Upgrade foruma


Recommended Posts

mene jedino smeta CENTER ALIGN teksta (podataka) ispod avatara kao i font voh slova dok sad kucam poruku....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo svežine i promene u svakodnevnici je uvek dobrodošlo, tako i ovo osveženje na forumu :)

Medjutim imam par zamerki i pre svega jednu sugestiju, a to je da se neke krupnije stvari (novi sistem podnošenja komentara, interface, default font, raspored i lokacija opcija itd) izmene tj. poprave što pre jer je tačno da je sve pitanje navike i da se ljudi na sve naviknu pre ili kasnije, ali ako već nema potrebe ne bi trebalo da se navikavamo na neka ne tako dobra rešenja.

Slažem se sa Sukijem da je default font ne baš najbolje rešenje, a i pored činjenice da ja imam odličan vid nekako je sitan i nečitak, tako da bi ga pod hitno valjalo promeniti barem na onaj stari koji je bio daleko "čistiji" i čitkiji.

Opciju "Forums" bi trebalo "pridružiti" opcijama lociranim sa leve strane, jer je tu logičnije da bude, a opciju Search kao i polje za pretragu pomeriti skroz udesno.

Logo je definitivno minijaturan i trebalo bi da bude veći, barem BMW ne treba da se stidi i krije svoj identifikacioni znak :)

Kombinacija boja je prilično neodredjena, izmedju onoga što bi simbolizovalo BMW (svetlije nijanse plavog) i neke slobodne kombonacije tamnih i svetlih nijansi plave boje, tako da se sve završilo na nekoj skoro pa tirkiznoj nijansi.

I kod odgovaranja u temi, mislim da bi moralo da se vrati da polje za pisanje poruke bude ispod a ne iznad hronološki poslednjeg komentara u temi. Malo pre sam odgovorio čoveku u temi oko 325tds, i pošto sam par puta pišući odgovor morao da se vraćam na njegovo pitanje i čitam detalje, morao sam svaki put da skrolujem naniže i natrag, umesto da je njegovo pitanje iznad polja za unošenje poruke i da se sve lepo vidi na jednom aktivnom ekranu/monitoru na kompu. Ovo je po meni vrlo nefunkcionalno i nepregledno, i nema sumnje da će dovesti do zabuna i nesporazuma na forumu, pa bi ovo valjalo ispraviti što pre, dok se estetski forum može postepeno "doteravati" u nekom dužem periodu.

Otprilike to je to što sam do sad primetio.

U svakom slučaju hvala administratorima na utrošenom vremenu i trudu, i ovo nisu pokušaji da ih naučim kako da rade svoj posao nego samo dobronamerne sugestije kako bi funkcionalnost foruma bila što bolja a sam forum što lepši i pregledniji, što je uostalom cilj svima nama.

Link to post
Share on other sites

Svaka cast na izmenama , uspeli ste da zbunite i one koji se tesko bune !Vidite li koliko je malo user-a na lose pripremljenom novom izdanju foruma.

Ali hajde da ne nalazimo samo mane vec da damo i konkretne predloge.Tekt ispod avatara bi mogao biti vidjen samo po potrebi , npr.padajuci prozor postavljanjem misa na tu lokaciju,mislim da je bitnije sta pise u diskusiji od toga ko je gde i kad rodjen do toga koliko ima automobila.Ovako ispada ako u profilu uneses more podataka tvoj prostor na ekranu zauzima do pola ekrana , a od komentara mozda jedna recenica.A sto se tice kontrasta meni je licno previse bledo , ali to je stvar ukusa.

Uz najbolje namere pozdrav !

Link to post
Share on other sites

Tekt ispod avatara bi mogao biti vidjen samo po potrebi , npr.padajuci prozor postavljanjem misa na tu lokaciju,mislim da je bitnije sta pise u diskusiji od toga ko je gde i kad rodjen do toga koliko ima automobila...

