motora, sta teba napraviti na ovoj plastici da bi ju skinio?prvi puta se susrecem s ovim i prvi puta vidim ovo tako ako je netko skidao vec ovo molim da mi detaljno postupak opise kako bih mogao doci do motora!hvala!

ventin.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Zanemarite prosli post jer sam u međuvremenu skuzio kako doci do motora!sad kad sam skinio ovu plastiku, probao sam rukom okreniti i ide ventilator normalno bez greske, cak sada mi i radi bez ikakvog tuckanja i udaranja.sta mi preporucujete da sada napravim kada sam vec dosao do motora?da li mozda ima kakav efekat ako negdje pospricam malo sa wd 40??

Link to post
Share on other sites

Meni je sa tim simptomima ventilacija pravila problem. Zamenio sam jez i sve radi bez problema. Jez se nalazi izdan pedala sa desne strane. Malo je zajeban za skidanje. Moras da skines onaj tapacir od volna na dole i onaj sa desne strane pedala. Isti je zakacen sa dva torex srafa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jes da je ova tema od pre 3 godine ali bolje ovde da nastavim nego da otvaram nove teme...

Ja imam problem sa ventilacijom, sa vozaceve strane koju god temperaturu da podesim duva vrelo gore u soferku, dok za suvozacevu stranu radi podesavanje temperature, onda srednji deo ima podesavanje toplo hladno medjutim kad je bio ukljucen samo gornji deo i ukljucim srednji ne bitno kako stoji taj tockic duva samo toplo i hocu da izludim, provalio sam da kad iskljucim gornji upalim donji i srednji deo pocinje da blago hladi ali jedva, ne znam sta da radim, imam auto koji samo greje, klima ne radi a ni ventilacija hocu da umrem u kolima kad pocne kisa... da li je neko imao slican problem ako sam uopste uspeo da objasnim sta se desava :lol: nadam se samo da necu morati da rasturam ceo sistem ventilacije da bih resio problem :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...