Crkla d2s Xenon sijalica


Recommended Posts

Posto mi je crkla na e39 d2s xenon sijalica a vidim na realoem vrlo interesantne cene za zamenu iste, da li ima neko da mi predlozi neku drugo soluciju koja moze jos bolje da svetli ili da placam original d2s sijalicu.

Toma

Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes da predjes na after market kit... To ti je svakako jeftinije. A cenim da nista neces uraditi zamenom jedne sijalice jer ce ti se videti razlika medju farovima.

Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes da predjes na after market kit... To ti je svakako jeftinije. A cenim da nista neces uraditi zamenom jedne sijalice jer ce ti se videti razlika medju farovima.

To sam i ja razmisljao posto nikada stvarno nisam bio zadovoljan jacinom farova.

Molim za savete sta moze da se stavi umesto originala i da dobro svetli.

pročitaj oznaku sa nje

počinje sa 85122

Cim je budem sutra skinuo, citam, ali po real oem to je Bulb Xenon light,D2-S 35W 09/2000 63217160806

Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes da predjes na after market kit... To ti je svakako jeftinije. A cenim da nista neces uraditi zamenom jedne sijalice jer ce ti se videti razlika medju farovima.

Kupio od mene sijalicu ili ne, nikada, podvuceno nikada nece neki made in PRC kit biti bolji od fabrickog. Nisi prvi koji je kupovao po jednu sijalicu, a ne menjao sve. Bitno je da znas koja je jacina iste, stavis tu orinal (bez budzenja H1 ili H7) i vozi.

Link to post
Share on other sites

Onda nisu pogodila jacine. Menjao sam na 3 E39 sijalice i na jednom A6 koji su imali fabricki xenon. Stavio sam im sijalice od 4300 K i razlike nema. Jedan je hteo i promenio je zbog AE i stavio od 6000K, da bi bili u istoj boji.

Link to post
Share on other sites

Ok. Nasao danas jeftino d2s sijalice. Kupio 2, zamenio obe, sijaju odlicno,resen problem.

Novo pitanje: Plastika (rekao bih staklo, ali ne cini mi se da je staklo) oba fara napred je dosta izgrebana pa samim time i svetlo koje prolazi tu malo slabi. Da li zna neko da li neko radi poliranje te plastike ili neki drugi nacin ?

Hvala svima na savetima.

Link to post
Share on other sites

Jedino resenje je kupovina novih stakala (palstika), to je veliki problem na E39, jer se vremenom iste uniste. Em je ruzno, a em ni farovi ne rade kako treba. Poliranjem, ces samo odloziti resavanje srzi problema.

Link to post
Share on other sites

Jedino resenje je kupovina novih stakala (palstika), to je veliki problem na E39, jer se vremenom iste uniste. Em je ruzno, a em ni farovi ne rade kako treba. Poliranjem, ces samo odloziti resavanje srzi problema.

Po realoem staklo(plastika) nema kao rezervni deo. Da citiram "The cover glass cannot be replaced. The headlight has to be used."

A sto mislis da poliranjem necu resiti problem ?

Link to post
Share on other sites

Poliranje pa lakiranje, tako je drugar rešio i koliko vidim traje mu već duže vreme.

Koliko vidim po netu, rade cak i sami ljudi sredjivanje farova, u to se ne bih upustao. Rade prvo smirglanje sa dve smirgle i onda poliranje i lakiranje..

Farovi posle ovoga izgledaju kao novi. Neki tip je pominjao i neku uv foliju....

Gde je drugar radio, na pp ako ne sme javno ?

Link to post
Share on other sites

na bmw su se ugrađivale i osram i filips

sve su 4300k

po oznaci na sijalici se može utvrditi da li je to sijalica koja počinje sa

4.3kK a posle 100 radnih sati prelazi u 5kK ili

4.3kK koja ostaje kao 4.3kK

na osnovu toga možete kupiti sijalicu koja vam odgovara a da pritom razlika bude neprimetna

znači kupite filipsovu sijalicu koja počinje sa 5kK i tu i ostaje ako je situacija iz prve varijante

za šminkere koji hoće fabričku sijalicu a da sija plavkasto mogu naručiti filips ultra blue 6kK koje su dozvoljene samo u japanu

a oni koji su slepi i pored xenona mogu naručiti i filips od 50w koji nije dozvoljen nigde

ali u ovoj zemlji je normalno sve ono što je u drugim nenormalno, tako da možete da stavite šta `oćete

Link to post
Share on other sites
za šminkere koji hoće fabričku sijalicu a da sija plavkasto mogu naručiti filips ultra blue 6kK koje su dozvoljene samo u japanu

a oni koji su slepi i pored xenona mogu naručiti i filips od 50w koji nije dozvoljen nigde

ali u ovoj zemlji je normalno sve ono što je u drugim nenormalno, tako da možete da stavite šta `oćete

Babicu lud si 100 na sat :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 8 years later...

Poliranje farova i reparacija je odlično rešenje, malo je dosadno i potraje ali se isplati... Skinuo sam proektore koji su bili katastrofa, pripremio ih i ofarbao hromefekt lakom,  plastika od spolja je bila takodje unakažena, poliranje muško, šmirglane excentrom sa suvom smirglom 220, 360, 400,  vodena 800, 1500, 2000... Poliranje 3m pastom beli čep i nilsen s40 antihologram.... Sijalice new osram 4300.... Farovi ubijaju na mesto, ja sam po prirodi ćorav, duga svetla retko palim... Vazno je samo ko hoce to da vam odradi.... Sve moze da se sredi... Pozzz

Link to post
Share on other sites