BMW 750i


Recommended Posts

Da li neko zna koliko trosi 750i 99 godiste i kakav je to automobil ustvari koliko mu je kvalitetan motor, jer znam da e39 od 98 god do negde 2000 god ima motor od alusila i da nije toliko dobar izdrzljiv kao raniji modeli! :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

trosio kao Scania i Volvo,moj prijatelj ima ali 91god. kaze da mu nikad u gradu nije trosio ispod 25lit.,20 otvorenom,motor e to pitaj majstore!

Pazi ovo je dosta noviji automobil kao i motor tako da sigurno manje trosi... a jel imas pojma za cenu registracije, makar od prilike?

Link to post
Share on other sites

Pazi ovo je dosta noviji automobil kao i motor tako da sigurno manje trosi... a jel imas pojma za cenu registracije, makar od prilike?

Tacno je da M73 trsi manje od m70 ali opet ako kupujes V12 5.4 motorom onda nebi trebalo da te to mnogo zanima.Lepo ti je Nidza rekao po gradu ti je potrosnja minimum 20L i to da ga mazis.750i E38 = 5.379 kubika i 240KW pomocu toga saznaj kolika mu je registracija.

Link to post
Share on other sites
Pazi ovo je dosta noviji automobil kao i motor tako da sigurno manje trosi... a jel imas pojma za cenu registracije, makar od prilike?

ako ti je za utehu moze da trosi 2lit.manje.Ne znam da li si imao priliku da vidis koliki je to motor,strahota,treba to nahraniti gorivom,ne zaboravi na tezinu tog auta koja je 2tone!Nas drug Dzoni vozi u kocki 3.5 iz sedmice, u kockicinoj karoseriji trosi 17lit a mozes ca zamislis sta je sa sedmicom koja je teza za 800kg,spektakl!Vlado to ti ne treba u zivotu,registracija za 3.0 286p.s je 700eur,za ovo je sigurno 850-900eur

Link to post
Share on other sites

Hvala momci! to pitam jer imam kombinaciju da ga uzmem iz nemacke u totalnom fulu! dupla dig. klima, bela koza, tv, dvd, hi fi muzika, gps tracking sistem, senzori za kisu, parking senzori, telefon, bi xenoni, felne M napred 19' nazad 20', 4 izduva, mf. volan.... sve zajedno da ga uvezem (bez registracije) 7000 evra a auto je 99 god i presao je 75.000 km!!! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Svi znamo da su ti automobili pravljeni zbog prestiza,sve je to lepo dok ne stanes na pumpu,sipas mu za 2.000din a on ti se nasmeje!Nisu toliko jeftini bez razloga,misli otome!O>K> ako imas novca za to!

Link to post
Share on other sites

Svi znamo da su ti automobili pravljeni zbog prestiza,sve je to lepo dok ne stanes na pumpu,sipas mu za 2.000din a on ti se nasmeje!Nisu toliko jeftini bez razloga,misli otome!O>K> ako imas novca za to!

Imam para da ga kupim, registrujem, a za gorivo i servis... necu da budem vulgaran! Hvala jos jednom! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koliko trosi 750i 99 godiste i kakav je to automobil ustvari koliko mu je kvalitetan motor, jer znam da e39 od 98 god do negde 2000 god ima motor od alusila i da nije toliko dobar izdrzljiv kao raniji modeli! :prankster2:

...potrosi SVE sto mu sipas, ispod 20 u gradu moze ali tesko drugar ima 740 sa 4.4 motorom koji ide i u x5 pa mu je rekord 16 al po autoputu kroz grad ! :(, motor je extra kvalitetan, pravljen da se u njemu voze direktori i predsednici, nemoze da omane !

a za e39 nisi u pravu !!!

registracija za moj 735 .98 god je bila 760eu pre poskupljenja a isto je odprilike za sve preko 3000ccm i 110kw tako da bi bila oko 800-900eu ili vise s obzirom da je mladji od .98 god. ali to ne moze da se uveze kod nas !

...e sad da se vratimo na e39, motori koji su pogodjeni su pravljeni do druge polovine 98.god !...posle toga je sve ok ali ako planiras da vozis na plin ne bi trebalo ni to da te brine, pod uslovom da motor vec nije u losem stanju !

Link to post
Share on other sites

a sta nije tacno ???, molim te proveru ubuduce pre nego li postavis takvo pitanje i pride okacis konstataciju "ovo drugo je tacno"

PA NA 4.4 KOJI SE UGRADJIVAO U BMW X5 a pre toga je bio i seriji 7 konkretno u 740IL !!!

a sto se tice onog motora iz 750 to je mozda i jedan od najkvalitetnijih, inace je bio ugradjivan i u nekom Rolls Royce-u !!!

