Plivajuci zamajac i set kvacila E46 320d 2003 god


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Pregledao sam teme i znam da o kvacilu ima dosta tema, medjutim nisam nigde nasao informaciju koji proizvodjaci su dobri za plivajuci zamajac i set kvacila. Hteo bih da kupim novo, pa me interesuje dakle:

1. Koji proizvodjaci su dobri za ove delove (naravno i one koje treba izbegavati)?

2. Na cega obratiti paznju prilikom kupovine (da li postoji neka caka da se otkrije fuserski deo, ako toga ima)?

3. Moze i ako neko ima svezu informaciju o ceni i gde kupiti?

Ne znam da li igra ulogu i podatak sto je menjac 6-tostepeni i sto je auto 150 Ks.

Svaka informacija ili iskustvo bi mi puno znacili

Link to post
Share on other sites

Jesi pogledao ovu?

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13472

Verovatno ce ti Nino najbolje odgovoriti ;)

Pregledao sam tu temu, zbog misljenja u toj temi sam se i bacio u ozbiljno razmisljanje za kupovinu novog seta, jedino sto nisam iskopao nigde su proizvodjaci koji su dobri za ovakve delove.

Link to post
Share on other sites

Zamajac nov ti je 95000 din(BMW),mislim da ga ne mozes naci u nekoj drugoj ponudi osim originala.Set kvacila 42000 din(BMW)Njega vec mozda nadjes u nekoj jeftinijoj verziji,Sachs,Luk.Nekoliko sam ih vec prodavao kod modela sa sest brzina 3/2003>,znaci da im je to rak rana!!

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Pregledao sam teme i znam da o kvacilu ima dosta tema, medjutim nisam nigde nasao informaciju koji proizvodjaci su dobri za plivajuci zamajac i set kvacila. Hteo bih da kupim novo, pa me interesuje dakle:

1. Koji proizvodjaci su dobri za ove delove (naravno i one koje treba izbegavati)?

2. Na cega obratiti paznju prilikom kupovine (da li postoji neka caka da se otkrije fuserski deo, ako toga ima)?

3. Moze i ako neko ima svezu informaciju o ceni i gde kupiti?

Ne znam da li igra ulogu i podatak sto je menjac 6-tostepeni i sto je auto 150 Ks.

Svaka informacija ili iskustvo bi mi puno znacili

jedino Luk radi plivajuci zamajac i najpovoljnije je 48000din evo ti telefon 021503174, a sto se tice seta kvacila pored Lukovog i Sachs radi za BMW a za cenu pitaj po prodavnicama

Link to post
Share on other sites

Bogme, razlika u ceni izmedju originala i Luk-a skoro 50.000 dinara sto se tice zamajca. Da li ima neko iskustava sa razlikom u kvalitetu? Pretpostavljam da Luk-ov zamajac ne traje bas manje od pola veka originalnog?

P.S. Drax hvala za preporuku, taman cu da ih zvrcnem u ponedeljak, tj. sutra.

Link to post
Share on other sites

Bogme, razlika u ceni izmedju originala i Luk-a skoro 50.000 dinara sto se tice zamajca. Da li ima neko iskustava sa razlikom u kvalitetu? Pretpostavljam da Luk-ov zamajac ne traje bas manje od pola veka originalnog?

P.S. Drax hvala za preporuku, taman cu da ih zvrcnem u ponedeljak, tj. sutra.

fabricki zamajac je marke Luk tako da ne bi trebalo da bude problema i ja imam isti BMW sa 6brzina

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

da se nadovezem ako nije problem.

auto pri gasenju se zatrese, pri paljenju, menjanju brzina nista. isao kod majstora da pogleda nosace motora - ok su.

verovatno je zamajac, e sad, da li vredi raditi remont i gde? ili kupiti nov? koja firma a da nije krs. 

bmw 320d 2001 100kw

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, doubledjoka said:

da se nadovezem ako nije problem.

auto pri gasenju se zatrese, pri paljenju, menjanju brzina nista. isao kod majstora da pogleda nosace motora - ok su.

verovatno je zamajac, e sad, da li vredi raditi remont i gde? ili kupiti nov? koja firma a da nije krs. 

bmw 320d 2001 100kw

Pre ce biti da je neki od nosaca motora.

Link to post
Share on other sites

nista se cudno ne cuje, kad stisnem kvacilo ista prica. hvata mi na prvi stisak.

zvuk auta mi je isti od kad sam ga kupio 2014te.

isao sam kod mehanicara i gledao ni prednja 2 nosaca na motoru i kaze da ima dva na menjacu, i da su dobri.

nikakvih trzaja nema kod voznje, startovanja, jedino kad ga gadim zatrese.

mogu da snimim video pa da ga okacim negde..

Link to post
Share on other sites