...a toliko sam se trudila da ubacim link automobila u profil (to mi je nesto logicno za auto forum) :)

salim se, mislim da je previse informacija u profilu (na primer : "interests" i kad je ko "joined")

hajde dalje sa sugestijama...ja cu to posle sistematizovati da bi covek koji je za ovo zaduzen (kriv) lakse sagledao :)

Link to post
Share on other sites

Malo smo svi alergicni na promene, ali to nam je izgleda u krvi. IPB 3.1 je mnogo kvalitetniji forum od bilo koje IPB 2.x verzije. E sad, to sto se vidi spolja, tj. ono sto obicni korisnici vide je samo deo izmena koje se desavaju kada se forum upgrade-uje. Ono sto je iza, tj. administracioni panel se menja 3 puta vise nego spoljni izgled, tako da je, koliko god vam to neverovatno izgledalo, administratorima jos tri puta gore i teze nego korisnicima. Zato samo malo strpljenja i sve ce doci na svoje. Vec sam se "bakcao" sa 3.0 verzijom i znam da je mnogo komplikovanija za podesavanje od one stare, a uz to, jos uvek ne postoje svi dodaci koji su postojali za staru verziju. Zato je bitno strpljenje clanova foruma dok sve stane na svoje noge i dok se instaliraju svi dodaci. Skin tj. izgled je najmanja stavka i to je najlakse promeniti a to je samo stvar navike.

Neko ko se prvi put susrece sa forumom i ko naleti na ovaj, sigurno bi pri susretu sa starom verzijom rekao kako je ta stara verzija odvratna vizuelno i prakticno. Tako da po stoti put kazem, samo malo strpljenja. Inace, kako je ovo novija verzija, sve opcije koje su bile korisne u staroj su tu, a ubacene u i nove, koje su falile na starom forumu a koje su ljudi trazili.

Kick, sto se mene tice svaka ti cast sto si se odlucio za ovaj krupan korak i imas moju punu podrsku. Iskreno, nas forum je i dalje na staroj verziji i pravo da ti kazem ne smem da se usudim da je menjam.

Keep up good work ;)

Link to post
Share on other sites

P.s. Mozda mi se cini da forum radi sporije?!?!

Ispravite me ako gresim!

Mislim da ne gresis. Prvih par puta ce ti biti sporije jer sve slike skida direktno sa net-a, a kada ih cache-uje, onda ih ucitava direktno sa kompa. Posto ti je cache u kompu ostao od starog foruma, sada treba malo vise vremena dok komp "pohvata" nove slike i dok ih ne sacuva negde u kompu kako bi lakse ucitavao forum.

EDIT:

Zaboravih da napisem u prethodnom postu, meni se ova verzija jakoooo svidja.

Link to post
Share on other sites

Jedina zamerka mi je na pocetnij strani, tj. mnogo mi zbijeno nekako deluju teme zbog ovoga sto je ubaceno sa desne strane (Recently Added Topics i Watched Content).

Da se to izmesti i "produze" teme, kao kad udjes u podforum , od mene cista 10ka.

Imas strelicu skroz desno. Kliknes na nju i... gle cuda, teme se produze :D

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne gresis. Prvih par puta ce ti biti sporije jer sve slike skida direktno sa net-a, a kada ih cache-uje, onda ih ucitava direktno sa kompa. Posto ti je cache u kompu ostao od starog foruma, sada treba malo vise vremena dok komp "pohvata" nove slike i dok ih ne sacuva negde u kompu kako bi lakse ucitavao forum.

EDIT:

Zaboravih da napisem u prethodnom postu, meni se ova verzija jakoooo svidja.

Skapirao sam ga... I ok radi sada...Ali i dalje mi je cudan izgled... Nekako se nikad necu navici... IP.Board je kewa

Link to post
Share on other sites

...a toliko sam se trudila da ubacim link automobila u profil (to mi je nesto logicno za auto forum) :)

Линк аутомобила под обавезно, то ми се нај-свиђа! wink.gif

Link to post
Share on other sites

Sale ne brukaj se posto je i ovo IPB

Mislio sam na stari gospodine precednice :P

Ovaj je nekako...Kako da kazem njesra! To je moje misljenje!

Link to post
Share on other sites

Izgleda da postoji neki problem kad hoces da nadjes npr. sve topike nekog clana

Udjes na neciji profil, onda na "Find my content", pa onda izaberes "View all topics xxxx has started",

ali ne izbaci sve topike nego sam par njih..

Link to post
Share on other sites

Izgleda da postoji neki problem kad hoces da nadjes npr. sve topike nekog clana

Udjes na neciji profil, onda na "Find my content", pa onda izaberes "View all topics xxxx has started",

ali ne izbaci sve topike nego sam par njih..

ne vidim tu neki problem...probaj ponovo...izaberi sta hoces:

opcija "view all posts" ..ili "view all topics" (na taj nacin ja gledam sve postove koje pise Mirsad - "M54");)

Link to post
Share on other sites

na izgled se navikavamo lagano, mada je stariji bio pregledniji, ali imam veliku zamerku na brzinu. dosta je sporiji od proslog. ipak je to bitnije od estetike za sad.

Link to post
Share on other sites