Recommended Posts

e ovako drugari u pitanju je bmw 7 e38 95 godina,vozio sam do danas na ljetnim 19-kama i tresao je prednji trap kao lud oko 90-110 a kad pocnem kociti jos vise pocne tresti,i ja sve kontam do losih je to guma,ja danas stavim zimske 16-ke i kontam nema sta rjesio sam problem i ja opet na 90km/h sasvim malo trese ali opet trese ;) sta to moze biti?

Link to post
Share on other sites

e vidis nisam znao za tu informaciju da moze tresti i kad vozis,a diskove sam kupio nisu presli ni 5000km a skripe i tresu nove sam kupio marka meyle

Link to post
Share on other sites
Delovi koji se lako menjaju,ne daju se velike pare majstoru,ne mozes zbog kvara istih ostati na putu e takvi delovi se mogu staviti i neki slabijeg kvaliteta ukoliko se nema za bolje u suprotnom od navedenog se stavlja samo dobro ili najbolje,dakle ko moze original ili nesto sto je zadovoljavajuce,kod trapa je najbolji pored originala 1.Lemforder,2.Trw,3.Swag,4.Moog,5.Febi.

Delovi koji su provereno smece:1.Meyle,2.Optimal,Trucktec,4.Flennor,5.Nk,6.Starline,7.Teknorot itd.

Link to post
Share on other sites
e vidis nisam znao za tu informaciju da moze tresti i kad vozis,a diskove sam kupio nisu presli ni 5000km a skripe i tresu nove sam kupio marka meyle

Meyle!! ;) :D ,ocena od 0-10,-2(minus dva)!!

Link to post
Share on other sites

nisam imao iskustvo sa meyle ali eto prvi put cujem da su losi, kolko znam to je jedna od jacih kompanija koja pokrica citav svijet s dijelovima. djeluju mi puno bolji od svog turskog i kineskog smeca ai skuplji su barfem kod nas od mnogih. . ali izgleda da sam pogresno procijenio ;)

nesto sam i naucio danas :D

Link to post
Share on other sites

Guscija mast ;)

Ta mast koja se maze je bakarna i maze se izmedju plocica i klipova, a ne po strani koja ide do diska :D

Plocice skripe i tu nema mnogo pomoci, jedino sto se moze probati jeste da se uzme sitna smirgla i predju plocice malo, da skines prvi sloj jer je on najgori sto se tice skripanja

Ali sitna, P600 npr, ne neka krupna pa da napravis riseve i da ne mozes posle da zakocis :D

Link to post
Share on other sites

Apsolutno nema veze sa diskovima to tresenje , diskovi su krivi na svim brzinama a ne samo na 90.

Kod tebe je sledeca muka i u to sam bar 80% siguran a to je centralna spona pod brojem 10 (Tie rod,center)

Mzk0OV9w.png

http://bmwfans.info/parts/catalog/E38/Seda...nkage_tie_rods/

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li će ti ovo pomoći ali ipak da spomenem. Imao sam sličan problem , doduše pri manjoj brzini, i meni nije valjao zadnji ležaj kardana. Ona guma u kojoj se nalazi ležaj se razlokala pa je treslo.

Link to post
Share on other sites