Link to post
Share on other sites

U X5 se ugradjivao taj motor sa 320 i 286 ps

to sam rekao jer se slazem sa tim gore sta si napisao...

4.4 od 315ks je u 740il ! a drugi je sa 290ks ali posto ih svugde mrdaju za po koji konj gore dole to je nebitno, oba izuvaju kako idu !!!

...ako malo drugacije formulises pitanje ne bi bilo zabune ! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

neznam meni te 7-ice su totalno nezanimljive

nit sam biznismen nit ozbiljan covjek jer kola kojia nece da idu bocno NISU ZA MENE

p.s.prije par mjeeseci sam na svadbi uspio rastrgnuti lamelu i potisnu na 735 iz 2001 a da nisam uspio da ide kako ja hocu i dje ja hocu p.s.na autu su 20' pa me i necudi ali ipak... NIJE TO ZA MENE

Link to post
Share on other sites

:prankster2: ja prosle zime na 735 promenio dve lamele pre nego sam shvatio da taj auto nije za mene !!!! ali je ovaj isao poprecke kako hoces !!!

Link to post
Share on other sites

...potrosi SVE sto mu sipas, ispod 20 u gradu moze ali tesko drugar ima 740 sa 4.4 motorom koji ide i u x5 pa mu je rekord 16 al po autoputu kroz grad ! :prankster2:, motor je extra kvalitetan, pravljen da se u njemu voze direktori i predsednici, nemoze da omane !

a za e39 nisi u pravu !!!

registracija za moj 735 .98 god je bila 760eu pre poskupljenja a isto je odprilike za sve preko 3000ccm i 110kw tako da bi bila oko 800-900eu ili vise s obzirom da je mladji od .98 god. ali to ne moze da se uveze kod nas !

...e sad da se vratimo na e39, motori koji su pogodjeni su pravljeni do druge polovine 98.god !...posle toga je sve ok ali ako planiras da vozis na plin ne bi trebalo ni to da te brine, pod uslovom da motor vec nije u losem stanju !

Moze da se uveze! pise da je euro 3!!!

Link to post
Share on other sites

Obrati paznju jer ces cekati na homologaciju dugo jer je auto star vise od 3 godine, morace da stoji na carini dok to ne urade a svaki dan se placa lopovska lezarina, brat uvezao iz nemacke e46 2001 i cekao mesec dana da se uradi homologacija(potvrda da je euro3) ma lopovska posla.Cuo sam za slucajeve da je auto stajao po nekoliko meseci tako da se prvo dobro raspitas oko svega i da nadjes neku vezu na carini da se to odradi sto pre. Sa vezom pa je cekao mesec dana.

Link to post
Share on other sites

Obrati paznju jer ces cekati na homologaciju dugo jer je auto star vise od 3 godine, morace da stoji na carini dok to ne urade a svaki dan se placa lopovska lezarina, brat uvezao iz nemacke e46 2001 i cekao mesec dana da se uradi homologacija(potvrda da je euro3) ma lopovska posla.Cuo sam za slucajeve da je auto stajao po nekoliko meseci tako da se prvo dobro raspitas oko svega i da nadjes neku vezu na carini da se to odradi sto pre. Sa vezom pa je cekao mesec dana.

Imam veze na carini... sad ste me skoro odgovorili od kupovine! Jbg. sone, mnogo je dobra masina a i ocuvana! o opremi da ne pricam! :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Imam veze na carini... sad ste me skoro odgovorili od kupovine! J

Ne,ne odgovarate niko,zasto da ne ako si u mogucnosti,ali kad vidis neki e36 2.5 ili e30 2.5 ne pokusavaj nista!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Pa zato sto ta masina nije pravljena za "GAS" vec za uzivanje,a ne bi izdrzao da ga ne puknes po gasu,dzaba to je mrcina!

Nidzo mnogo dobra jaka, lepa mrcina! a bez plina ne bi mogao da je vozim realno. Odakle mi za peticu pa jos i za sedmicu koja trosi duplo vise po gradu! pogotovu sto ta ladja ide nezdravo dobro, tako da bi je przio kao lud!

Link to post
Share on other sites

Prijatelju posto imas e39 koji je u dobrom stanju i takodje auto za uzivanje,moj predlog ti je da uzmes jednu dobru kocku stavi joj 3.5 i kads ti se divlja upadnes u nju,a e39 imas za kulturu i uzivanje!ja ti garantujem da bi te e36 2.5 oduvao sa tom sedmicom,opet nije ta 7-ca za gazenje!

Link to post
Share on other sites