Recommended Posts

Kad upalim ujutru auto (kad je hladan) i ako odma dam gas, izmedju 2000 i 3000 rpm pocinje da se cuje cangrljanje iz motora, i to prestaje posle 1-2 min. Ako ga ostavim na leru da se zagreje tih 1-2 min posle nema cangrljanja. Znaci samo kad je hladan prvih 1-2min na preko 2000 rpm... sta se to desava, da li je vanos ili nesto dr. Auto lepo ide i ravnomerno vuce, nema greske na dijagnostici... majstori pomagajte

Link to post
Share on other sites

Iste simptome je imao moj drugar na istom motoru! Cackali mu vanos nekoliko puta i na kraju se ispostavilo da je hidro spaner. Jedini je problem taj sto je izmedju cackanja vanosa i konstatacije da je hidro spaner pokrivio ventile i napravio stetu od oko 500e! Moj savet ti je da odes u neki BMW servis i platis 2000-3000 din i resis problem,nije to strasno!

Link to post
Share on other sites
jel ima jos neko misljenje u vezi ovog. Neka se jave klinik, m54, 528iA ... voleo bi njihovo misljenje da cujem

Nama ne verujes... :)

Link to post
Share on other sites

Leon ti je dao sasvim korektan odgovor, "čangrljanje" mogu da izazovu svi nabrojani problemi tako da je najbolje da proveriš sve navedeno.

Premalo je podataka da bi se ovako na nevidjeno moglo tvrditi bilo šta, ali ja bih "krivca" tražio ili u Vanosu ili u španeru lanca. Za Vanos možeš lako da proveriš tako što će neko da turira motor dok ti podigneš haubu i slušaš da li "čangrljanje" dolazi iz Vanosa ili ne. U svakom slučaju nemoj da voziš auto u takvom stanju osim do pouzdanog servisa, možeš da napraviš mnogo veći problem i štetu nego što je to sad slučaj.

Link to post
Share on other sites
Leon ti je dao sasvim korektan odgovor, "čangrljanje" mogu da izazovu svi nabrojani problemi tako da je najbolje da proveriš sve navedeno.

Premalo je podataka da bi se ovako na nevidjeno moglo tvrditi bilo šta, ali ja bih "krivca" tražio ili u Vanosu ili u španeru lanca. Za Vanos možeš lako da proveriš tako što će neko da turira motor dok ti podigneš haubu i slušaš da li "čangrljanje" dolazi iz Vanosa ili ne. U svakom slučaju nemoj da voziš auto u takvom stanju osim do pouzdanog servisa, možeš da napraviš mnogo veći problem i štetu nego što je to sad slučaj.

Ok! Hvala, javljam se kad sredim auto...

Link to post
Share on other sites