Kako ih naterati bar da razmisle....


Recommended Posts

Kako naterati ove naše političare,da bar razmisle i donesu zakon o posedovanju više od jednog auta na jedne table,kao npr u austriji,a da se plaća osiguranje samo za najjači od njih.

Voleo bih da čujem vaše mišljenje o tome

Link to post
Share on other sites

oni nisu bre jos ni doneli zakon o motoru kao potrosnu robu a to ima svuda cak i u sloveniji i hrvatskoj...a taj zakon sto ti mislis bice negde oko ..........2024te

Link to post
Share on other sites

Nece ga biti nikad,pa ljudi ne shvatljivo je da ja placam 500eur registraciju za auto koji je 21god star a da neko ko ima nov sa istom kubikazom placa 30 eura vise!van svake pameti

Link to post
Share on other sites

Ako se uvede ikakav zakon slican nekim evropskim, za auto star 21 godinu ce se placati duplo vise nego za auto slicnih karakteristika novije generacije. Jbg, zakoni o cuvanju zivotne sredine, izduvni gasovi..

To je na zapadu luksuz, fazon je voziti auto koji ne ispunjava norme, oldtajmera.... al zato se i placa dodatan porez

Link to post
Share on other sites

Tacno je to da na zapadu placaju dodatne poreze sto je auto stariji jer zele da te nateraju da zamenis svoj auto za nov. Zato tamo negde ljudi svoje automobile menjaju na max 5 god. jer nakon toga pocinje daleko vece placanje.

Medjutim, hm, medjutim, zaboravljamo jednu vrlo bitnu stvar. Standard.

Izracunajte sami koliko jedan stranac moze kupiti tv-a od svoje plate, a koliko mi.

Jbg, jb se drzavi koliko ti treba plata za jedan nov auto kada ti daju mogucnost kupovine na 5 god. A kakve li koincidencije, na zapadu postoje isti takvi uslovi, a mozda cak i bolji, recimo 20 god.

Prema tome, posto idemo ka tom zapadu ubrzanim korakom, verovatno cemo i mi uskoro imati iste takve uslove, sa jednom malom razlikom. Plate ostaju iste, tacnije povecavaju se svake godine, ali taman toliko koliko je skocio dolar. Mozba ustvari malo vise za recimo peni. Ej svake godine mogu od plate kupiti za po peni vise dolara, ejjjjjjjjjj. I to je nesto.

Al da ne kenjam vise, dobicemo od drzave k...c da isteramo oci.

P.S. Jednom vec rekoh ne spominjite drzavu jer mi psovke same naviru, te zato izvinjenje svima na ovakvom recniku.

Link to post
Share on other sites

E svaka ti zlata vredi :D

pa brate peni godišnje malo li je na ovu glad :D

ma samo je psuj za bolje i nije

velika kubikaža (ja bih rekao neka tek minimalno normalna)odmah ti udaraju porez na luksuz bez obzira što je auto star 100 godina

deru nas na registraciju,gorivo putarinu i na šta sve još :D

j....š takvu državu

Link to post
Share on other sites

ok ako toliko paze na životnu sredinu što onda ne uvedu olakšice za one koji voze na gas :D

pa ima olaksice za vozila na TNG !!! ja posto sam uradio atest i dao preko 50 eu sad prilikom svake registracije ustedim oko 200din na cenu od 35000din koliko kosta cela registracija !!! :D

Link to post
Share on other sites

Drzava je takva kakva je. I sad cu cene previsoke za nas standard. Jednostavno hoce da naprave jednu sterilnu, vestacku sredinu sa ovim postojecim stanjem, ne obaziruci se na standard drustva. Glupo mi je da navodim primere jer nemaju veze sa kolima, al moram jedan, naime, kod nas su hrana i najvaznije zivotne namirnice za nekih 30% skuplje nego u Nemackoj. Jel to normalno? Na silu sprovode rezim, dok oni lade jaja u audijima koje im mi placamo kroz regu nasih kockica starih 21god i vise.

Ova zemlja je toliko nesredjena , da nemam reci, a sredjivanje pocinje od nas i nasih kola starih 3 decenije.

To je jebeni prioritet ! Pitanje od najveceg drzavnog znacaja !

Riba smrdi od glave pa nek pogledaju smradovi u svoje dvoriste !

Dole sistem !

Link to post
Share on other sites

Pocece i vazduh da naplacuju, redovno uzimaju pare za puteve a putevi sve gori, a sto se tice kur.a koliko su pohlepni nece dati ni to da izbijes oci, Svuda u svetu daju raznorazne stimulanse za plin a kod nas samo udri. Hocemo u evropu eto nam evropske cene a sve ostalo u p....., a cena goriva iz meseca u mesec samo raste samo da ti otmu pare, izbole njih sto kazete i za nas i ekologiju i drzavu, bitno da se namlate para, to im je jedina briga, a i cg table ce pustiti da se registruje samo da im zafali malo kesa ili da dodje neki novi ministar kome trebaju pare i eto nama preregistracije.

