F1 u Srbiji....


Recommended Posts

bilo je u novinama , ali cisto sumnjam da ce to u bliskoj buducnosti biti kod nas ......

to sve zavisi od nasih politicara , ( MOZLI JE PRICAO SA KOSTUNICOM O TOME )a posto su oni ..... znate i sami kakvi ..... SUMNJAM

Link to post
Share on other sites

Ovo kad covek sagleda izgleda nemoguce.

Ali vecina trka se vozi po Evropi i problem je u tome sto zakon zabranjuje da se

cigarete reklamiraju a oni su glavni sponzori timova,pa je tu nasa sansa da dobijemo stazu

jer nas zakon je busan ko sito.A mi smo im blizu za razliku od Kine,Japana. . . . .

a transport ubi timove jer se trebaceo tim preseliti u roku od tri a neka dve nedelje iz kontinenta

na kontinent,tako da mozemo da imamo dva aduta za stazu mada ce pre Hrvati dobiti nego mi

jer je zena od onog indijanca Hrvatica.

Link to post
Share on other sites

bilo je u novinama , ali cisto sumnjam da ce to u bliskoj buducnosti biti kod nas ......

to sve zavisi od nasih politicara , ( MOZLI JE PRICAO SA KOSTUNICOM O TOME )a posto su oni ..... znate i sami kakvi ..... SUMNJAM

Mozda mi vec i imamo stazu, samo nismo obavesteni o tom! :preved: B) :)

Link to post
Share on other sites

Je... nijh i njihove staze , tako su tjeli u HR na Grobniku uzeti stazu i preurediti ju za formulu al su ih naši odbili , jer ako bi im dali stazu nema više motora , auta ... na grobniku ! Staza bi se koristila isključivo za formulu i bila bi u upotrebi 7 dana godišnje , pa vi razmislite šta je bolje :preved:

Link to post
Share on other sites

hmmmm , druze pa mi nemamo ama bas nikakvu stazu .....

Link to post
Share on other sites

hmmmm , druze pa mi nemamo ama bas nikakvu stazu .....

Znam da nemate ali i da ju oni naprave koji će Vam k... staza koja će cijelu godinu biti zatvorena i nitko na nju neće moći ni prismrditi bliže od 200 metara ! Otvorena će bit samo 7 dana u godini i to isključivo za formulu !

Link to post
Share on other sites

Beograd će krajem sledeće godine dobiti modernu stazu za auto-trke dugačku od 5 do 6 kilometara. Za sada se samo nagađa gde će autodrom biti izgrađen a jedna od lokacija koja se pominje je prostor kod stare kasarne u Bubanj potoku. Staza neće biti predviđena za trke "Formule 1", ali nadležni ne isključuju mogućnost da Beograd u doglednoj budućnosti dobije stazu za "najveći cirkus na svetu".

Po nekim procenama, za izgradnju autodroma neophodno je izdvojiti oko 15 miliona evra. Predviđeno je da se budući objekat prostire na najmanje 40 hektara prostora i da se sastoji iz dve celine. Jedna bi bila namenjena za poligon preventivne i bezbednosne vožnje, gde bi se vršila provera profesionalnih vozača, i vozača mlađih kategorija, a drugi deo koji će se nalaziti oko tog poligona biće namenjen za auto, karting i moto trke.

- Trenutno se radi na iznalaženju prave lokacije i do Nove godine bi trebalo tačno da se zna gde će se objekat nalaziti. Nadamo se da će Grad odobriti jedan deo zemljišta na korišćenje po povoljnim uslovima. Kad se odredi lokacija pristupiće se izradi predprojektne dokumentacije. Vrlo interesantna lokacija je Bubanj Potok, gde je veoma dobra komunikacija puteva - kaže za "Blic" Miodrag Minić, sekretar Auto-moto saveza Srbije i dodaje da bi, ukoliko se poklope sve kockice, prvi radovi mogli da počnu sredinom sledeće godine.

Izgradnja ovakvog objekta podrazumeva da će osim "padoka", dela gde su smešteni automobili, pored staze biti izgrađeni i restorani, hotel, prostor za kamione i drugi prateći objekti. U nekim evropskim gradovima postoje i benzinske pored autodroma.

- Tu ćemo se poslužiti iskustvima Austrijanaca i Nemaca, gde postoji veliki broj sličnih objekata. Ako sve bude kako smo planirali, izgradnja autodroma mogla bi da počne polovinom sledeće godine - najavljuje Minić i dodaje da je Auto-moto savez za ovu ideju dobio punu podršku Grada i Republike, pa se već radi na iznalaženju najpovoljnije lokacije.

Ukoliko se ova ideja ostvari, Beograd bi uskoro mogao da dobije trke za Prvenstvo Evrope ili najmanje Prvenstvo Balkana, jer sličan objekat za sada ne postoji u okolini, ne računajući stazu za "Formulu 1" u Mađarskoj. Minić naglašava da autodrom neće biti predviđen za trke "Formule 1", ali da to ne isključuje mogućnost da Beograd i Srbija u doglednoj budućnosti dobiju i stazu za "najvećei cirkus na svetu" koji svake godine okuplja najmanje šest milijardi gledalaca. Ideja da se u Beogradu izgradi staza za "Formulu 1" datira nekoliko decenija, ali se time do sada niko nije ozbiljno pozabavio. Jedna od nesuđenih lokacija bila je na Sajmu, a razmišljalo se i o lokacijama kod Orlovače i u Novom Beogradu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

znaci u komsiluku naseg clana " pimp-a " , valjda ce nam nabaviti narte preko veze ....

Link to post
Share on other sites