Link to post
Share on other sites

u svajcarskoj je to regulisano kako treba a ima i omaski npr,ako imas 2 auta vozis ih na 1 registraciju 1 osiguranje.a ako vozis npr m5 e34 ili naj noviji m5 placas skoro isto osiguranje jer se gleda prvobitna cena automobila kad je izasao taj model.elem dobro je sto se osiguranje smanjuje svake godine tj: ako imas vozacku 1 ili 2 godine placas puno osiguranje 100% a ako si vec iskusan vozac(manji je rizik da napravis neko sranje i nisi pravio katastrofe po tvoje osiguranje) smanjuje ti se procentaza osiguranja .ja npr placam 30 % :D

a npr ako napravm neku saobracajku i da sam kriv 100% jos da sam imao alkohola u sebi osiguranje ce da ti plati al se zato vracas na 100%.. sto se tice putarina to su isto dobro resili .elem nigde nema rampi i nigde ne placas nista :D osim na izlazu zemlje ali ni tu ne placas nista ima samo rampa:) putarinu placas nekih 40chf ili oko 25 evra godisnje u obliku okrugle nalepnice koju zalepis na soferku (vinjeta) i picis gde oces ...a ako je nemas hmmm naebo si :D a sto se tice starosti automobila to nema nikakve veze ,jednostavno mora svaki auto da prodje ekspertizu izduvnih gasova svake 2 godine da bi mogao da se vozi i bude u saobracaju... :D

Link to post
Share on other sites

a da kradu u srbiji znam da kradu i to je jako vidljivo ...kao npr propisani standardi magistralnih ili autoputeva postoje u obliku sirine trake ,2 trake itd postoje i svaki put ima svoju sifru propisanu po kojoj se gradi ...ali nasi su od svakog napravili nove standarde i skratili ih u sirinu za koji cm,pa ti vidi 50 cm x 100 km= mnogo eura ...a neko je dao pare za ceo put!

Link to post
Share on other sites

a to je najgore niko ne izlazi u javnost i kao putevi su nam super!moreee mamu im j***m klosarsku jebo ih sloba i 5 oktobar za koj smo .!. gutali suzavce ,bombe sad jos treba da se ispoubijamo po losim putevima .treba zatrovati tu gamad sve od reda i napraviti jedan veliki parking za evropu od cele srbije(al kvalitetan) tako cemo jednino moci u UN

Link to post
Share on other sites

majmuncine su teske.poznat vam je jos jedan problem da nase vozacke ne vaze nigde u svetu a sto je to tako ?

postoje 2 razloga! jedan je promena vozacke dozvole koja lici na toalet papir i nosi naziv SFRJ-a ..drugi je osnovna signalizacija i oznake na putevima(to se odavno zataskalo i niko vise ne spominje)naime evropska unija nam je doslovce rekla da ako se vrse vozacki ispiti sa losom signalizacijom i oznakama na putevima znaci da smo lose uceni!primetice te da su neki znakovi upozorenja zuti a neki beli(nasa divna vlada je obecala 2001 da ce da ih promeni do 2010 bruka :)treba svi beli da budu , slovenci su ih promenili za manje od godinu dana hrvati isto tako,neki znakovi i ne postoje ili otkinuti ,a gde su pesacki prelazi i razna obelezja na putu ...?jednom recju katastrofa .dodje mi da zakacim neku bombu ko arapin za benburu i zaletim se u skupstinu pobijem govna i gotova stvar!

Link to post
Share on other sites

brate sve i da uradiš tako opet ništa nećeš promeniti

doći će nove drkadžije kojima će opet biti malo para i sve u krug

što se puteva tiče dosta je samo da se pogleda auto-put

zajebeš li se da ne poznaješ deonicu i uletiš malo brže tu je kraj ali oni i dalje tvrde ono što tvrde a što mi radimo trapove svake godine jbe se njima oni se voze u kolima koja smo mi kupili i hoće u ez EU desiće se i to .....jednog lepog dana

Link to post
Share on other sites

ma ebo im pas mater ...u sustini nisam neka pristalica EU al jesam da bude sve kako valja i kako dolikuje.nekad su oni iz eu dolazili kod nas da grade puteve isli u nase skole bili radna snaga itd bili smo jaki.to im je i smetalo pa su nas razjebali,a sad usput rasparcavamo sami sebe i ono malo sto nam je ostalo. vise sam zagovornik neke nase BALKANSKE UNIJE .BU ili UB unija balkanaca ili balkan union :D i naravno ja predsednik :D imali bi ste puteve ko staklo i svakom vozacu bmw-a gola peracica prozora za dz :D a gorivo upola cene :D

Link to post
Share on other sites